התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

איך בוחרים גופי תאורה למשרד

בחירת גופי תאורה למשרד שונה מבחירת גופי תאורה לבית, בעיקר מכיוון שהמטרה היא שונה וגם בדרך כלל מדובר על אפיון שונה של החללים.
אם אתם עומדים בפני שיפוץ או בניה של משרדים עבורכם או עבור לקוחותיכם – המאמר הזה הוא בשבילכם.
 

אפיון חלל משרדי

נתחיל מכך שישנו הבדל בין משרד בודד למתחם משרדים או open space ומיד נעמוד על הבדלים אלו. נתחיל מכך שחלל משרדי יכול להיות חדר בודד, מקבץ חדרים, חלל פתוח גדול בו עשרות עמדות עבודה, שילוב של חדרים וחללים פתוחים ועוד. לכל גודל וסוג משרד יש להתאים את התאורה ולא כדאי פשוט לפרוס את אותה התאורה בכל החלל. כמו כן, במשרדים לרוב העבודה היא מול מחשב באופן יחידני, או בפגישות וישיבות באופן קבוצתי, וגם כאן יש לתת את הדעת על מיקום גופי התאורה, עוצמת, הגוון שלהם וכיו"ב. בנוסף לאלו, ישנם משרדים שעוצבו בסגנון מסוים ולכן גופי תאורה למשרדים צריכים להשתלב בסגנון זה, מבחינת צבע, חומר וכדומה.

אלו אזורים קיימים במשרד

לפני שנדבר על התאורה, נגדיר את האזורים השונים שיכולים להיות במשרדים:
  • קבלה: לרוב מדובר באזור הכניסה למשרד. אם מדובר במשרד קטן, גם אזור הקבלה יהיה קטן, ואם מדובר במתחם משרדים משולב או משרד פתוח, סביר להניח שגם אזור הקבלה יהיה רחב בהתאם. 
  • מסדרון \ מעבר: כאשר מדובר במתחם משרדים גדול, נוצרים בין חללי המשרדים גם מסדרונות או אזורי מעבר.
  • משרד סגור: משרד המוגדר בתוך חדר עם קירות (אטומים או שקופים), דלת וחלון. גם אם מדובר במשרד שהוא חדר יכולים לשבת בו מספר עובדים.
  • משרד פתוח: חלל פתוח open space בו נמצאות עמדות עבודה רבות, או תאים cubicles. במשרדים כאלו מנסים להביא למקסימום את מספר העובדים אך שעדיין תהיה להם עמדת עבודה נוחה. גם כאן ישנם הבדלים בגודל התאים והעמדות כאשר מדובר לדוגמה במוקד טלפוני כאשר עמדת העבודה אינה קבועה, לעומת עמדות עבודה התחומות בקירות נמוכים בהם לכל עובד יש מקום קבוע עם אזור אחסון אישי וכדומה.
  • חדר ישיבות: זהו חדר המוגדר להתכנסות של מספר עובדים מסוים, ובדרך כלל יהיה בו שולחן גדול עם מספר כיסאות מסביב, ולרוב אפשר גם למצוא בו מקרן עם מסך למצגות, לוח לכתיבה, ועוד.
  • מטבחון \ אזור אכילה: אזור זה נועד בדרך כלל להפסקות או להכנת משקה כדי לקחת לשולחן העבודה. 

איך מתאימים גופי תאורה לכל אזור במשרד

באופן כללי, לפני שנעבור על האזורים השונים, נדבר על גוון התאורה שלרוב מומלץ למשרדים. כיוון שמשרדים נועדו לעבודה, גוון התאורה יהיה ברוב המקומות לבן, וזאת משום שהוא מסייע לשמור על עירנות וכך העובדים אפקטיביים יותר בזמן שהותם במשרד.
אבל, בהחלט ניתן לשלב גוונים נוספים באזורים שונים במשרד. להלן מספר דוגמאות:
  • מטבחון \ אזור אכילה: באזור זה, כיוון שמדובר באוכל ומנוחה קלה, ניתן לשלב גם תאורה בגוונים מעט יותר חמים, כך שהערנות נשמרת, אבל האוכל יראה טוב יותר, והעובדים ירגישו יותר בנוח.
  • פינות ישיבה: ישנם משרדים בהם יש פינות ישיבה או המתנה באזור הקבלה ובאזורים נוספים. אזורים אלו יכולים להיות משולבי תאורה רכה יותר על מנת לתת תחושה יותר נינוחה. כמו כן, ישנם משרדים של חברות גדולות המשלבים אזורי פעילות ומנוחה לעובדיהם מתוך הנחה ששילוב זמני פעילות ומנוחה יכולים לסייע לריכוז ולתפוקה גבוהים יותר במהלך היום. באזורים כאלה בהחלט ניתן להוסיף גווני תאורה שונים ואף צבעים לפי העיצוב הכללי.
לגבי התאמת סוג גופי התאורה לאזורים השונים, הדבר תלוי כמובן בעיצוב המשרד ובגודל החללים. אם יש חלל פתוח, יש צורך בגופי תאורה המאירים בעוצמה גבוהה, ומכיוון שיש שטח גדול מאוד לכסות, כדאי לחשוב על גופי תאורה לינאריים שיכולים גם "לרוץ" על שטחים כאלה וגם לשטוף את החלל באור עוצמתי. אם מדובר במשרדים קטנים יותר, אפשר לשלב מספר גופי תאורה - לינאריים ואחרים - בהתאם לצורך.
בחברת בלקו לד, תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי מהיועצים שלנו ולקבל פתרון מלא לכל סוגי המשרדים.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: