התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה לינארית – הדבר הכי חם בעיצוב

אחד המושגים הכי חמים היום בעולם העיצוב בכלל ובעיצוב הבית בפרט, הוא "עיצוב לינארי". מושג זה בתחום עיצוב הבית, כולל בתוכו תחומים רבים: חלוקת החלל, ריהוט, ריצוף וחיפוי, גופי תאורה, טקסטיל ועוד.
אז איך עושים את זה נכון? על כך במאמר זה.
 

מה זה עיצוב לינארי?

נתחיל מההגדרה הפשוטה: לינארי = קווי.
בעיצוב הבית (חיצוני או פנימי) הקווים הם אלו המגדירים את המבנה והחלל. כאשר מדברים על עיצוב פנים לינארי, הכוונה היא לעיצוב בו קווים ישרים בעיקר, מגדירים את החללים השונים בבית, וכן הם מדגישים או מטשטשים מקומות מסוימים. העיצוב הלינארי משתייך לזרם האדריכלות המודרנית.
לא קשה לזהות עיצוב לינארי, בגלל הצורה הברורה – קווים, אבל לא כל בית שיש בו אלמנטים קוויים אכן משתייך לעיצוב לינארי, שכן הדבר יכול להיות מקרי לחלוטין. כאשר מעצבים באופן לינארי, מדובר על עיצוב כולל בו חושבים על כל האלמנטים (חללים, ריהוט, ריצוף, אלמנטים קישוטיים, טקסטיל וכמובן תאורה).
 
 
הנה כמה דוגמאות לעיצוב לינארי מובהק:
  • ריצוף במרצפות מאורכות \ מלבניות או בפרקט עץ – אם קיים חלל צר באופן יחסי ורוצים לתת לו מראה יותר רחב, ניתן לרצף במרצפות מלבניות או בפרקט עץ בצורת קורות ארוכות ב-90 מעלות לקו האורך, מה שייתן תחושה רחבה יותר.
  • שימוש בחיפוי קיר מסרגלי עץ לאורך או לרוחב – חיפוי קיר בסרגלי עץ לרוחב יתנו מראה של המשכיות ואורך, לעומת חיפוי דומה לאורך שיתנו מראה של גובה.
  • תאורה לינארית – גופי תאורה בצורת קווים נותנים מראה מודרני ומאופק ואלו יכולים להוות גוף תאורה מרכזי או להדגיש אלמנטים שונים בבית. גופי התאורה יכולים להיות שקועים, תלויים או צמודים לקיר ולתקרה, וניתן לשחק איתם בהתאם לצורך.
  • כלים סניטריים – כיורים, אריחי קרמיקה, ברזים, מראות – בקווים ישרים נותנים מראה נקי ומסודר יותר. אריחי קרמיקה יכולים גם להיות עם דוגמת פסים לצורך העניין ולא חייבים להיות מאורכים בצורתם דווקא.
  • אלמנטים שונים כגון חצאי קירות המגדירים אזורים שונים בתוך חלל גדול יותר
  • רהיטים – בקווים ישרים משלימים את המראה המסודר והמודרני.
 

תאורה לינארית

האופי הצורני של התאורה הוא כמובן קווי, אך זה לא מסתכם בכך. התאורה עצמה איננה חייבת להיות גלויה – התאורה יכולה להיות תאורה נסתרת כשגוף התאורה עצמו חבוי בתוך נישה ואור רך בוהק החוצה, או שגוף התאורה הארוך שקוע בגבס\בקיר כחלק מהחלל כך שבפועל ישנו אור בעוצמה הנכונה מבלי שגוף התאורה בולט לעין.
במקרה של גופי תאורה תלויים, גופי התאורה ה"מרכזיים" שהיו פופולריים בעבר (שנדלירים וכו') הולכים ונעלמים, ואותם מחליפים גופי תאורה בקווים פשוטים ונקיים המוסיפים אלגנטיות לחלל בעדינותם, כאשר טכנולוגיות הלד המתקדמות מאפשרות גם לגופים עדינים אלה לספק תאורה עוצמתית במידת הצורך.
גופי התאורה הלינאריים יכולים להשתלב גם בעיצוב כפרי וחם, ואינם מעידים דווקא על עיצוב מודרני "קר". כחלק מהגישה של "עיצוב חמים" פותחו גופי תאורה במראה עץ (צביעה אומנותית), נוסף על מאות גווני ה-RAL בהם ניתן לצבוע את גופי התאורה, כך שכיום אדריכלים ומעצבי פנים עושים שימוש בתאורה לינארית ללא תלות בסגנון העיצוב הכללי.
 

תאורה לינארית – מחירים

גופי התאורה הלינארית העדכניים עושים שימוש בטכנולוגיית לד הידועה באורך החיים שלה ובחיסכון המשמעותי בצריכת החשמל ביחס לטכנולוגיות קודמות כמו נורות ליבון, הלוגן ופלורסנט. מבחינת צריכת החשמל הרי שמדובר בחיסכון מצטבר לא מבוטל לאורך שנים.
מחירו של גוף התאורה בחברת בלקו, ישירות מהמפעל ובייצור כחול-לבן, מפתיע גם הוא לטובה. קניית גוף תאורה מעוצב, בניגוד לתאורה "מקופסה", מאפשרת כיום הזמנה מיוחדת לפי אורך מדויק כך שהתוצאה מבחינה עיצובית ותפעולית הינה ללא פשרות, ובבחינת עלות-תועלת אתם תיהנו ממראה עיצובי ייחודי ומרשים בשילוב עוצמת תאורה מדויקת לפי ההעדפה שלכם. זהו שילוב מנצח שילווה אתכם לאורך שנים.

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: