התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

קרינה פוטוביולוגיות בתאורה

מקורות האור הפוגעים בראייה ובבריאותנו.

מידע שחשוב לדעת והתקן שמגן עליכם.
עם השנים, פיתוחים חדשים של מערכות תאורה ומקורות אור חדשים כמו תאורת לד ממלאים את חיינו. את החנויות, השטחים הציבוריים, בתי הספר, חדרי הילדים, הסלון והבית כולו. מחקרים מוכיחים קשר ישיר בין מקורות אור שונים לפגיעה בבריאותנו כגון: התפתחות קטראקט, פגיעה בקרנית, סרטן עור, פריחה על העור ועוד.

מה הופך מקור אור למסוכן לבריאות?

ובכן, האור מופק מאנרגיה של קרינה. זו מתפשטת בגלים -גלי אור שהם למעשה גלים אלקטרומגנטים.
באור ישנם כמה סוגי קרינה: קרינה אולטרה סגולית, קרינה אינפרא אדומה, קרני X, וקרני גמא. ההבדל בניהם הינו אורך הגל ובכל אורך גל ישנן סכנות המשפיעות על בריאותנו.  
האור מניע את השעון הביולוגי שלנו, הוא המשפיע על מצב הרוח שלנו, על התיאבון שלנו ועוד. למרות ההשפעות החיוביות של האור, באורך גלי האור אליהם אנו חשופים צפונה גם סכנה. גלים קצרים (המוכרים כגלי UV) עלולים לגרום לכוויות, להשפיע על מבנה התא בגופנו ואף על הDNA שלנו. גלי אור ארוכים לעומתם (גלי IR) באים לביטוי כאנרגיית חום ולכן גם לאלה השפעה על בריאותנו.

האם בתאורה המותקנת בביתנו קיימת אפשרות לסכנה על בריאותנו?

בהחלט כן. מערכות התאורה, תאורת הלד וכל מקור תאורה אחר, יכול בהחלט להשפיע על בריאותנו. כדי להבין את הנושא עלינו לזכור שישנם 3 גורמים עיקריים שיש לתת תומת לב אליהם:
  1. זמן החשיפה שלנו למקור האור.
  2. עצמת ההארה.
  3. המרחק הפיזי שבין מקור האור לעינינו וגופנו.
בשל העובדה שלמקור התאורה, הקיים ומקיף אותנו בכל מקום בו אנו נמצאים, ישנה השפעה בריאותית, נקבע תקן, תקן  -62471 – בטיחות פוטוביולוגית של נורות ושל מערכות תאורה, אשר קובע בדיוק את גבולות החשיפה לגורמי הסיכון של הקרינה המגיעה ממקור האור. התקן מעניק הנחיות מדויקות, כמדריך טכני, עבור יצרני מערכות תאורה, דרישות סימון מוצרים, הקצאת אמצעי בטיחות ועוד.

בלקו לד – מקפידים על תקן הבטיחות

מערכות קרינה פוטוביולוגיות לשמירה על בריאותכם
במפעל בלקו לד בחולון, מפעל המייצר מערכות תאורה לבית, למשרד ולגופים מוסדיים, ההקפדה על תקן 62471, מבטיחה בטיחות עליונה בכל הקשור לבריאות בני הבית או העובדים. אחרי הכל, רובנו חשופים למקורות האור ברוב שעות היממה. ילדנו, החשופים יותר לנזקי קרינה שאינה עומדת בתקן, נמצאים מול מקורות האור שעות רבות. זו הסיבה, שבבלקו לד,  מייצרים גופי תאורה העומדים בתנאים המחמירים של התקן לכל דורש, הן עבור לקוחות פרטיים והן עבור לקוחות מוסדיים. גופי התאורה  מהמבחר האינסופי המעוצב במפעל מעניק ביטחון בריאותי לכל משתמש ומשתמשת.


 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: