התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורת חומה

תאורה חיצונית באופן כללי ותאורת חומה בפרט היא חשובה מכמה היבטים. תאורת חומה מספקת הארה בשעות החושך כך שניתן יהיה להתהלך מחוץ לבית בבטחה. כמו כן תאורת חומה היא אלמנט עיצובי לכל דבר ויכולה לתרום רבות ליצירת אפקטים מדהימים. כמובן שתאורת חומה היא גם אמצעי אבטחה, כאשר מעוניינים להאיר אזורים חיצונים שונים להרתעת גנבים וכדומה. במאמר זה נבחן את הסוגים השונים של תאורת חומה כך שתוכלו לבחור בקלות ובחוכמה. 

תאורת חומה - תכונות נדרשות

לרוב כשמדברים על תאורת חומה, מתכוונים לתאורה שקועה או צמודה לקיר או לחומה, אשר תפקידה הוא להאיר את הסביבה. התאורה יכולה להיות מופנית כלפי מטה, לצד וגם כלפי מעלה (העדיפות במקרה זה היא שהתאורה תפנה כלפי מטה או ישר קדימה, ולא מעלה, על מנת למנוע סינוור). מטרת התאורה היא להאיר אזורים שונים כגון שביל הליכה בצמוד לחומה, פריטי נוי בגינה או פשוט להאיר את החומה עצמה. על מנת להתקין תאורת חומה נדרשות הכנות כגון: הכנת תשתית חשמל, הכנת מיקום לשיקוע או הצמדה לתאורה בחומה או בקיר. את ההכנה לשיקוע עושים על בסיס המימדים של בית התאורה - גוף התאורה בו בחרתם. כלומר בוחרים בגוף התאורה ומכינים את המקום לקליטתו בחומה וזאת מאחר וקיימים דגמים רבים ושונים בעלי מידות שונות. גם אם מדובר בתאורת חומה צמודה או שקועה, חשוב לוודא שמדובר בגוף תאורה המתאים לשימוש חיצוני, מוגן מים ורטיבות, עשוי מחומרים עמידים באזורי לחות (מתכת רגילה תחליד) ובעל הספק חשמל נמוך כדי למנוע התחשמלות.

תאורת חומה צמודה

תאורת חומה צמודה היא כזו שלא דורשת שיקוע בתוך החומה. בעיקרון אפשר לחבר אותה בכל מקום כל עוד קיימת הכנה נכונה לחשמל. פשוט מחברים אותה לקיר והיא בולטת ממנו. במידה והשביל או המעבר צרים יחסית, הדבר יכול להיות חיסרון, שכן כל עצם בולט מהקיר או החומה יכול לגרום להפרעה בתנועה, התקלויות, נפילות ואף פציעות. מצד שני כאשר כבר קיימת הכנה ללא אפשרות שיקוע, למשל החלפת תאורה צמודה קיימת בחדשה, ישנם גופי תאורה ממש דקים כגון בלקו 7 שעומקו 7 מ"מ בלבד, כך שהם לא יפריעו לתנועה כלל.
בנוסף, ישנם חומרים מהם עשויות חומות, בהם יש קושי לחצוב באופן שבו גוף התאורה יראה או ימוקם היטב. לכן, במקרים כאלו מומלץ להתקין תאורה צמודה.

תאורת חומה שקועה

תאורת חומה שקועה יותר מומלצת מאחר וגוף התאורה עצמו ואינו בולט החוצה. כיום כשהטרנדים העיצוביים הולכים לכיוון של מינימליזם, גוף תאורה שקוע מספק את הסחורה. הגוף עצמו אינו בעל נוכחות גדולה ומאפשר לאור לתפוס את מרכז הבמה. דוגמה של גוף תאורת חומה שקועה היא גוף תאורה בלקו אווירה GL085. מדובר בגוף תאורה שניתן להתקינו כך שהאור יוקרן כלפי מעלה או מטה אך מבלי לראות את מקור האור. גוף התאורה מיוצר מאלומיניום בעל ציפוי אנודייז כך שהוא לעולם לא יחליד ומסופק עם כיסוי פוליקרבונט לפיזור האור. ניתן להזמין את גוף התאורה בכל אורך - גוף תאורה ארוך כך שנוצרת תאורה לינארית אופנתית או מספר גופי תאורה קצרים להתקנה במרחקים שווים. ניתן להתקין בגוף התאורה פס לד בעל גוון לבן או בכל גוון רצוי אחר.

המלצה על תאורת חומה

בכל בחירה שלכם לגבי צורת גוף התאורה, העדיפו תאורת חומה בה ניתן להתקין נורות לד. אם אתם מעוניינים בתאורה עדכנית, בטיחותית, חסכונית, ידידותית לסביבה והכי אופנתית, זו התאורה עבורכם. תאורת לד היא בעלת צריכת חשמל מאוד נמוכה (עשירית מזו של תאורת ליבון רגילה) כך שהתאורה החיצונית יכולה להישאר דולקת לאורך כל הלילה בלי לחשוב על חשבון החשמל, אינה מרצדת כמו תאורת פלורצנט, אינה פולטת חום (כל האנרגיה מומרת לתאורה), אינה מכילה חומרים מסוכנים כגון כספית שבתאורת פלורצנט, ועובדת על מתח נמוך כך שהיא מתאימה ביותר גם לשימוש חיצוני. תאורת לד ניתנת לעמעום, לחיבור למערכת בית חכם, לגלאי תנועה, והיא בעלת אריכות חיים ללא תחרות. וודאו כי אתם בוחרים גוף תאורת חומה המיוצר מחומרים איכותים המתאימים לסביבה חיצונית כמו אלומיניום ומתאימה לנורות לד או פס לד. בלקו לד מייצרת גופי תאורת לד לכל צורך - לבית או לעסק - מהחומרים האיכותיים ביותר ובהתאם לתקנים הנדרשים בחוק.
דברו עם מומחי התאורה של בלקו, הם ישמחו לסייע לכם בתכנון ובחירת גופי התאורה המתאימים לחומה או לקיר החיצוני שלכם. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: