התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה למשרדים

לתאורה במשרד יש חשיבות עליונה לצורך ייעול העבודה המתבצעת בו. בחירה בתאורה לא מתאימה תקשה על ביצוע העבודה והדבר יכול להסתכם אף בהפסדים לא קטנים בגלל תפוקה נמוכה יותר. בעבר, ההיצע בתחום גופי תאורה למשרד היה די צר, ורבים בחרו להשתמש בתאורה פלורסנטית כפתרון שבזמנו נחשב ליעיל ביותר וגם חסכוני יותר לעומת נורות ליבון רגילות. למזלנו, כיום קיים היצע רחב הרבה יותר יחד עם פתרונות טכנולוגיים מתקדמים. כמו כן, המודעות לאיכות הסביבה, לחיסכון בעלויות תפעול והדאגה ליצירת מקום עבודה שהוא לא רק יעיל אלא גם מזמין ונעים עבור העובדים וכן הרצון ליצור משרד מעוצב בטעם טוב המשרה את המסרים הנכונים, גם הביאו לשינוי ניכר בתחום התאורה המשרדית. 

בחירת תאורה יעילה למשרד

כאשר מדברים על תאורה יעילה, מתכוונים לתאורה שממלאה את התפקיד שלה באופן מושלם. על מנת שנוכל להשיג את היעילות המקסימלית בתאורה במשרד חייבים להתייחס למספר היבטים שונים:
  • חללים שונים: לא ניתן לפרוס תאורה דומה בכל החללים. לכל חלל ייעוד שונה ולכן התאורה צריכה להיות מותאמת לחלל. כאן נתייחס לגודל כל חלל במטר רבוע, בגובה התקרה, בצבע הקירות והרצפה וכדומה. לכל אחד מהנתונים יש משמעות לגבי בחירת התאורה הנכונה. 
  • תפקוד: סוג התאורה, העוצמה והגוון, מושפעים ישירות על ידי סוג התפקוד בחלל. למשל בחדר המתנה/קבלה, יתכן כי תעדיפו תאורה חמה יותר, ובחללי עבודה, תאורה קרה יותר, שמשרה אווירת עירנות ומאירה כל פרט חשוב באופן יעיל. 
  • תתי אזורים: בכל חלל, יתכנו אזורים שונים המצריכים טיפול שונה ופרטני בתאורה. למשל בחלל עבודה פתוח בו קיימים שולחנות עבודה שונים, יתכן ויהיה צורך לספק תאורה לכל שולחן ושולחן ולא להסתפק רק בתאורה כללית של החלל. מעבר לתפקוד, תוכלו גם להבליט אלמנטים עיצוביים שונים בחלל בעזרת תאורה ממוקדת. 
זכרו כי כדי שהתאורה תהיה יעילה היא צריכה להתאים במדויק לחלל, לתפקוד הרצוי ולעיצוב. מאחר וקיים שוני בכל הפרמטרים בתוך המשרד, הפתרון טמון בשילוב חכם של סוגי תאורה וכן גופי תאורה שונים על מנת להבטיח תוצאה יעילה.

תאורה חסכונית למשרדים

עלויות תפעול של משרד, וביניהן עלויות חשמל, מכבידות על העסק מן הסתם. לכן, ומעבר למחשבה על דאגה לסביבה, יש הגיון ברור בבחירת תאורה חסכונית ככל הניתן, כל עוד כמובן שהיא מספקת פתרון יעיל. לרוב אנחנו חושבים שאי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, אבל עם תאורת לד, הדבר בהחלט אפשרי.
  • חיסכון בעלויות חשמל: תאורת לד צורכת כעשירית מתאורה רגילה. כלומר שימוש בתאורת לד ל-10 שעות (יום עבודה) תעלה כמו שעה אחת בלבד עם נורות רגילות. זהו חיסכון עצום!
  • חיסכון בעלויות תפעול: תאורת לד תספק לעסק בין פי 5 לפי 30 יותר שעות עבודה בהשוואה לתאורה רגילה. אם יש פחות צורך בהחלפה (רכש) של נורות בעסק, משמע חיסכון בעלויות תפעול. כמו כן כמו שעות העבודה של נורת לד אינה כלל מושפעת מכמות ההדלקות והכיבויים כפי שזה קיים עם נורות אחרות. בנוסף תאורת לד אינה מחממת את החלל כך שהיא גם תקל על עבודת המיזוג במשרד ובכך תחסוך בעלויות מיזוג גם.
  • זה טוב לעובדים: תאורת לד היא לא רק חסכונית, היא גם בריאה הרבה יותר מכל תאורה אחרת. היא לא מכילה חומרים רעילים, אינה מרצדת והיא לא פולטת קרני אור מזיקות, דבר שללא ספק מיטיב עם העובדים במקום.

תאורה ירוקה במשרדים

אם חשובה לכם איכות הסביבה (ובדרך גם חיסכון בעלויות חשמל), תאורת לד היא כיום התשובה הטובה ביותר לשמירה עליה. צריכת חשמל נמוכה של תאורת לד, משמע, עלויות נמוכות יותר בחשמל ובכך גם הפחתה בפליטה פחמן דרך מפעלי ייצור החשמל. 
תאורת לד, כפי שראינו קודם, אינה מכילה חומרים רעילים כמו נורות אחרות. על מנת לדייק, הן לא מכילות כספית כמו נורות פלורסנט למשל. אם קרה שנפלה לכם נורת פלורסנט במהלך התקנה או החלפה והיא נשברה, הכספית שהיא מכילה מתפזרת במקום והיא רעילה ביותר. ברור אם כך שעדיף להימנע משימוש בתאורה כזו. 
בנוסף, עצם העובדה שתאורת לד מספקת שעות עבודה רבות יותר, חוסכת לא רק בעלויות תפעול אלא גם, וזה חשוב לא פחות, בכמות הזבל הנזרק הנוצר מנורות משומשות.
 
לסיכום, לחסוך זה חשוב, לדאוג לאיכות הסביבה זה נעלה ואפשר להשיג את אלו ועוד יתרונות רבים עם תאורת לד במשרד. תאורת לד מיוצרת כיום במגוון גדלים, צורות, עוצמות, גוונים וצבעים כך שהן הפכו להיות הידיד הטוב ביותר של המעצבים והאדריכלים. מנורות לד גם קטנות ממדים יותר ממנורות אחרות וניתן אפילו להסתיר אותן עם פרופיל אלומיניום דקיק במקומות שונים בהם לא ניתן להתקין כל תאורה אחרת. כמובן שניתן לחבר את תאורת הלד גם לעמעם לשינוי עוצמת התאורה וגם למערכות שליטה חכמות בעלות תוכניות תאורה מגוונות עבור מצבים שונים. למשל בשעות הלילה, אם תרצו להשאיר תאורת לילה דלוקה במשרד (לשם ביטחון וגם ליופי וצרכים שיווקים במידה וניתן לראות את המשרד מהרחוב) ניתן לקבוע תוכנית תאורת לילה שתיכנס לפעולה באופן אוטומטי החל משעה קבועה בכל לילה. תוכלו כך לישון בשקט שהמשרד מואר כראוי בלי הדאגה לעלויות חשמל גבוהות.

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: