התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

גופי תאורה לגינה מוגני מים

אין בכך ספק כי תאורה לגינה לא רק מוסיפה ליופי אלא שיש לה גם תפקיד חשוב המאפשר לנו שימוש בגינה בשעות החשכה. תאורה בגינה משרה ביטחון בכך שהיא מאירה מקומות חשוכים, מונעת נפילות והחלקות מיותרות וגם יכולה לסייע בהרתעה מפני גנבים ופורצים פוטנציאליים. תאורה לגינה יכולה להוסיף מימד חדש לעיצוב החיצוני של הבית אותו ניתן לגלות רק בלילה, איתה אפשר להרכיב אין ספור משחקי אור וחושך וליצור אפקטים מרהיבים ודרמטיים. חשוב לציין כי לא ניתן להשתמש בכל גוף תאורה בגינה - חייבים להשתמש באלו מוגני המים על פי דרישת התקן הישראלי ויש לכך כמה סיבות טובות.

למה צריך גופי תאורה מוגני מים?

בגינה ובכל מקום חיצוני באופן כללי, גופי התאורה חשופים לאבק, שמש, לחות, גשם, השקייה ועוד ומאחר ומדובר ברכיב חשמלי, על מנת להגן עליו ולמנוע קצר חשמלי, קיים תקן לגופי תאורה חיצוניים. בדרך כלל בכל מקום חיצוני שלא מוגן תחת גג יידרש תקן IP65 - גוף תאורה אטום לאבק וסילון מים מכל כיוון. התקן מבטיח כי גוף התאורה יוכל לתפקד נאמנה לאורך זמן ללא כל תקלה ומיועד לשימוש חיצוני. ההגנה גם תמנע מכם התחשמלות במקרה ותיגעו בגוף התאורה הרטוב. כמובן שכל זה נכון כאשר מדובר בגוף תאורה איכותי. 

איפה מתקינים גופי תאורה מוגני מים?

תלוי בגוף התאורה (אם מדובר בגוף תאורה בעל נורת ליבון, פלורסנט, הלוגן או לד) ובגודלו באופן כללי ניתן להתקין גוף תאורה מוגן מים בכל מקום שנרצה בגינה כל עוד קיימת תשתית חשמל (כבילה) המתאימה לאותה נקודה לחיבור גוף התאורה. ישנם גם גופי תאורה סולאריים שלא מצריכים חיבור לרשת החשמל מאחר והם נטענים מאנרגיית השמש אך הם בדרך כלל בעלי עוצמת הארה חלשה יותר, הם תמיד נדלקים בשעות הערב אם נרצה או לא, ולא תמיד ניתן לסמוך על כך שיעבדו ושיהיו טעונים מספיק בזמן שנרצה. הם יכולים להוות פתרון לצורך זמני (הבטריות הנטענות שלהם גם מאבדות מהאפקטיביות שלהן עם הזמן כך שיש להם אורך חיים מוגבל). למי שמחפש פתרון קבוע שניתן לשלוט עליו ושתמיד יעשה את העבודה, עדיף לבחור בפתרונות קבע בדמות גופי תאורה מוגני מים מחוברים לרשת החשמל.  אז איפה ניתן להתקין גופי תאורה מוגני מים בגינה? הנה כמה דוגמאות: סביב עץ או צמח להדגשה, לאורך שביל הליכה, לאורך קירות הבית החיצוניים להדגשתם, בתוך מסלעה, בקרבת אלמנטים עיצוביים שונים כגון מזרקות, פסלים, ספסלים, בריכות נוי, תאורה שקועה במרפסת ובדק, תאורה להארת מדרגות, תאורה סביב הבריכה או ג'קוזי (ישנם גם גופי תאורה מוגני מים שמותקנים בתוך הבריכה במים, תאורה באזור בישול חיצוני, תאורה בפרגולה, תאורה באזור משחקים בגינה, תאורה עילית סביב קירות הבית החיצוניים ועוד.  

דרגות אטימות של גופי תאורה

התקן הישראלי מגדיר רמות שונות לאטימות של גופי תאורה בהתאמה לשימוש בהם, בחדרים רטובים, גינה, מקומות ציבוריים, עבודה, ועוד. להלן רשימת התקנים השונים:
  • IP68 - אטום לאבק וטבילה
  • IP67 - אטום לאבק וטבילה (עד 1 מ')
  • IP66 - אטום לאבק וגלי מים
  • IP65 - אטום לאבק וסילון מים מכל כיוון
  • IP54 - מוגן מפני כמות לא מזיקה של אבק וטיפטוף (מכל כיוון)
  • IP44 - מוגן מפני מוצקים גדולים מ-1 מ"מ וטיפטוף (מכל כיוון)
  • IP23 - מוגן מפני מוצקים מעל 12 מ"מ וטפטוף (עד 60 מעלות)
  • IP40 - מוגן אדים
  • IP20 - מוגן אדים

טכנולוגיית תאורה מומלצת לגופי תאורה מוגני מים

עד לפני מספר שנים הטכנולוגיה המוכרת לתאורה בגינה הייתה של תאורת פלורסנט, הלוגן או ליבון רגיל. אם אלה עושות את העבודה בצורה פחות או יותר טובה, כיום חלה התקדמות רבה בתחום וניתן כבר ליהנות מטכנולוגיית הלד גם בגינה. נורות לד הן מאוד קטנות ואינן מתחממות כך שניתן להשתמש בהן בכל מקום שלא היה אפשרי קודם להן, לדוגמה ניתן להשתמש בגופי תאורת לד דקים ביותר שקועים בתוך מבנה פרגולה (עץ, אלומיניום ועוד), מתחת לסף מדרגות ולמעשה בכל מקום שרק תדמיינו. בנוסף טכנולוגיית לד מספקת הארה חזקה ביותר תוך כדי צריכת חשמל נמוכה ביותר (עשירית מזו של נורות ליבון) כך שתוכלו אפילו להשאיר את התאורה דולקת כל הלילה בלי לדאוג לחשבונות חשמל מנופחים. ניתן לחבר תאורת לד לעמעם ומערכת בית חכם לשליטה אבסולוטית, וקיימות גם נורות לד מחליפות צבע כך שניתן לשלוט גם על זה. בנוסף לכל, קיימת גם תאורת לד שעובדת על מתח נמוך של 12 וולט שמאוד מומלצת לשימוש בגינה. דבר אחרון ולא פחות חשוב למי שחשובה לו איכות הסביבה, נורות לד אינן מכילות או פולטות חומרים רעילים, אינן מפזרות קרינה מזיקה ויעזרו לכם להפחית את צריכת החשמל שלכם ובכך להפחית את חלקכם בזיהום האוויר שנוצר מתחנות ייצור חשמל. 

גופי תאורה מוגני מים מומלצים לגינה

נתחיל בכך שכיום מומלץ לבחור בגופי תאורת לד מהסיבות שפרטנו להעיל. על גוף התאורה מוגן המים לגינה להיות בנוי מחומר שלא מחליד ועמיד לתנאים קשים של גינה. גוף תאורה המיוצר מאלומיניום איכותי יהיה הפתרון המושלם לכך ויספק לכם הנאה לאורך שנים רבות ללא תקלה. קיימים גופי תאורה לד רבים ושונים, בעיצובים, צורות, גדלים, צבעים שונים ואפילו פסי לד דקים במיוחד כך שלא משנה איפה תרצו להתקין גוף תאורה מוגן מים בגינה, יש פתרון קיים.

חברת בלקו לד מתמחה בייצור ושיווק גופי תאורת לד ובין השאר גם גופי תאורת לד מוגני מים לגינה. החברה מציעה מבחר רחב ביותר של גופים שונים ותמיד ישמחו לסייע לכם בייעוץ מקצועי, כך שתוכלו ליהנות מתאורה לא רק מאוד איכותי אלא גם שמתאימה לצורך שתגדירו. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: