התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

איך מתקינים פסי צבירה

פסי צבירה הם מוצר תאורה מוכר מזה שנים והם מספקים גמישות תאורה בבית ובעסק בכך שניתן לכוון את אלומות האור בצורה ממוקדת. בעבר פסי הצבירה לרוב היו צמודים לקיר או לתקרה כאשר גופי התאורה עצמם היו בולטים לעין. כיום קיימים פתרונות חדשניים הרבה יותר המאפשרים את השיקוע של כל פס הצבירה ושל גופי התאורה עצמם, כך שהם יהיו מוסתרים מן העין ומותקנים בקו אפס עם הקיר או התקרה. נשמע מעניין? המשיכו לקרוא, ונגלה לכם פרטים נוספים על כך וגם איך להתקין את פסי הצבירה. 

איפה ניתן להתקין פס צבירה

פס צבירה דורש נקודת חשמל להזנת מתח לגופי התאורה המחוברים אליו. כל עוד קיים קו חשמל המחובר למתג כיבוי והדלקה, בעיקרון ניתן להתקין פס צבירה בכל מקום - בין אם מדובר בקיר או תקרה. יש גם לקחת בחשבון שפס צבירה בדרך כלל מספק את החשמל לגופי התאורה דרך שנאי (מתח נמוך) ולכן אם אתם בוחרים בפס צבירה צמוד, חשוב לקחת בחשבון את מיקום השנאי - כלומר יש צורך ליצור חלל עבורו.
קיימת אופציה חדשנית של פס צבירה שקוע שניתן להתקין בתוך קיר, תקרת גבס או כל חומר רצוי אחר (כל עוד מתאפשרת הכנה עבור גוף התאורה והשנאי) - פרופיל פעמון.

פסי צבירה צמודים

פס צבירה צמוד הוא פתרון מוכר מהעבר, ובדרך כלל מורכבים עליו מספר ספוטים (בהתאם לצרכי הלקוח ולאורך וקיבולת פס הצבירה) כך שניתן לכווון כל ספוט לכיוון שונה כדי להאיר אזורים אן פריטים שונים ממקום אחד. אלה קיימים בשלל גדלים, צבעים, חומרים וסגנונות כך שניתן להתאים את סגנון גוף התאורה לסגנון הבית.
בשנים האחרונות הטרנדים העיצוביים מכתיבים שימוש בגופי תאורה פחות בולטים, מינימליסטים ואף מוסתרים, כאשר העיצוב הוא באמצעות האור עצמו הבוקע מגוף התאורה. לכן פסי צבירה צמודים הם פתרון שיכול להיחשב כמיושן.

פסי צבירה שקועים

פסי צבירה שקועים הם הצעקה האחרונה בתאורה ביתית. פעם, בגלל שרוב הנורות היו פולטות חום (ואפילו חום רב מאוד כמו למשל עם הלוגן), היה בעייתי לשקע פסי צבירה מחשש לדליקה.  בזכות פיתוח טכנולוגיית הלד, כאשר נורות לד כלל אינן פולטות חום, חשש זה כבר אינו קיים וגודלן המזערי מאפשר שיקוע בצורה קלה, אסתטית ומינימליסטית להשגת סגנון עיצוב עכשווי. בנוסף, תאורת לד צורכת מעט מאוד חשמל והיא בעלת כושר הארה אפקטיבי וטוב יותר, כך שאתם רק תרוויחו מבחירת פס צבירה שקוע עם נורות לד. 

פסי צבירה - יתרונות

פס צבירה פרופיל פעמון מציע יתרונות רבים:
  • קל וחסכוני ביותר להתקנה
  • מותקן בקו אפס עם הקיר או התקרה
  • יכול לקלוט לתוכו ספוטים בקו אפס עם גוף התאורה (והתקרה או הקיר)
  • יכול לקלוט גוף תאורת לד דקיק לתוכו (לדוגמה - בלקו סקיני)
  • מתאים לפסי צבירה חד ותלת פאזיים
  • מוצע כסטנדרט בלבן או שחור וניתן להזמנה בכל קשת צבעי RAL להתאמה מושלמת
  • קיים בכל אורך לפי דרישה
  • מספק תוצאה עיצובית עדכנית מינימליסטית
  • מאפשר גישה קלה ומהירה לפסי הצבירה לצורך החלפה ותחזוקה במידת הצורך
  • מיוצר מאלומיניום איכותי, עמיד לאורך שנים רבות

התקנת פס צבירה שקוע

לפני הכל יש להכין את מיקום פרופיל הפעמון. אם אתם מתכננים התקנה בקיר או תקרה עתידית העשויים גבס, בטון או לבנים, בקשו להכין את המיקום של הפרופיל וכמובן קו חשמל.
לגוף תאורה פעמון יש צורך ביצירת תעלה ברוחב 11.5 ס"מ ובעומק של 8.8 ס"מ. האורך של התעלה הוא בהתאם לצורך והחלטה שלכם. אם מדובר בתקרה או קיר גבס, לרוב תוכלו ליצור בעצמכם את התעלה בעזרת חיתוך עם סכין יפנית על פי המידות (את הכנת קו החשמל יש לבצע בעזרת חשמלאי מוסמך). לאחר יצירת התעלה, פשוט מכניסים את פרופיל הפעמון לתוך התעלה עד נעילתו. פרופיל זה אינו מצריך כל חיבור מיוחד, הוא יודע להיתפס עצמאית בתוך התעלה. לאחר מכן מתקינים את פס הצבירה לתוך הפרופיל השקוע. למשל אם בחרתם בפס לד, גוזרים את אורך פס הלד בהתאם לאורך גוף הפעמון, מחברים את הסרט למחבר (שבעצמו מחובר לשנאי). מדביקים את פס הלד בעזרת נייר דבק דו צדדי (מסופק עם פס הלד) לתוך גוף הפעמון. לבסוף כל שנותר הוא להרכיב את הכיסוי של פרופיל הפעמון בקליק. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: