התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

מה התפקיד של מעצב תאורה

מעצב תאורה הוא מקצוע מיוחד במינו, והוא מצריך ידע רב הן בתחום העיצוב והן בתחום התאורה. מעצב תאורה משלב גם ידע טכני וגם ידע עיצובי על מנת לתכנן נכונה את פריסת התאורה בבית, במשרד, בעסק ובמפעל, את סוגי גופי התאורה ומיקומם, כך שהתאורה תשתלב היטב ותדגיש את העיצוב של החלל הפנימי או של החוץ. 

חשיבות הידע והניסיון של מעצב תאורה

מאחר ועל מנת לעצב תאורה בצורה נכונה ואופטימלית נדרש ידע רב ועשיר הן בעיצוב פנים והן בכל האספקטים הטכניים של התאורה. לכן, מומלץ שמי שרוצה להיות מעצב תאורה יעבור הכשרות ולימודים בתחומים הרלוונטיים. בישראל ניתן ללמוד עיצוב תאורה במכללות ובאוניברסיטאות שונות. מדובר לרוב בלימודי תעודת הכשרה ולא בתואר אקדמי. כלומר מי שלמד עיצוב לתואר, או הנדסה לתואר, יוכל להשלים את הידע שלו ולהפוך למעצב תאורה דרך הכשרות אלה. בנוסף, כמו עם כל תחום ידע, הניסיון המעשי יכול גם להוות לעיתים תחליף לקורסים השונים. כלומר עם ידע מצבר של שנים בעיצוב ובתאורה אפשר בהחלט להיקרא גם מעצב תאורה ולספק שירות מעולה לא פחות. כאשר אתם נפגשים עם מעצב תאורה, חשוב לוודא אם עבר הכשרה או שיש לו ניסיון מספק בתחום. אפשר ורצוי לבקש לראות דוגמאות של פרויקטים שנוהלו על ידו, ולבחון את מידת התאמתם לצרכים שלכם. עיצוב הוא נושא רחב ביותר וחשוב לכן לבדוק שמעצב התאורה מבין את העיצוב הרצוי ומסוגל לתרגם אותו הלכה למעשה בפתרון אפקטיבי. כאשר בוחנים עבודות של המעצב, כדאי לשים לב שהוא לא משכפל את אותו העיצוב בכל מקום רק בגלל אופנה זמנית, אלא מבין באמת את הצרכים של הלקוח ואת הבעיות, כך שהפתרון הניתן הוא ייחודי ונכון.

תכנון ועיצוב תאורה על ידי מעצב תאורה - למה כדאי

אם בעבר תאורה היית רק תאורה, כלומר אביזר המאפשר לראות בחשיכה, כיום תחום עיצוב התאורה התקדם שנות אור ומאפשר לכל אחד, כמעט בכל תקציב, להפוך את התאורה לאביזר שמשפיע על  כל העיצוב של החלל. מעצב תאורה יוכל לבחון את החללים השונים, להבין את הצרכים השונים לשימוש בחלל, להבין מכם את סוג העיצוב הרצוי, האווירה הרצויה ולתרגם את כל הנתונים לתכנית מדויקת ונכונה של גופי תאורה, שילובים של סוגי תאורה, מיקום וסוג מפסקים וכדומה, כדי להביא את החזון שלכם למציאות. חשוב להבין כי תיקון מאוחר יותר של תאורה הוא קשה יותר, כיוון שתאורה מצריכה גם תכנון של מערכת החשמל, הכנות - תעלות חשמל, מתגים ועוד שהרבה יותר קשה להוסיף לאחר סיום הבניה או השיפוץ (וגם יותר יקר). מעצב תאורה ימנע מכם את כל הטעויות וידאג שגם תהנו מעיצוב מהמם.

איך משפיע עיצוב תאורה נכון על הבית

תאורה שלא תוכננה נכונה, כמו לדוגמה, פיזור של גופי תאורה ללא מחשבה יתרה על איכותם, סוג, גוון וחוזק האור שהם מפיקים, יכול בקלות להפוך את החלל לנעים פחות עד כדי לא שימושי כלל. קחו לדוגמה מטבח בו מבשלים הרבה - אם התאורה לא תעוצב נכונה, לא רק שהמטבח לא יראה במיטבו (וזה חשוב מאוד במטבח פתוח), אלא יתכן שיהיה מאוד קשה לבשל בו ואפילו מסוכן אם התאורה לא מתאימה לצורך.
גם בעולם העסקי יש חשיבות רבה ביותר לעיצוב תאורה נכון. תאורה משפיעה על מצב הרוח של העובדים, על תפוקת העבודה, על התחושה שהעסק משדר ללקוחות, על מכירות מוצרים ועוד. כמו כן, בחירת תאורה נכונה הן לבית ולעסק מעבר להיבטים העיצוביים והארגונומים, יכולה לחסוך לא מעט כספים בעלויות תפעוליות, צריכת חשמל ועלויות תחזוקה. מעצב תאורה ידע לכוון אתכם, לחסוך מכם טעויות, לחסוך לכם כסף ולספק לכם חוויה ותפקודיות שלא ידעתם שהיא אפשרית בכלל, הכל בעזרת עיצוב תאורה נכון. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: