התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה למשרד - מה מומלץ

מעוניינים לשדרג, להחליף, או לייעל את התאורה במשרד? מתכננים משרד חדש ורוצים לדעת מה צריך לקחת בחשבון? תכנון ובחירה שגויה לא רק תוביל לירידה בתפוקת העבודה אלא גם עשוי לגרום להוצאות שוטפות גבוהות מן המתוכנן. כיום היצע התאורה הקיים המאפשר הפחתה של עלויות ותפוקה גבוהה יותר מחייב בחינה והחלטות נכונות. הימים של נורות פלורסנט מרצדות במשרד חלפו ועברו מן העולם! 

אזורי תאורה שונים במשרד

התכנון והבחירה של תאורה למשרד מחייבים אותנו להיות קשובים לצרכים של האזורים השונים בו. כל חלל מחייב מחשבה מבדלת ובחירה בהתאם כך שהשימוש בו יהיה מקסימלי ונוח. 
כמובן שהגודל של כל חלל, גובה התקרה וכדומה גם משפיע על בחירת סוג וחוזק התאורה.
  • כניסה: אזור הכניסה למשרד, או הקבלה צריך להיות מקום מזמין. התאורה בו צריכה להחמיא גם לפנים של העוברים ושבים באזור זה וגם לעובדי הקבלה שצריכים להיות מזמינים ונינוחים. מעבר לנראות, התאורה גם צריכה לאפשר לעובדי הקבלה לעשות את עבודתם על הצד הטוב ביותר עם תאורה מתאימה. מומלץ לכן לבחור בתאורה מרכזית בעלת גוון חמים-חם שתאיר את כל החלל. לעמדת הקבלה ניתן להוסיף מספר נקודות, אחת מעל כל עמדה בגוון חמים כך שפני העובדים יהיו מוארים וגם אזור העבודה שלהם. כמו כן אפשר גם להוסיף נקודות תאורת הדגשה עבור פריטי נוי, פינות ישיבה ועוד.
  • משרד פתוח: אם במשרד יש חלל גדול עם שולחנות עבודה ללא הפרדה מלאה כנהוג בהרבה חברות על מנת לנצל את שטח המשרד באופן מקסימלי, צריך לפרוס נקודות תאורה מרכזיות בהתאם לגודל החלל, בגוון חמים. מעל כל עמדת עבודה חשוב להוסיף גם נקודות תאורה בגוון יותר קריר שהוא גוון המשרה אווירת עבודה ומאיר בצורה הטובה ביותר את השולחנות וכדומה. ניתן להשלים את הפריסה עם עוד מספר נקודות תאורה להדגשת פרטים שונים כמו תמונות על הקיר, פסלים וכדומה אם קיימים. חשוב ליצור שילוב בחלל שהוא גם מזמין וגם משרה אווירת עבודה ותפוקה. 
  • משרד סגור: תאורה מרכזית בגוון חמים ותאורה נוספת לכל שולחן עבודה בגוון קר יותר. תאורת הדגשה בהתאם לנמצא בחדר.
  • חדר ישיבות: מאחר ובחדר זה יושבים ונפגשים אנשים, ההמלצה היא לבחור בתאורה מרכזית בגוון חמים שתחמיא לפנים שלהם. רצוי לבחור בתאורה חזקה ובפריסה שתאיר את כל החדר באופן מלא ושווה. יש לכך חשיבות גדולה ובמיוחד אם אתם גם משתמשים בחדר לביצוע שיחות ועידה בוידאו. לא לשכוח להוסיף נקודות תאורת הדגשה על מנת להאיר חפצים ופרטי עיצוב שונים בחדר.
  • חדר אוכל: אם יש במשרד חדר אוכל / מטבחון / פינות מנוחה, בחרו בתאורה חמה המשרה אווירת רוגע ומציגה את הצבעים של האוכל בצורה מעוררת תיאבון.

סוגי תאורה אפשריים להארת משרד

כל סוגי התאורה יכולים להתאים להארת המשרד כל עוד הם מתאימים לצורך שהוגדר, לגודל החלל, לגובה התקרה ועוד. בהרבה משרדים בהם קיימת הנמכת תקרה או תקרה צפה, בדרך כלל בוחרים בגופי תאורה שקועים מאחר וגובה התקרה אינו רב וניתן בקלות להתקין אותם בתוך אריחי התקרה המונמכת. גם גופי תאורה צמודים מתאימים, במיוחד עבור תקרות רגילות שלא ניתן להשקיע בהן גופי תאורה שקועים. בגופי תאורה תלויים נוכל להשתמש במקרים בהם התקרה גבוהה מספיק או במקרים בהם רוצים למקד את התאורה על אזור מצומצם יותר. תאורה נוטה להתפזר ולאבד מהאפקטיביות שלה ככל שהיא רחוקה יותר מהעצם אותו היא צריכה להאיר ולכן משתמשים בתאורה תלויה בה גוף התאורה יושב נמוך יותר לכיוון הרצפה. כמו כן ישנם גופי תאורה תלויים שהם מעוצבים ויבחרו על מנת להשלים תמונה עיצובית רחבה יותר.
דבר אחרון שאסור כמובן לשכוח הוא נושא תאורת החירום. תאורה שכזו היא חובה על פי חוק ותאיר מסלולי מילוט לכיוון יציאות החירום.

תאורה יעילה למשרד

תאורה יעילה למשרד תהיה זו שתאפשר לכל אחד במשרד למלא את תפקידו ולהתנהל בצורה הטובה ביותר. כיום אחת התאורות האפקטיביות ביותר הקיימות היא תאורת לד. לתאורת לד כושר הארה חזק ביותר שניתן גם לכיוונון בעזרת עמעם (במפסק רגיל או בחיבור למערכת תאורה חכמה). תאורת לד קיימת בגוונים שונים מקר לחם כך שניתן לשלב סוגים שונים של נורות ליצירת אווירה מדויקת ורצויה. קיימים גם לדים צבעוניים ומשני צבע איתם אפשר לקחת את עיצוב התאורה מספר צעדים קדימה. למשל אם יש פינה של צמחים במשרד, ניתן להאיר עליהם בעזרת לד בגוון ירוק, דבר שידגיש את צבעם הטבעי של הצמחים. 
אם ניתן רצוי לחבר את כל מערכת התאורה המרכזית במשרד למערכת חכמה כך שניתן יהיה להכין תוכניות אוטומטיות לתאורה. למשל לעמעם את התאורה המרכזית למצב מינימלי בלילה כך שלא יהיה חושך מוחלט וגם לא הארה חזקה ומיותרת. 

הפחתת עלויות חשמל מתאורה במשרד

עלויות תאורה במשרד בעבר היו גבוהות מאוד, דבר שהביא הרבה משרדים לבחור בתאורת פלורסנט על מנת להפחית את צריכת החשמל. אבל לתאורת פלורסנט יש מספר חסרונות: היא מרצדת, פולטת קרינה מזיקה, מכילה כספית רעילה המשתחררת במקרה של שבירת הנורה, לא נדלקת מיידית, גוון קר הגורם לפנים של אנשים להיות חיוורים, אורך חיים לא גדול של הנורות המצריך החלפה תכופה ולא ניתן לעמעום.
לעומת זאת, בזכות תאורת הלד המודרנית, תוכלו ליהנות מתאורה בעלת צריכת חשמל מאוד נמוכה (נמוכה יותר מפלורסנט) אך יותר חזקה, בעלת גוונים שונים, ניתנת לעמעום (הנורה תצרוך בהתאם לחוזק התאורה בפועל, כלומר אם תעמעמו אותה ב-50% היא תצרוך רק 50% מהצריכה המקסימלית שלה). גם אורך חיי נורות לד הם מאוד ארוכים עם כ-50,000 שעות עבודה והן לא מושפעת ממספר ההדלקות והכיבויים כך שהחלפתן תהיה לעיתים הרבה יותר רחוקות ובכך גם רווח בעלויות ותפעול. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: