התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה לארונות מטבח

התאורה במטבח היא אלמנט חשוב מאוד כחלק מתפעול נוח ויעיל בחיי היום-יום, ומיקום התאורה, העוצמה והאיכות שלה הם קריטריונים מכריעים. מתחם המטבח מתאפיין, ברוב הגדול של המקרים, בריבוי ארונות עליונים ותחתונים מסוגים שונים (ארונות, מגירות וכדומה) ובגדלים שונים לפי הצורך של הדיירים. לכן, התאורה צריכה להתאים באופייה למתחם הזה ברמת ההתאמה לגדלים השונים, לצרכים השונים ולאופי התפעול. במאמר זה נדון באפשרויות השונות של התאמת תאורה לארונות המטבח באופן המיטבי ביותר.

סוגי תאורה לארונות מטבח

ניתן להתקין גופי תאורה בארונות המטבח בכמה דרכים על מנת לענות על צרכים שונים:
  • תאורה צמודה מתחת לקלאפה או ארון עליון: גוף תאורה המותקן בפינה בין הקלאפה או הארון העליון לבין הקיר לרוב יענה על הצורך באור שישטוף את משטח העבודה על מנת שנראה טוב יותר מה אנו עושים. אם עד היום היה גוף תאורה אחד מרכזי במטבח, וגופנו בעצם הסתיר את האור הנובע ממנו כאשר עמדנו ליד משטח העבודה או הכיור, כיום רבים מתקינים גוף תאורה שזורק אור על המשטח ישירות, ללא תלות בתאורה הכללית של המטבח.
  • תאורה שקועה בקלאפה או ארון עליון: תפקידו של גוף תאורה זה, הוא גם להאיר את משטח העבודה, בדומה לגוף התאורה הפינתי. אבל, כיוון שמדובר בגוף שקוע בתחתית הארון עצמו, התאורה תגיע במאונך. את ההכנה לגוף התאורה על הנגר לבצע מבעוד מועד - הוא יוצר מעין מגרעת בתחתית הארון כך שגוף התאורה ייכנס בדיוק.
  • תאורה מתחת לארונות מטבח תחתוניים: תאורה זו משמשת כתאורת אווירה או כתאורה לילית עדינה. אין לה ממש פונקציה בתפעול המטבח, אך בהחלט נחמד שהיא קיימת.
  • תאורה בתוך ארון או מגירה במטבח: אמנם המטבחים החדשים כוללים בעיקר מגירות כך שכל התכולה יכולה לצאת החוצה, אבל עדיין ניתן להוסיף תאורה בתוך הארונות שתסייע לראות את הכל טוב יותר.

אילו גופי תאורה מתאימים לארונות מטבח

סוגי התאורה שהוזכרו מעלה, מיועדים לתפקיד מאוד ספציפי וממוקד. לכן, גוף התאורה יכול להיות עדין מצד אחד אך להכיל פס לד עוצמתי שייתן אור רב.
ישנם מספר גופי תאורה שיכולים לענות על הצורך:
  • בלקו פינתי: גוף תאורה מינימליסטי הנצמד לפינות וזורק אור בזווית של 45 מעלות. מצויין כגוף תאורה מתחת לקלאפה או ארון עליון.
  • גופי תאורה בלקו 7 טרימלס ובלקו 8 טרימלס: גופי תאורה צרים ונמוכים מאוד המתאימים כגוף תאורה צמוד, וניתן להתקינם כגוף תאורה מתחת לארון תחתון וכגופי תאורה בתוך ארון או מגירה. הם אינם תופסים הרבה מקום וזהו אחד היתרונות המובהקים שלהם.
  • בלקו 7 עם כנפיים: גוף תאורה קטן הניתן לשיקוע מתחת לארון עליון או קלאפה כפי שצוין מעלה. הנגר יכין בתחתית הארון מגרעת, בה ניתן להתקין את גוף התאורה. כאשר גוף התאורה מכובה, לא יבחינו בו כמעט בכלל.

שימוש נוח ויעיל בתאורה בארונות מטבח

מעבר להתקנת גוף התאורה הנכון עבורכם ועבור הצרכים שלכם, ניתן גם לשכלל את העניין ולהתייעל בכל הקשור להפעלה וכיבוי. 
את הדימר (עמעם) כבר רבים מכירים ובאמצעותו ניתן להוריד או להעלות את עוצמת האור בגוף התאורה. טכנולוגיות חדשות פותחות אפשרויות חדשות כמו לדוגמה הדלקה וכיבוי גוף התאורה בעזרת חיישן תנועה או באמצעות פאנל מגע, מערכות תאורה המתממשקות למערכת בית חכם ועוד.
ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך נפתחות עוד אפשרויות מעניינות המסייעות לנו בחיי היום-יום.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: