התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורת לד לבית לאווירה ועיצוב

בימינו, תאורה משחקת תפקיד מרכזי ביצירת אווירה ועיצוב בבית. לתאורה יש יכולת ייחודית להשפיע על כלל החלל, ליצור תחושות ורגשות, ולשדרג את המראה שלו, ללא תלות במה שקיים בו. בין האופציות הקיימות של תאורה, תאורת לד היא הבולטת ביותר כפתרון ורסטילי, אלגנטי וחסכוני.
במאמר זה נסקור את היתרונות של תאורת לד בהוספת אווירה ועיצוב לבית, הדרכים ליצירת אווירה בבית בעזרת תאורת לד ואפשרויות העיצוב בעזרת תאורת לד בבית.

יתרונות של תאורת לד בהוספת אווירה ועיצוב לבית

לתאורת לד יש יתרונות רבים שכדאי להכיר, כאשר אתם מתכננים לעשות שינויים בתאורה בבית:
  • תאורת לד היא מאוד חסכונית בצריכת חשמל בהשוואה לתאורה סטנדרטית. תאורת לד היא גם ידידותית לסביבה, אינה פולטת קרינה וחום ואינה מכילה חומרים רעילים שעשויים להיפלט לסביבה. 
  • לתאורת לד תוחלת חיים ארוכה משמעותית מזו של תאורת ליבון רגילה או פלורסנט. אין צורך בהחלפת נורות תכופה. 
  • תאורת לד מוצעת במגוון רחב של צורות, גדלים, וגווני תאורה. 
  • נורת לד בסיסית היא קטנת ממדים לעומת נורות אחרות, כך שהיא מאפשרת יצירת עיצוב ואווירה מבלי להכביד על החלל, עם גופי תאורה שיכולים להיות מזעריים ואפילו נסתרים לגמרי, תוך אספקת איכות תאורה מעולה. 
  • תאורת לד בטוחה גם לילדים, לחיות מחמד, גם במגע ישיר (כיוון שאינה פולטת חום) וידידותית גם לאלמנטים שונים בבית (לדוגמה – ניתן לעשות בה שימוש בתוך ארונות, או ליד וילונות וכדומה). מאחר ותאורת לד צורכת חשמל במתח נמוך שלא כמו תאורה רגילה, היא גם מפחיתה סכנות התחשמלות בעת השימוש בה. 
  • תאורת לד נדלקת מיד, ללא ריצוד, ועם חיבור לעמעם ניתן לשלוט במדויק על עוצמת האור ליצירת תרחישי תאורה ואווירה שונים. 

איך יוצרים אווירה בבית עם תאורת לד

תאורת לד מאפשרת ליצור אווירה כללית בבית וגם אווירה משתנה. לפני הכל, חשוב להבין כי כדי ליצור אווירה בבית בעזרת תאורת לד, חשוב להישען על העיקרון הבסיסי של יצירת שכבות תאורה. בניגוד לעבר בו היו משתמשים בגוף תאורה או נורה בודדת להארת חלל או חדר שלם, הדרך הנכונה לשליטה על האווירה בחלל היא עם שימוש בכמה סוגי תאורה באותו החלל. משלבים בין התאורה המרכזית האחראית על הארה כללית של החלל, תאורה אזורית להארה של אזורים שונים באותו החלל ותאורת הדגשה למיקוד על פריטים שונים בחלל. כל זאת תוך מתן מענה תפקודי לחלל ולא רק אווירתי. השילוב הנכון בין כל סוגי התאורה הוא הסוד ליצירת אווירה ועיצוב בחלל. 
תאורת לד מאפשרת גם גווני תאורה שונים (ישנם סוגים של נורות לד המאפשרות גם שינויי גוון עם אותה הנורה). גוון של תאורת לד נמדד בקלווין K ונע בין 2700K (גוון חם צהוב כתום) לבין 6500K (קר לבן כחלחל). גוונים חמים יוצרים אווירה מזמינה ורגועה וגוונים קרים נחשבים ליותר מעוררים. שימוש בגוון לא נכון, למשל גוון קר בסלון, יצור אווירה שלא תואמת את יעוד החלל והסלון ירגיש לא מזמין ולא מרגיע. 
כאמור, ניתן לחבר תאורת לד לעמעם (דימר), והמלצתנו היא לבחור בסוג שניתן לחיבור בחללים מסוימים. בעזרת שליטה על עוצמת התאורה תוכלו לכוון ולשנות אווירה כפי רצונכם אם לאווירה רגועה ואם לאווירה דינמית וכדומה. 
תאורת לד מאפשרת, בדגמים מסוימים, גם שליטה על צבע האור, דבר המאפשר שינוי אווירה מהיר וקל.
ניתן גם לחבר את כל התאורה בבית, או חלקה, למערכת בית חכם, ליצירת תרחישי תאורה מוכנים לשימוש בלחיצת כפתור בשלט או באמצעות אפליקציה, ואז תוכלו לשנות את העוצמה, הגוון והצבע של גופי תאורה רבים בו זמנית.

אפשרויות עיצוב עם סוגי תאורת לד בבית

קיימים סוגים שונים של תאורת לד עם אין ספור אפשרויות שימוש ליצירת עיצוב ייחודי. הבחירה בסוג הנכון לצורך הנכון יהפוך את העיצוב להצלחה מסחררת. הנה כמה רעיונות:
  • שימוש בתאורה נסתרת עם פסי לד במקומות נסתרים מהעין כמו בהנמכות והרחקות של תקרת גבס – יוצר תאורה לא ישירה, עם אווירה חמה ורגועה שמוסיפה עומק לחלל. ניתן גם להשתמש בפסי לד מתחת לארונות מטבח בחלקם התחתון הקרוב לרצפה לאפקט מרחף. 
  • שימוש בגוף תאורה לד מרכזי תלוי בחלל יוצר מיקוד עיצובי מיוחד המשלים את העיצוב. 
  • שימוש בגוף תאורה לד להדגשת פרטי אומנות, צמחים, תמונות, מאחורי מסך הטלוויזיה ועוד יוצר אפקט דרמטי ומתוחכם לעיצוב. 
  • שימוש בגוף תאורה לעיצוב חוץ הבית, מאפשר להדגיש את עיצוב הגינה גם בשעות החשיכה. 
כאשר בוחרים תאורת לד לעיצוב ואווירה לבית, קיים פתרון לכל צורך ורצון עם סוגי גופי תאורת לד שונים, אפשרויות גוון, צבע ואופן שליטה, שלא רק ישיג את העיצוב והאווירה הנכונה באופן מדויק, אבל גם יאפשר לכם לשנות את העיצוב והאווירה, תוך כדי שמירה על עלויות שימוש נמוכות ביותר. 

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: