התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

גופי תאורה לבתי כנסת

בחירת גופי תאורה לבית כנסת מחייבת מחשבה וידע מעמיק בטכנולוגיות הקיימות המתאימות ביותר לצרכים המתקיימים במקום. במאמר זה נבחן את הצרכים ואת הפתרונות המומלצים ביותר. 
 

מה מיוחד בבחירת תאורה לבית כנסת 

בתי כנסת מטבעם פועלים שעות רבות ביממה, הן במהלך שעות היום והן במהלך שעות הלילה ומצריכים תאורה איכותית, יפה ופונקציונלית. התאורה צריכה להיות חזקה מספיק כדי לאפשר קריאה ויחד עם זאת להשרות אווירה של התכנסות ושל תפילה. חוקי התאורה החלים על כל מקום חלים גם על בתי כנסת ומתמקדים בשלושה סוגי תאורה עיקריים:
  • תאורה מרכזית שתפקידה להאיר את בית הכנסת בכללותו. לרוב תאורה מרכזית תהיה ממוקמת בתקרה במרכז החדר אבל בחללים גדולים כמו בית כנסת, תהיה פריסה של מספר גופי תאורה בתקרה בהתאם לגודל החדר, וזאת על מנת להשיג פריסת אור אופטימלית בכל החלל. 
  • תאורה אזורית שתפקידה לספק הארה ממוקדת באזורים שונים בבית הכנסת,  ארון הקודש, הבימה, עמדת החזן, אזורי ישיבה ועוד. 
  • תאורת הדגשה שתפקידה להבליט פריטים שונים בבית הכנסת עם תאורה ממוקדת, כגון מנורת שבעה קנים, ספריות קודש, פנים ארון הקודש, פינות הנצחה ועוד. כמו כן, נכללים גם בקטגוריה זו גופי תאורה פונקציונליים כגון הארת מדרגות, תאורת חירום ועוד.
בבית כנסת כאמור התאורה עובדת שעות רבות ביממה ולכן גופי התאורה צריכים להיות מסוגלים לעמוד בעומס לאורך שנים רבות ללא תקלות מיותרות, וכן חייבת להיות אפשרות לחיבור עמעמים (דימרים) ומערכות תאורת שבת אוטומטיות, ואם ניתן גם להיות חסכונית כמה שניתן. בעבר השתמשו רבות בתאורת פלורסנט מאחר והיא יחסית חסכונית, אך זאת מקנה אווירה מאוד "קרה" בבית הכנסת, אווירה של מפעל או משרד במקום אווירה של קדושה. כמו כן תאורת פלורסנט מרצדת ומכילה כספית, חומר מסוכן לבריאות, ואורך חיי נורה זו קשור ישירות למספר ההדלקות והכיבויים.
תאורת הלד החדישה מספקת מענה אופטימלי לכל הצרכים של תאורה בבית הכנסת. תאורת זו היא חסכונית ביותר, עמידה ביותר לאורך זמן, אינה פולטת קרינה מזיקה, אינה מכילה חומרים רעילים, מספקת תאורה חזקה הניתנת לעמעום במבחר גוונים (מחם לקר) וצבעים, אינה מושפעת מכיבוי והדלקה ואינה מתחממת או פולטת חום. יתרון נוסף לתאורת לד הוא שמאחר ונורות הלד הן קטנות ממדים, ניתן לשלב אותן בכל מקום,  אפילו מוסתרים, אפילו בתוך חומרים כגון עץ, ללא כל חשש מדליקה. התאורה בבית כנסת צריכה לספק גם פונקציה וגם אווירה, אווירת קדושה, שימוש חכם בגופי תאורת לד ייצור בדיוק את האווירה הרצויה תוך אספקת כל הצרכים השימושיים.  

התאמה אישית של גופי תאורה לבתי כנסת 

גופי תאורת לד לבתי כנסת קיימים בשלל צורות, גדלים, אורכים, צבעים וגימורים ומספקים פתרון לרוב הצרכים. במקרים מסוימים, ישנם צרכים מיוחדים (גודל של בית הכנסת, תאורה מיוחדת להדגשה וכו'), או דרישות/רצונות מיוחדים שגופי תאורת לד סטנדרטיים לא יכולים לספק להם מענה. לשם כך בדיוק, חברת בלקו לד מעמידה לרשות הלקוחות שירות התאמה אישית של גופי תאורה לבתי כנסת. לא מדובר כאן בתהליך מסובך. ניתן להביא שרטוטים מוכנים או להסביר ליועצי תאורה של בלקו לד את הצורך המיוחד שלכם והם כבר ידעו לקחת את הרעיון ולפתח גופי תאורה בדיוק כפי שרציתם ובזמן קצר. מאחר ונורות לד הן קטנטנות, אין גבול למה שניתן לייצר. ניתן להתייעץ ללא עלות בחנות של בלקו לד או להזמין שירות ייעוץ תאורה בבית הכנסת. 

גוף תאורה בצורת מגן דוד לבית כנסת

דוגמה מרהיבה של גוף תאורת לד המותאם לצרכי בתי כנסת היא גופי תאורה צמודי תקרה/קיר או תלויים בצורת מגן דוד שהחברה מייצרת על פי רצון הלקוחות. גופי התאורה מיוצרים מפרופילי אלומיניום מהאיכות הגבוהה ביותר המספקים עמידות לאורך שנים רבות, פרופילים דקיקים המקנים קלילות וריחוף לגוף התאורה או מפרופילים רחבים יותר הנותנים לו נוכחות גדולה יותר במרחב. גוף תאורה בצורת מגן דוד הוא תוספת מדהימה לכל בית כנסת והוא תורם ליצירת אווירת הקדושה. אם גם עבור בית הכנסת שלכם אתם מעוניינים בגוף תאורה בצורת מגן דוד, או כל צורה אחרת, פנו לבלקו לד כדי להפוך את הרעיון שלכם למציאות.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: