התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

גופי תאורה

אם פעם גוף התאורה לא היה מעוצב במיוחד או שהיה מוגבל באפשרויות העיצוב, כיום הוא הפך לחלק בלתי נפרד מעיצוב התאורה (מלבד כמובן גופי תאורה נסתרים) ובנוסף ובזכות הקדמה הטכנולוגית כיום גופי תאורה מספקים פתרון שהוא לא רק יפה אבל גם מודרני מאוד ואף חסכוני בדמות גופי תאורת לד. גופי תאורת לד מספקים הארה חזקה ביותר, נעימה ומחמיאה, אינה פולטת חום או חומרים רעילים, הכל תוך חיסכון של עד 90% בעלות צריכת החשמל יחד עם חיי נורה ארוכים ביותר. עם ההתקדמות הטכנולוגית תאורת הלד הפכה להיות מאוד נגישה מבחינת עלויות רכישה (פעם היה יקר מאוד), כך שכבר לא נשאלת השאלה אם לבחור בהם, החיסכון ואיכות התאורה שהם מספקים פשוט הופכת קניית כל סוג תאורה אחר ללא הגיונית בימינו. ואפשר גם לבחור בתאורת לד צבעונית, לחבר אותה למערכת בית חכם ועוד כך שהפתרון גם מתקדם ביותר.

גופי תאורה לפנים הבית

את גופי התאורה לפנים הבית ניתן לחלק ל-3 סוגים עיקריים כאשר הבחירה בהם היא פועל יוצא מהחלטה עיצובית, ארגונומית ומסוג החלל לתאורה:
  • גופי תאורה שקועים: גופי תאורה שקועים הם פתרון המאפשר את הסתרת גוף התאורה בתוך קיר גבס, תקרת גבס ובעצם בתוך כל שקע בבית בו ניתן להשקיע את גוף התאורה. בדרך כלל תהיה להם שפה גלויה הנצמדת בגובה אפס עם המשטח לתוכו הוא שקוע, אך יש גם גופי תאורה שקועים ללא שפה גלויה כמו גופי תאורה מסדרת נרו. גופי תאורה שקועים איכותיים מיוצרים מאלומיניום ואפשר להשיג אותם בצבעים סטנדרטיים (שחור, לבן או טבעי) וגם ניתן להזמין אותם בכל צבע מצבעי RAL להתאמה מושלמת לחלל ובכל אורך רצוי. מבחינה עיצובית הרעיון בשימוש גופי תאורה שקועים הוא השגת מראה נקי וחלק. תאורה שקועה מתאימה גם למקומות בהם קיימת תקרה מונמכת וגובה התקרה אינו גבוה מספיק כדי לאפשר התקנת תאורה תלויה.  
  • גופי תאורה צמודים: גופי תאורה צמודים הם פתרון אלגנטי להוספת תאורה במקומות בהם אין מקום או אפשרות לשימוש בתאורה תלויה או שקועה. גופי תאורה צמודים קיימים לשימוש בפינות בין קיר לקיר או קיר לתקרה (גוף תאורה צמוד פינתי), בצמוד לקיר או תקרה ולהצמדה בכל מקום אחר בו נרצה להוסיף תאורה כמו מתחת לארונות מטבח עליונים, לתוך מגירות וארונות, מאחורי תמונות להדגשה, מתחת לספה בסלון ליצירת אווירה מיוחדת ועוד.  גופי תאורה צמודים איכותיים מיוצרים מאלומיניום וניתן להשיגם בצבעים סטנדרטיים (שחור, לבן או טבעי), או להזמין אותם בכל קשת צבעי RAL להתאמה מושלמת לעיצוב הכללי ובכל אורך רצוי לפי דרישת הלקוח. גופי התאורה הצמודים מאפשרים מראה עיצובי מינימליסטי, אלגנטי ומודרני. תאורה צמודה מתאימה גם למקומות בהם קיימת תקרה מונמכת וגובה התקרה אינו גבוה מספיק כדי לאפשר התקנת תאורה תלויה.  
  • גופי תאורה תלויים: גופי תאורה תלויים מהווים פתרון תאורה בעל הצהרה עיצובית מודגשת יותר מאחר והם הרבה יותר בולטים לעין מכל פתרון אחר. גופי תאורה אלה יכולים להיות תלויים על חוטים או מוטות המחוברים לתקרה. בנוסף גוף תאורה תלוי הוא גם פתרון יעיל להבאת תאורה מודגשת על אזור תחום, למשל מעל שולחן אוכל, אי במטבח, במרכז הסלון, חדר שינה, שולחן עבודה ועוד.  גופי תאורה תלויים איכותיים אפשר להשיג בצבעים סטנדרטיים  כגון שחור, לבן או טבעי, והם גם ניתנים להזמנה בכל קשת צבעי RAL על מנת שיתאימו בדיוק לדרישות הלקוח. כמו כן אפשר להזמין גופי תאורה תלויים בכל אורך רצוי. תאורה תלויה מתאימה למקומות בהם קיימת תקרה גבוהה ובמקומות בהם אין מעבר אדם כך שלא תהיה סכנת התקלות בהם. 

גופי תאורה חיצוניים

גופי תאורה חיצוניים קיימים גם בחלוקה ל-3 סוגים עיקריים, צמודים, תלויים ושקועים. השוני העיקרי בינם לבין אלה לשימוש בתוך הבית, הוא בהתאמת גופי התאורה והנורות לסביבה חיצונית, כאשר אלו צריכים להיות מוגנים מלחות, מים, שמש, אבק ועוד. אבל, גופי התאורה האיכותיים של בלקו, מיוצרים בכל מקרה מאלומיניום שהוא חומר עמיד מאוד ואינו מחליד כך שהוא מתאים ביותר גם לשימוש חיצוני. כמו כן, גופי התאורה מוגני מים ומומלצים לשימוש עם תאורת לד מאחר ואינה פולטת חום וחומרים רעילים לסביבה.
קיימים גופי תאורה חיצוניים לשימושים חיצוניים רבים כגון תאורת הארה כללית (הגברת ביטחון, מניעת אזורים חשוכים ועוד), אזורית (למרפסת, פרגולה, אזור משחקים, אזור המנגל ועוד) ולהדגשה (לעץ או צמח, שביל הליכה, קיר חיצוני, מסלעה, מזרקה, פסל, דק וכדומה). 

גופי תאורה - תאורה לינארית 

עיצוב ליניארי (קווי) הפך לאחרונה לסופר אופנתי בכל תחומי העיצוב כולל עיצוב הבית והתאורה והוא בשימוש באזורים רבים בבית. העיצוב הלינארי הוא מינימליסטי ומדגיש את מימדי האורך של חללים ורהיטים. עיצוב מוצלח מאפשר שילוב נכון של אלמנטים שונים כך שגם תאורה לינארית תותקן בחלל כחלק משאר העיצוב בבית, ותספק מראה עכשווי ועדכני בבחללים השונים. גופי תאורה לינאריים גם קיימים, כמו גופי תאורה אחרים בגרסאות צמודות, שקועות ותלויות, אך הייחוד שלהם הוא העיצוב הקווי החד ובדרך כלל האורך שלהם. המגמות העיצוביות כיום הולכות לכיוון של מינימליזם בכל הקשור לתאורה ולא מעט בזכות תאורת הלד המאפשרת יצירת גופי תאורה דקיקים ביותר יחד עם הארה עוצמתית ונעימה. כמובן שתוארת הלד היא גם חסכונית ביותר כך שלא רק תבחרו בגוף תאורה הכי עכשווי מבחינה עיצובית אלא שגם תחסכו לא מעט כסף בחשבון החשמל שלכם. בזכות העיצוב המינמליסטי של גופי התאורה הלינאריים, אפשר בעצם לשלב אותם בכל עיצוב בית קיים או בתכנון, כפרי, מודרני, תעשייתי ועוד.

עיצוב גופי תאורה

מזמן כבר לא קונים גופי תאורה פשוטים, אלא אם אתם נמנים עם אלה אשר מסתפקים בנורה תלויה על חוט או בגופי תאורה סטנדרטיים, כאלה שניתן למצוא ברשתות הגדולות. עצם העובדה שגופי התאורה עוקבים אחר המגמות העיצוביות של מינימליזם אינו אומר שניתן להתעלם מהעיצוב שלהם. אז אם גם אתם מעוניינים בגופי תאורה מעוצבים בהתאמה אישית, כאלה שניתן גם להתאים את צבעם ואת אורכם על פי הצרכים והטעם שלכם, גופי תאורה שהם גם מיוצרים מחומרים איכותיים ביותר, עמידים ועם נורות לד לחיסכון ושמירה על איכות הסביבה, ניתנים לחיבור למערכת בית חכם ולשימוש וכפתרון יעיל לאזורים מיוחדים בבית - חברת בלקו לד מתמחה בייצור כחול לבן של גופי תאורת לד בשלל עיצובים ואורכים הניתנים גם להזמנה בהתאמה אישית. בלקו לד ישמחו לסייע לכם ולתכנן יחד אתכם את תאורת הלד המתאימה ובעיצוב הנכון עבורכם. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: