התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

גופי תאורה מעוצבים לחדר ילדים

בבואנו לבחור גופי תאורה מעוצבים לחדר ילדים, נדרשת מחשבה מעמיקה לגבי כמה עניינים חשובים (מעבר לעיצוב) כגון בטיחות, גיל דיירי החדר, מיקום, עוצמה, תפעול פשוט ועוד. כמו כן התאורה בחדר ילדים, כמו בכל שאר החדרים בבית, היא לרוב רב תכליתית, כלומר קיימים צרכים ושימושים שונים הדורשים התייחסות תאורתית שונה. אז אם אתם מעוניינים לרכוש גופי תאורה מעוצבים לחדר הילדים בצורה חכמה, המשיכו לקרוא.

תכנון תאורה לחדר ילדים

כאשר אתם מתכננים את התאורה בחדר הילדים, חשבו על על הצרכים העכשווים וכן על אלו העתידיים של הילדים כיוון שהם יגדלו והצרכים שלהם ישתנו עם הזמן. לדוגמה בגיל הרך, יהיה צורך בתאורה כללית, תאורה באזור ההחתלה, תאורת לילה ואזור המשחקים. עם הזמן יהיה גם צורך בתאורה לאזור לימודים וכדומה. נסו לתכנן את התאורה כך שלא יהיה צורך בהוספת נקודות תאורה בעתיד - כך תחסכו גם כאב ראש וגם עלויות בעתיד. כלומר, תוכלו למקם בעתיד את שולחן הלימודים במקום שידת ההחתלה ולהשתמש באותה נקודת תאורה.
כמו כן חשוב ביותר לוודא כי התאורה בה אתם בוחרים היא בטיחותית עבור הילדים. כאמור עדיף לבחור בתאורת לד מאחר והיא עובדת על מתח חשמל נמוך ובנוסף אינה פולטת קרינה מזיקה או כוללת חומרים מסוכנים לבריאות כמו כספית (הקיימת בתאורת פלורסנט). כמו כן תאורת לד מאוד חסכונית כך שלא תצטרכו לדאוג במידה ויהיה צורך להשאיר תאורה דולקת כל לילה. 

סוגי תאורה לחדר ילדים

אם אתם כבר מבינים את הבסיס בחוקי התאורה לבית, אתם כבר יודעים שתאורה בכל חדר נחלקת ל-3 סוגים עיקריים:
  • תאורה מרכזית: תפקידה לספק הארה כללית וחזקה לחדר. לרוב תאורה זו ממוקמת במרכז התקרה של החדר משם שכך היא יכולה להאיר את הרוב הגדול של שטח החדר. אם קיימת תקרה מונמכת (גבס למשל), גוף התאורה יכול להיות שקוע בתוכו. אחרת גוף התאורה יכול להיות מחובר לתקרה או תלוי ממנה. חשוב לוודא כי גוף התאורה לא יהיה בהישג יד או יפריע לתנועה בחדר, במיוחד בחדר של ילדים קטנים וצעירים, להם המודעות לסכנת התחשמלות נמוכה או לא קיימת. שימוש בגופי תאורה בעלי צריכה נמוכה כמו תאורת לד, הם בחירה נבונה לחדר ילדים מאחר והם הרבה יותר בטוחים. עדיין כדי לוודא שהילדים לא יכולים להיתקל בגוף התאורה (זכרו כי ילדים אוהבים לקפוץ על המיטה, להיתלות על רהיטים שונים ועוד…). 
  • תאורה אזורית: תפקידה לספק הארה לאזורי משנה בחדר כמו מעל מיטה, שולחן, פינת משחקים ועוד. אם אזור המשחקים לא מקבל תאורה מספקת, או שנוצר צל כאשר משתמשים בתאורה המרכזית בחדר, מומלץ להוסיף גוף תאורה מעל אזור המשחקים כדי לספק תאורה נאותה ולאפשר לילדים ליהנות בצורה הטובה ביותר. מיקום תאורה אזורית מעל שולחן לימוד יסייע לילדים להפיק את המירב שלהם - לקרוא היטב, לכתוב, לעבוד על המחשב, לצייר ועוד.
  • תאורת הדגשה: תפקידה לספק הדגשה לפריטים נבחרים בחדר על ידי תאורה מכוונת. תאורת ההדגשה היא גם פתרון עיצובי וגם פתרון שימושי, לדוגמה, ניתן להתקין פס לד מתחת למיטת הילד שיספק אפקט עיצובי מדהים וגם יספק פתרון של תאורת לילה עדינה לגילאים בהם פוחדים להרדם בחושך למשל. 
על כל גופי התאורה ניתן לשלוט בעזרת עמעם לכוונון מדויק של עוצמת התאורה הרצויה. 

עיצוב גופי תאורה בחדר ילדים

עיצוב תאורה מוצלח מערב שימוש בתמהיל הנכון של גופי תאורה מסוגים שונים בחדר הילדים, כדי לאפשר הארה מתאימה בכל מקום ומקום. כיום ההעדפה מבחינה עיצובית היא לגופי תאורה מינמליסטיים, כאלה שמפנים את הבמה לאור עצמו. לדוגמה גופי תאורה שקועים בתקרה, גופי תאורה צמודים לינאריים וכדומה. 

גופי תאורה מעוצבים לחדר ילדים - מה השוק מציע

קיימות אופציות רבות של גופי תאורה שונים ומשונים שמעוצבים עבור ילדים - החל מגופי תאורה סטנדרטיים ועד כאלה מאוד מושקעים ומיוחדים יותר. הכל תלוי בכם, בתקציב שלכם וכמובן בהעדפות הילד. אין זה באמת משנה באיזה גוף תאורה אתם בוחרים כל עוד אתם מוודאים כי הוא בטוח לשימוש בחדר ילדים, מוגן מפני התחשמלות,  אינו מכיל חומרים מסוכנים ולא פולט קרינה מסוכנת לילדים. למשל מומלץ לבחור בגופי תאורת לד בעלי עיצוב מינימליסטי שניתן להשיג בכל אורך רצוי וכן אפילו בצביעה בכל אחד מצבעי קשת ה-RAL להתאמה עיצובית מושלמת לצבעי החדר. כמו כן, עם תאורת לד ניתן גם לבחור ולעצב את איכות התאורה עצמה לא רק על ידי כיוון עוצמת התאורה אלא גם בגוון התאורה. אפשר למשל לשלב תאורה מרכזית בעלת גוון תאורה מעט קר יותר עם תאורה אזורית והדגשה חמה יותר שמשרה אווירה רגועה יותר. ניתן אף לבחור בתאורה צבעונית לעיצוב מוגדר של פריט מסוים בחדר, למשל כחול כלפי התקרה בלילה להדמיית כיפת השמיים ועוד. על התאורה ניתן גם לשלוט בעזרת שלט או אפליקציה לשינוי גוון, עוצמה וצבע של התאורה ואף לשלוט על כיבוי והדלקה בעזרת פקודה קולית. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: