התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

החלפת גופי תאורה בבית - איך עושים את זה נכון?

במוקדם או במאוחר תמיד מגיע שלב בחיי הבית שצריכים או רוצים להחליף את גופי התאורה בבית.
יתכן כי גוף תאורה שבק חיים וחייבים להחליף, יתכן כי גופי התאורה בבית מיושנים והגיע הזמן לשדרג, יתכן כי אתם מעוניינים להפחית בעלויות חשמל בבית ולשם כך צריכים להחליף את גופי התאורה לכאלה שהם בעלי טכנולוגיה מתקדמת וחסכונית, או אולי אתם משפצים חלק מהבית ובאותה ההזדמנות מחליפים את גופי התאורה באותו האזור, ואולי שיניתם את העיצוב בבית וגופי התאורה הקיימים כבר לא מתאימים לסגנון החדש? לא חסרות סיבות להחליף גופי תאורה ועל פניו זה פשוט כמו לפרק ולהרכיב חדש אבל אפשר גם לטעות בבחירה. אז איך מחליפים גופי תאורה בצורה נכונה? המשיכו לקרוא.

החלפת גופי תאורה בבית - בחירת סגנון

את סגנון גופי התאורה, אפשר לבחור בהתאם לסגנון העיצובי הכללי של הבית או של כל חדר וחדר כך שיתאימו. אפשר גם, וזה מאוד אופנתי, לשלב מספר סגנונות יחד. לדוגמה סגנונות כמו כפרי ותעשייתי המשתלבים מצויין. אפשר גם לבחור בגופי תאורה בקווים נקיים, מינימליסטים, אפילו כאלה שקועים או מוסתרים כך שהאור עצמו הוא האלמנט העיצובי ולא גוף התאורה. הסגנון המינימלסטי מאוד פופולרי מאחר והוא יכול להשתלב עם כל עיצוב. חשוב לזכור אבל שאיכות התאורה לא יכולה לבוא על חשבון העיצוב, כלומר, גוף תאורה יפהיפה שלא מספק תאורה הולמת הוא דבר לא שימושי. גוף תאורה מעבר לעיצוב שלו צריך לספק תאורה בדיוק לפי התכנון, אם כתאורה מרכזית חזקה, תאורה אזורית בכל עוצמה וגוון רצוי, או תאורת הדגשה להבלטה פרטים בחדר כמו פסל, תמונה, תאורה מתחת לספות להקניית מראה מרחף ועוד. 

החלפת גופי תאורה על גבי תשתית קיימת בבית

כמובן שקל ביותר להחליף גופי תאורה אחד לאחד תוך שימוש חוזר בתשתית חשמל קיימת. הדבר מצריך פירוק גוף תאורה קיים וחיבור גוף תאורה חדש במקומו. לרוב, עם קצת הבנה בסיסית בחשמל ובתשתיות, אפשר אפילו לבצע זאת לבד (כל עוד נוקטים באמצעי בטיחות נכונים כמו ניתוק החשמל בנקודה בזמן ההחלפה). אולי יהיה צורך במילוי חורים בקיר וקידוח חוים חדשים לחיבור גוף התאורה החדש. כל אלה דברים יחסית פשוטים לביצוע. כמו כן, יש לקחת בחשבון שבמידה ואתם מחליפים גופי תאורה כאשר המתחים שונים,יהיה צורך בשנאי נפרד, שתצטרכו למצוא מקום להתקנתו. אם אינכם בטוחים איך לבצע ניתוק וחיבור מחדש של גוף תאורה חדש, מומלץ לפנות לבעל מקצוע, חשמלאי מוסמך, שיבצע זאת עבורכם בצורה בטוחה. 

שינוי והוספה של תשתיות חשמל עבור החלפת גופי תאורה

לעיתים התשתית הקיימת בבית לא מספיקה ושי צורך בהוספת קווי חשמל לחיבור גופי תאורה חדשים. למשל אם בתקרה של חדר גדול במיוחד קיימת רק נקודת תאורה מרכזית אחת להארת כל החדר, בעוד שתאורה נכונה תכתיב צורך בנקודות נוספות בתקרה. אם מדובר בתקרה מונמכת, לרוב יהיה קל ימסית להשחיל קווי חשמל / תאורה נוספים בתוך התקרה. אם מדובר בתקרת בטון, יהיה צורך בחציבות על מנת להעביר קווי חשמל נוספים בתקרה. אפשר גם במקום זה לבחור בגופי תאורה פינתיים (בפינה שבין התקרה לבין הקיר) אם הגישה לחשמל שם קלה יותר. מומלץ להתייעץ עם מומחי תאורה וחשמלאי בכל מקרה של צורך בהוספת נקודת חשמל/תאורה, כך שהם יוכלו לסייע ולהמליץ על הפתרונות המתאימים ביותר הן מבחינת עבודה והן מבחינת יעילות התאורה.

החלפת גופי תאורה בבית - גופי תאורה מומלצים

קיים היצע רב של גופי תאורה בשוק ובוודאי שלא כל אחד מתאים לצרכים, לעיצוב הרצוי וגם לא בהכרח יהיו פתרון הולם, מתקדם וחסכוני. אז איך באמת אפשר לבחור נכון? קודם כל צריך להבין מהן הטכנולוגיות השונות המוצעות בשוק. מומלץ להימנע מטכנולוגיות תאורה מיושנות כגון נורות ליבון, נורות פלורצנט, CFL או הלוגן. לכל אלה יש חסרונות רבים: רובם זוללים חשמל, חלקם פולטים חום, מקרינים וגם חלקם מכילים בתוכם חומרים ממש מסוכנים כמו כספית. טכנולוגיית הלד מספקת כיום מענה מעולה שכדאי מאוד לשקול כאשר אתם מחליפים גופי תאורה, והנה כמה סיבות עיקריות:
  • תאורת לד היא חסכונית ביותר, כעשירית לעומת פתרונות אחרים כמו נורת ליבון
  • תאורת לד אינה פולטת חום והיא בטוחה למגע
  • תאורת לד היא ירוקה, אינה פולטת קרינה מזיקה ואינה מכילה חומרים מסוכנים
  • תאורת לד בעלת ממדים קטנטנים, אפשר לשלבה בכל מקום רצוי וגם להסתיר אותה מתחת לרהיטים, בתוך מגירות עוד
  • תאורת לד בעלת עוצמת תאורה חזקה הניתנת לכוון על ידי עמעם.
  • תאורת לד אינה מרצדת ונדלקת מיד בניגוד לפלורנצנט
  • תאורת לד אינה מושפעת מכמות ההדלקות והכיבויים לעומת סוגי תאורה אחרים שחייהם מתקצרים בכל פעם שמפעילים אותן
  • אפשר לשלב תאורת לד בכל גוף תאורה, אפילו כאלה מעץ, קרטון או נייר בלי חשש לדליקות
  • אפשר לחבר תאורת לד למערכות בית חכם לשליטה מקסימלית
  • תאורת לד קיימת במגוון סוגים, צבעים וגוונים (מחם לקר) 
למעשה תאורת לד מספקת מענה מושלם לכל צורך של תאורה. כאשר אתם באים להחליף את גופי התאורה בבית, חשבו על טכנולוגיית לד.
 
אתם מוזמנים לבקר אצלנו בחברת בלקו לד ולגלות עולם מתקדם של תאורה בעיצובים וסגנונות שיתאימו לכל צורך.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: