התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

סוגי תאורה שקועה

תאורה שקועה מוכרת לנו כבר שנים רבות והיא מהווה פתרון נהדר למי שמעוניין בתאורה מינימליסטית, שהופכת לחלק בלתי נפרד מפני השטח מבלי לבלוט. תאורה שקועה מהווה גם פתרון מעולה במקומות בהם התקרה נמוכה יותר, כמו בהנמכת גבס וכדומה. בעבר השימוש בתאורה שקועה היה מוגבל יחסית בגלל שהנורות בהן ניתן היה להשתמש הצריכו מקום גדול יותר בגלל החום הנפלט מהן וגם בגלל סוגי הנורות שהיו קיימות בשוק. 
כיום סגנון עיצוב מינימליסטי בכל הנוגע לתאורה הפך לזרם מרכזי ובעיקר בזכות הפיתוחים הטכנולוגיים של מנורות לד שניתן להתקין כמעט בכל מקום בזכות גודלן הקטן, גמישות סרטי הלד והעובדה שהן אינן פולטות חום. אז אילו סוגי תאורה שקועה קיימים כיום? המשיכו לקרוא ותגלו.

תאורה שקועה בקיר 

כאשר מעוניינים לשמור על קווי קיר חלקים ובלי עצמים בולטים החוצה ממנו ניתן להשתמש בתאורה שקועה בקיר. ניתן להשקיע תאורה בתוך כל סוג של קיר: לבנים, בטון, גבס, חיפויים, קרמיקה, עץ ועוד, כל עוד ההכנות הנכונות בוצעו מבעוד מועד על מנת לאפשר חיבור לרשת החשמל וכמובן את מיקום ושיקוע התאורה בתוך אותו קיר. גוף התאורה עצמו שקוע פנימה לתוך הקיר ומכיל את הנורות ולעיתים גם את השנאי. קיימים פרופילים צרים מאוד, כאלה רחבים יותר, באורכים שונים, בעומקים שונים, כך שניתן תמיד למצוא את גוף התאורה השקוע המתאים לכל יישום. קיימים גם גופי תאורה שקועים המאפשרים את הסתרת מקור האור כך שמתקבלת תאורה לא ישירה. כמו כן, ישנם גם גופי תאורה מיוחדים כמו לדוגמה גוף תאורה פעמון, המאפשרים התקנת סוגים שונים של תאורה בתוכם, אפילו ספוטים. 

תאורה שקועה בתקרה

כמו שראינו עם תאורה שקועה בקיר, את התאורה השקועה בתקרה, ניתן להתקין בכל סוג תקרה (תקרות בטון יצריכו הכנה מראש למיקום התאורה) כל עוד קיים חיבור לחשמל או הכנה שתאפשר השחלת חוטי חשמל למקום. ההתקנה עצמה פשוטה וקלה עד כדי אפשרות של התקנה באופן עצמאי. תקרת גבס לדוגמה, אפשר לחתוך עם סכין חיתוך פשוטה על מנת להכין את המקום להשקעת גוף התאורה. עם אותם סוגי גופי התאורה שקיימים לשיקוע בתוך קיר שציינו קודם, ניתן להשתמש גם לשיקוע בתקרה. גופי התאורה, ובמיוחד אלו המיועדים לשימוש עם נורות לד חסכוניות ובטוחות, מיוצרים מאלומיניום מאחר והנורות אינן פולטות חום. הגופים מוצעים בצבעים סטנדרטיים וניתן גם להזמין צביעה בכל צבעי RAL להתאמה מושלמת לעיצוב הכללי, כך שגוף התאורה ישתלב באופן מושלם.

תאורה שקועה בדק

כפי שראינו קודם, את תאורת הלד ניתן לשקע בכל חומר מאחר והיא אינה מתחממת, אבל בנוסף, תאורת לד בעלת צריכה נמוכה כך שהיא גם בטיחותית לשימוש חיצוני. כאשר מעוניינים להוסיף תאורה לדק, תאורת לד היא הפתרון האולטימטיבי. הגופים יכולים להיות קטנים ביותר, צרים מאוד, כמו פס לד צר שניתן לשקע לאורך הדק. ניתן לשקע תאורת לד הן ברצפת הדק והן במעקות של הדק להשלמת מראה תאורה איכותי וייחודי. ניתן גם לבחור בתאורה בגוון צבע שונה כמו ירוק באזורים שונים בדק למשל באזור של צמחיה בדק, להדגשת הצבע הטבעי של הצמחים בשעות החשיכה. גופי התאורה עצמם יכולים להיות דקים במיוחד, כמה מילימטרים בלבד. גופי תאורת לד כאמור מיוצרים מאלומיניום כך שהם לא מחלידים והם יהיו עמידים לתנאים חיצוניים. 

תאורה שקועה בפרגולה

בפרגולה מעץ או מאלומיניום, ניתן בקלות לשקע תאורת לד בין הקורות ולתוך העמודים. צריך כמובן להתייעץ לגבי מיקום התאורה על מנת שמבנה הפרגולה לא יפגע. תאורה שקועה מאפשרת לשמור על המראה האסתטי של הפרגולה ולקבל מראה נקי ונעים לעין תוך שימוש בתאורה איכותית, עוצמתית וגם חסכונית כאשר מדובר בתאורת לד. כמו כן, תאורה שקועה משחררת את השטח בתוך הפרגולה - כלומר תקרת הפרגולה היא בדרך כלל לא גבוהה במיוחד, כך שכל תוספת מתחתיה (תאורה תלויה או צמודה) יכולה להוות הפרעה למעבר חופשי בתוכה. תאורה שקועה אינה לוקחת כלל מקום ואינה משנה את מימדי הפרגולה אלא משתלבת בה.

תאורה שקועה בארון

עוד יישום נהדר ופרקטי ביותר לתאורת לד הוא תאורה שקועה בארונות. ארונות מטבעם הם חשוכים ולעיתים קשה לראות את התכולה שלהם בצורה טובה. הוספת תאורה רגילה בתוך הארון תופסת מקום ושטח אחסון יקר, והיא אף מסוכנת כיוון שהיא מתחממת ועלולה לגרום לשריפה, בעוד תאורת לד היא קטנה וניתנת להתקנה בתוך פרופילים דקיקים אותם אפשר בקלות לשקע בדפנות הארון, מבלי לפגוע במבנה. כך מתקבלת הארה אפקטיבית ביותר שהיא גם בטיחותית מאוד, אינה מתחממת וחסכונית ביותר. גופי התאורה לשיקוע בארון מאוד דקים, ממש מילמטרים בודדים בלבד, כך שאין קושי להכיל אותם בארונות בעובי רגיל לגמרי. אפשר גם לבחור לשקוע אותם בחלק התחתון של מחיצות כך שהן יהיו מוסתרות מהעין לחלוטין. תאורת לד שקועה היא פתרון מצויין לכל סוגי הארונות, ארונות קיר בחדרי שינה, ארונות מטבח, מגירות שונות, ספריות ועוד.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: