התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

איך יוצרים אווירה מיוחדת בבית בעזרת גופי תאורה

יצירת אווירה מיוחדת בבית היא תוצר של שילוב של אלמנטים שונים, מהריצוף, צבע ומרקם הקירות, הרהיטים וכמובן גופי התאורה. כל האלמנטים עובדים יחד ליצירת עיצוב ואווירה אך גופי התאורה הם היחידים שיכולים לשנות את האווירה בלחיצת כפתור ממש. מעוניינים לדעת איך? המשיכו לקרוא.

סוגי אווירה שניתן ליצור בבית 

בביתכם תוכלו ליצור כל אווירה בעזרת עיצוב פנים נכון והשלמת העיצוב בעזרת גופי תאורה מתאימים ואשר מסוגלים גם להשפיע על העיצוב אפילו בצורה דרמטית. אווירה מודרנית נוצרת באמצעות תאורה חזקה יותר, בגוון בהיר הנוטה יותר ללבן מה שמשרה דינמיות. חשוב כמובן לא לבחור בגוון תאורה לבן מדי אשר יתן אווירה של עסק ועבודה בבית (מעבר לחדרים בהם אווירה כזו דווקא רצויה). אם אתם מעוניינים להשלים עיצוב כפרי בבית, במקרה זה דווקא תאורה חמימה יותר תתאים יותר. גוון אור קרוב יותר לגוון התאורה המופק על ידי נרות למשל. לעוצמת התאורה יש תפקיד חשוב ומרכזי ביצירה ושינוי אווירה בבית. ניתן לשלוט על עוצמת התאורה, כל עוד תבחרו בתאורה מתאימה לכך, גופי תאורה שניתן לחבר לעמעם לשליטה על עוצמת התאורה המופקת.
דימרים הם תוסף נהדר לכל בית. בלעדיהם עוצמת התאורה תהיה קבועה, והשימושיות, ההנאה והעיצוב יכולים להיפגע. למשל, מה עושים בסלון כאשר לא ניתן לעמעם את התאורה לצפיית סרט או בזמן שמעוניינים ליצור אווירת רוגע, לקרוא ספר או סתם לשמוע מוזיקה? עם תאורה בעוצמה קבועה וחזקה, יהיה הרבה פחות כיף ופחות מהנה. עם דימר פשוט ניתן לשלוט על העוצמה של התאורה בצורה מוחלטת ומדויקת ליצירת כל אווירה רצויה בכל עת. חדרי שינה, לעיתים צריכים תאורה חזקה, למשל בזמן שמתלבשים, מתאפרים וכדומה, ובזמן בו אנו מעוניינים לנוח, לפני השינה, תאורה חזקה תקשה עלינו להירדם ולנוח מאחר והאווירה בחדר תהיה דינמית מדי. קיימים פתרונות נוספים כיום למי שמעוניין ללכת צעד נוסף קדימה, בדמות מערכת בית חכם עם שליטה על כל התאורה בבית, אפשרות ליצור תוכניות קבועות של תאורה שניתן לבחור בהן בקלות ולהפעיל אותן כך שבדיוק העוצמות הנכונות של תאורה יופעלו, ובשילובים הנכונים של גופי תאורה.

דוגמאות לגופי תאורת אווירה 

גופי תאורה שיכולים להשפיע על האווירה בבית קיימים במגוון רחב של צורות, גדלים, גימורים, כאלה נסתרים, שקועים, תלויים ועוד. שילובם הנכון בתוך עיצוב הבית יבטיח את השלמת התמונה העיצובית, ארוגנומיה אופטימלית בבית ושנים רבות של הנאה. 
  • גופי תאורה שקועים: אלה הם גופי תאורה מוסתרים בתוך תקרה, קיר, מעקה ועוד. היתרון של גופים אלה הוא שגוף התאורה עצמו נעלם, כך שהוא ניטרלי לגבי העיצוב והאווירה, הם יכולים להתאים לכל אווירה ועיצוב אם כי יש להם סגנון יחסית מודרני. 
  • גופי תאורה צמודים: אלה הם גופים המחוברים ישירות לתקרה, לפינה בין תקרה וקיר, בין קירות ועוד. גופים אלה בשימוש בעיקר במקומות בהם נדרשת הארה נוספת וכאשר אין מספיק מקום פיזי לגוף תאורה מסוג אחר. 
  • גופי תאורה תלויים: גופים אלה הם כבר הצהרה עיצובית בעצמם וחשוב לוודא שהם מתאימים ומשלימים את העיצוב בבית. למשל גוף תאורה תלוי מאוד מודרני יכול להרגיש שלא במקומו בבית בעיצוב עתיק או כפרי. יחד עם זאת, הטרנדים העיצובים של השנים האחרונות ממש שוברים את המוסכמות ולא פוחדים לערבב סגנונות שונים. אם בחרתם בשילוב סגנונות, חשוב לבצע זאת בטעם הנכון אחרת כל העיצוב יכול להיראות מרושל. לדוגמה בבית בעיצוב ואווירה מודרנית, אין בעיה גם לבחור בשנדלייר אחד גדול מרכזי, אולי בסלון, או בכניסה. זה אפילו יכול להיות מאוד יפה אם השילוב והמיקום נכונים. כמן כן, ישנם גופי תאורה הניתנים להתאמה אישית, כך שצורת גוף התאורה התלוי יכולה להיות מודרנית, אך צבעו החיצוני יהיה בצבעים ובגימור המתאימים לעיצוב הכפרי ואז נוצרת התאמה מעניינת.
  • הגודל קובע: אם פעם היינו חייבים לבחור בגופי תאורה גדולים על מנת לקבל הארה חזקה וטובה, כיום למזלנו המצב השתנה ובזכות טכנולוגיית הלד, דווקא מומלץ לבחור בגופי תאורה קטנים, ארוכים, לינאריים ולתת את הבמה לאור. גופים אלה פחות מעמיסים על עיצוב הבית ויודעים לספק פתרון תאורתי מושלם. ישנה אפילו אפשרות להסתיר לחלוטין את גופי התאורה כך שהמשטחים המוארים הופכים להיות אלה שיוצרים את האווירה. למשל תאורה נסתרת המאירה על קיר עם אפשרות שינוי צבע התאורה פותח אפשרויות אינסופיות של עיצובים ואווירות. 
בחירה נכונה של גופי תאורה, נורות, כיווני תאורה, שילובי תאורה וגופים בבית כולם דורשים ידע. בחברת בלקו לד אנו מציעים ייעוץ מקצועי ללא עלות באולם התצוגה. כדאי ומומלץ להתייעץ כדי שתפיקו את המירב מהתאורה שלכם, ושגופי התאורה יפיקו את האווירה המתאימה בביתכם תוך השלמת התמונה העיצובית. 

התאמה אישית של גופי תאורת אווירה

למרות שקיים מבחר מאוד גדול של גופי תאורה אווירה, יהיו מצבים בהם תרצו בגוף תאורה לא קטלוגי. משהו ייחודי ובעיצוב מיוחד בדיוק בשבילכם. בלקו לד מציע שירות התאמה אישית של גופי תאורה אווירה. ניתן להגיע עם רעיון כללי וגם תרשים מפורט והחברה תשמח לפתח ולייצר עבורכם את גופי התאורה עליהם חלמתם.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: