התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

גופי תאורה לעסקים - המדריך המלא

נושא התאורה בעסקים הוא בעל חשיבות מכרעת מסיבות רבות, ולא מעט עסקים אינם מודעים לכך. בכל עסק ישנה כמובן פעילות שונה ובעקבות כך גם צרכים שונים למדי, וכל אלה דורשים בחירה בפתרון תאורה מתאים שבלעדיו יכולות להיות השלכות שליליות על הפעילות העסקית ממש. 

חשיבות תאורה נכונה בעסק

ללא אור או תאורה נכונה, לא ניתן לקיים פעילות מכל סוג בצורה תקינה. האם מנתח יכול להצליח בניתוח ללא תאורה הולמת ומיוחדת לצרכים שלו? ממש לא. כמובן שלא כל עסק צריך תאורה כזו מיוחדת כאשר חיי אדם מונחים על הכף, אך דוגמה זו באה להמחיש באופן ברור את חשיבות התאורה בעסק (ובכל מקום למעשה). 
תאורה נכונה תאפשר התנהלות עסקית אופטימלית בכל מצב ובכל שעה.תאורה שאינה נכונה תכביד על ביצוע מטלות עבודה עד כדי פגיעה בפדיון החברה. תאורה לא נכונה גם עשוייה להכביד ולהקשות על העובדים בעסק. חשבו כמה זמן מבוזבז אם התאורה לא מאפשרת פעילות נכונה בזמן הקצר ביותר. חשבו כמה קשה יהיה ללקוחות לגלות ולהימשך למוצרים שלא מוארים נכונה אם מדובר בחנות לצורך העניין. תאורה בעסק לא יכולה להיות מחשבה שולית, היא חייבת תכנון נכון בהתאם לצרכים המיוחדים של העסק, של האנשים העובדים בעסק ולסוג העיסוק. תאורה של פס ייצור אינה דומה לתאורה של שולחן עבודה בחברת הייטק. ישנם הרבה היבטים מקצועיים בתכנון תאורה לעסק ומומלץ ביותר להיעזר בשירות ייעוץ תאורה מקצועי בשלב התכנון או אם ברצונכם לשדרג את התאורה בעסק כך שתתקבל תוצאה אופטימלית לטובת העסק, העובדים והלקוחות.

בחינת עלויות תאורה לעסקים

בכל עסק התאורה עובדת שעות רבות באופן רציף, והדבר מתבטא בהוצאה כספית ניכרת (תלוי בכמות ועוצמת התאורה הדרושה). אם פעם לא היו הרבה ברירות ועל מנת להפחית בעלויות תפעול, בחרו בתאורה פלורסנטית בהרבה עסקים, כיום בחירה שכזו יכולה להיות טעות קריטית. תאורת פלורסנט משדרת תאורה קרה שמתאימה למקומות ייצור שם יש צורך בתאורה בוהקת אך יש לה חסרונות לא מעטים: תאורת פלורסנט היא לרוב מרצדת (דבר שמעייף לאורך זמן ויכול אפילו לגרום להתקפי אפילפסיה), מכילה כספית רעילה שתתפזר לאוויר במקום העבודה במקרה והנורה נשברת, בעלת אורך חיים יחסית קצר (מצריך החלפת נורות תדירה והחלפת כבלים), לא מאפשרת שליטה על עוצמת התאורה (אין מצבי תאורה שונים, רק כיבוי והדלקה), לוקח לה כמה שניות להידלק ועוד.
כיום טכנלוגית הלד מהווה חלופה חכמה לתאורה בעסק: תאורת לד מאפשרת תאורה אופטימלית, חזקה, קיימת בגווני אור שונים לפי הצורך (מקר לחם), ניתן לשלוט על עוצמת התאורה בעזרת עמעם, ניתנת לחיבור למערכת שליטה מרכזית (עסק חכם), אינה מכילה חומרים רעילים, אינה פולטת קרינה מסוכנת, אינה מחממת (היא בטוחה לשימוש בעסק ללא חשש מדליקה), בעלת אורך חיים ארוך במיוחד (חיסכון בעלויות תפעול, החלפת נורות), אינה מושפעת מכמות הדלקות וכיבויים (בנורות אחרות חיי הנורה מתקצרת בהתאם לכמות הדלקות וכיבויים), בעלת מידות פיזיות מאוד קטנות כך שניתן לשלבה בכל מקום, אפילו במקומות נסתרים, ובעלת צריכה נמוכה ביותר (כעשירית מצריכת נורה רגילה) כך שעליות צריכת חשמל יהיו קטנות בהרבה. עלויות גופי תאורת לד ממשיכות לרדת עם השנים במקביל להתפתחות הטכנולוגיה והפיכתה לנגישה כך שכיום היא מהווה חלופה חכמה ביותר לעסק שמעוניין בתאורה הטובה ביותר לתפוקה עסקית מקסימלית תוך כדי שמירה ושליטה על עלויות חשמל נמוכות. 

סוגי תאורה בעסק

  • תאורת חירום בעסק: תאורת חירום בעסק היא חובה חוקית (בטיחות אש). תאורת החירום חייבת להיות מבוססת על גופי תאורה עצמאיים שאינם תלויים במערכת החשמל הכללית (סוללות נטענות או מערכת גיבוי חשמל מרכזית כמו גנרטור או מצברים נטענים). מטרת תאורת החירום היא לספק הארה והכוונה מתאימה לפתחי יציאה מהעסק במצב של אש וכל מצב בו נדרש פינוי.
  • תאורה מרכזית בעסק: תאורה מרכזית בעסק יכולה להיות ממוקמת בכל חלל כאשר תפקידה לספק הארה כללית לכל החלל. לעיתים, בהתאם לגודל החלל וצורתו, יהיה צורך בהתקנת מספר גופי תאורה מרכזיים מפוזרים על מנת לאפשר הארה טובה ושלמה של כל החלל.
  • תאורה אזורית בעסק: תאורה אזורית בעסק תפקידה לספק הארה משלימה באזורים שונים בחדרים או חללים על מנת לחזק את התאורה במקומות בהן התאורה המרכזית אינה מספקת אור לאזורים מעט חבויים וכדומה. כמו כן תאורה אזורית יכולה לסייע בסימון, תיחום תתי אזורים שונים בתאורה נוספת, למשל אזור קבלה.
  • תאורת הדגשה בעסק: תאורת הדגשה בעסק תפקידה לספק פתרון תאורתי משלים בכל מקום בו יש צורך במיקוד תאורה נוסף. לדוגמה מעל עמדת מחשב, מעל שולחן ייצור וכדומה וכן להדגשת פריטים שונים בעסק מטעמי עיצוב (הדגשת רהיט, פסל, תמונה, עציץ וכיו"ב) או להדגשת מוצר מסויים אליו רוצים למשוך את תשומת לבם של הקונים אם מדובר במרכז מבקרים, או חנות. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: