התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורת לד - האם זה בטוח

טכנולוגיית הלד כבר קיימת כמה עשורים אבל רק בעשור האחרון הטכנולוגיה התקדמה רבות עד כדי שהפכה לחלופה אקונומית יעילה לטכנולוגיות תאורה אחרות. עם התקדמות הטכנולוגיה והרחבת הייצור, הפכה תאורת לד לנגישה מאוד כך שהיום כבר לא קיימת סיבה הגיונית למה לא להשתמש בה לתאורה, לא רק במפעלים ועסקים אלא גם בבתים שלנו. 

איך פועלת תאורת לד

לד הוא קיצור של דיודה מקרינה אור - Light Emitting Diode והיא למעשה שפופרת תאורה זעירה שניתן בקלות לשלב בתוך מעגל חשמלי. דיודה היא סוג של מוליך למחצה, כלומר בעלת יכולת העברת זרם חשמלי משתנה. בלדים, עושים שימוש בשני סוגי מוליכים למחצה. 
בניגוד לנורות ליבה, אין לנורות לד חוט בעירה או כל רכיב בעירה שיכול להישרף והניצולת החשמלית שלהן היא גבוהה בהרבה בהשוואה לטכנולולוגיות תאורה אחרות, כלומר יותר חשמל מומר לאור במקום לחום ובכך מושג חיסכון אנרגטי רב. האור נוצר בתוך הלד על ידי תזוזת אלקטרונים בתוך חומרים מוליכים למחצה וכתוצאה מכך נוצרים פוטונים (אור). נורות לד לא רק חסכוניות, הן גם מאריכות חיים יותר באופן משמעותי לעומת נורות מסוגים אחרים. 
כאמור נורות לד בעלות נצילות גבוהה בהרבה, כיוון שרוב האנרגיה מומרת לאור עם יצירת חום נלווה מועט ביותר. זאת גם הסיבה שאם תקנו נורת לד להארה, היא תהיה תמיד בעלת דירוג וואט נמוך בהרבה מזה של נורות אחרות. למשל נורת לד של 10 עד 20 וואט תספק תאורה חזקה לא פחות מזו של נורה רגילה (בעירה) של 100 וואט. פחות אנרגיה וצריכת חשמל, משמע חיסכון בחשבון החודשי של חברת החשמל, שלא לדבר על ההשפעה החיובית על איכות הסביבה (פחות צריכת חשמל > פחות ייצור חשמל > פחות זיהום). בנוסף, נורת בעירה יכולה לעבוד כ 1200 שעות עד שתצטרך החלפה ונורת לד תעבוד למעלה מ 25000 שעות. אם תחשבו את עלות הרכישה של 20 נורות בעירה מול עלות של נורת לד אחת, אפילו בלי לקחת בחשבון את החיסכון בצריכת חשמל, תבינו במהרה למה כדאי לעבור ללד. 

מדוע נורות לד בטוחות יותר מנורות אחרות?

קיימות כל מיני תיאוריות אשר טוענות שתאורת לד מסוכנת לבריאות אך אלו כלל אינן מבוססות. להיפך, מחקר של האיחוד האירופי מצא שלא קיימות עדויות לכך שתאורת לד יכולה להזיק לבריאות. למעשה תאורת לד היא בין הבטוחות ביותר הקיימות. 
בניגוד לסוגי נורות אחרים (בעירה, הלוגן, CFL, פלורסנט):
  • נורות לד אינן פולטות חומרים מסוכנים (כמו למשל פלורסנט כאשר נשבר)
  • נורות לד אינן פולטות קרינה מסוכנת כמו קרני UV
  • נורות לד אינן כמעט פולטות חום 
  • נורות לד משתמשות במתח נמוך (בניגוד לנורות אחרות) כך שניתן גם להשתמש בהן מחוץ לבית, בחדרים רטובים ועוד. 
  • נורות לד מאריכות חיים, הסיכוי שהן יפסיקו לפעול באמצע הלילה הוא מזערי לעומת נורות אחרות
  • מאחר וצריכת חשמל של נורות לד היא פחותה משמעותית ניתן מבלי לדאוג לתשלום חשבון חשמל מנופח, להשאיר כמה נורות דולקות בלילה, הן לביטחון מחוץ לבית והן לבטיחות בתוך הבית להארת מסדרונות לשירותים ועוד ובכך תורמות לבטיחות מוגברת לכל בעלי הבית. ניתן גם לחבר נורות לד לעמעם ובכך להפחית עוד יותר את הצריכה בזמן השימוש כנורות אווירה או חירום. 
  • נורות לד אינן עטופות בזכוכית כמו נורות אחרות, דבר שמבטל את הסיכון לשבירת נורה ופציעה מחתיכות זכוכית. 
  • נורות לד נדלקות מיד בלי ריצודים ובלי עיכובים. יש לכך יתרון בטיחותי גדול, בייחוד כשנכנסים לחלל חשוך או מתהלכים בבית בלילה.
לכן ברור שנורות לד בטוחות לשימוש בכל מקום, הן בטוחות לאדם, לילדים (אפשר גם לגעת בהן מבלי לקבל כווייה), הן לא מסכנות את הבית שלכם (הן לא יגרמו לדליקות אם יהיו בקרבת חומרים כמו בד, נייר, עץ ועוד), הן בטוחות לשימוש בכל מקום, בתוך הבית ומחוצה לה וכל זה עם חיסכון משמעותי בצריכת חשמל ואיכות תאורה מעולה. תהיו בטוחים שתאורת לד תאיר את ימיכם ולילותיכם בנאמנות, בעוצמה הרצויה לאורך שנים רבות. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: