התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

התאמת גופי תאורה למבנה הבית

בבואכם לבחור גופי תאורה, למרות שקיים היצע די נרחב של סוגים, גדלים, צבעים ועיצובים באולמות התצוגה וחנויות תאורה, לא תמיד תמצאו את המענה לרצונות שלכם. לעיתים מחפשים את המיוחד, יוצא הדופן, משהו שמדבר אלינו ומתאים יותר למבנה הבית, ואת זה קשה יותר למצוא. היצרנים מייצרים קולקציות מוצרים על פי הצפי של דרישת רוב הרוכשים הפוטנציאליים, והם מתבססים על טרנדים עיצוביים קיימים או מחליטים על עיצובים שונים שיתאימו לכמה שיותר אנשים, כלומר שימכרו בכמויות גדולות ככל הניתן. אז מה עושים אם לא מוצאים גופי תאורה לבית שמוצאים חן בעיניינו? האם להתפשר ולבחור בגוף תאורה יותר סטנדרטי או שמא קיימת אופציה אחרת?

גופי תאורה בהתאמה אישית

הכירו את גופי התאורה בהתאמה אישית של בלקו לד. גופי תאורה אלה מתבססים על טכנולוגיית הלד שהיא היחידה המאפשרת באמת חופש עיצובי מלא. נורות לד הן קטנות ביותר, לא מתחממות, לא פולטות קרינה מסוכנת או רעלים כך שניתן לשלבן בכל חומר, גודל וצורה.
בלקו לד, מייצרת גופי תאורה איכותיים העשויים אלומיניום ברמה גבוהה מאוד וללא פשרות. היתרונות בייצור גופי תאורה אלו הם:
 • ישנו מבחר רחב מאוד של צורות פרופילים כך שניתן למצוא את הפרופיל המועדף
 • לכל פרופיל יש מספר גרסאות כך שתוכלו לבחור את אופן ההתקנה (צמוד, תלוי, שקוע)
 • ניתן לבחור צבע גוף התאורה עצמו (רלוונטי בעיקר לפרופילים שאינם שקועים) כך שיתאים לעיצוב שאר החלל
 • ניתן לבחור את האורך של גוף התאורה כך שהוא מותאם בדיוק לצורך העיצובי, בניגוד לגופי תאורה מוכנים שלא ניתנים להתאמה

תהליך פיתוח גופי תאורה בהתאמה אישית

התהליך מתחיל בקביעת פגישה עם יועץ תאורה בחברת בלקו לד, במהלכה תעלו את צרכי התאורה שלכם, מידות, הנחיות מיוחדות, תכניות הדירה\בית ועוד.
לאחר מכן נוכל להציע לכם גופי תאורה מתאימים, ולפי ההנחיות שלכם גוף התאורה יותאם, ואתם תקבלו מוצר מוגמר המוכן להתקנה אצלכם בבית.
חברת בלקו לד מפתחת כל הזמן גופי תאורה חדשים, המותאמים לדרישות השוק המשתנה כל הזמן.

תכנון תאורה נכון לבית

תכנון תאורה נכון לבית כולל מרכיבים רבים ומתבסס על ידע רב בחוקי תאורה, עיצוב, חשמל, ועוד. 
לכן, מומלץ להתייעץ עם מעצב, אדריכל או מומחה תאורה שידעו לכוון אתכם נכונה לגבי סוג התאורה, גוון התאורה, עוצמת התאורה, כמות נקודות נקודה ופיזורם הנכון בכל אזור בבית - עבור הבית שלכם. כיום גם ניתן לחבר את מערכות התאורה של הבית למערכות בית חכם כך שתצטרכו לערב מומחים בתחום זה אם הדבר קורץ לכם. הנה כמה טיפים:
 • אל תשאירו את בחירת גופי התאורה לזמן שאחרי השיפוץ או הבנייה. אם לא תתכננו זאת לפני, הסיכוי הוא שיהיו טעויות, חוסרים ואפילו יתכן מצב בו תוותרו על התאורה שחשקתם בה בגלל טעות וחישוב לא נכון של התקציב. הזמנים בהם היו מסתפקים בחוט חשמל עליו תלויה נורת ליבון חלפו מזמן. 
 • חשבו לא רק על עלות רכישת גופי תאורה ונורות אלא גם על עלות השימוש בהם, צריכת החשמל ועלויות תפעול עתידיות. קיימות כיום טכנולוגיות מאוד חסכוניות שכדאי לבחור בהן. 
 • יש לתת מחשבה מיוחדת לאזורים שמקבלים מעט אור טבעי. 
 • חשבו על כל חדר ואזור בנפרד, חשבו על השימושים שאתם רוצים לעשות בכל חדר, האם אזור או חדר מסויים ישמש למספר דברים שונים? למשל חדר שינה שהופך למשרד במהלך שעות היום. לאחר שתאפיינו את כל הצרכים בכל אזור ואזור, חשבו איזה צרכי תאורה יהיו נחוצים. 
 • בכל אזור שהגדרתם, יש גם לחשוב על חלוקה לכמה סוגים של תאורה: תאורה מרכזית להארה כללית, תאורה אזורית להדגשה ומיקוד תאורה בתתי אזורים שונים בחדר, למשל מעל שולחן עבודה, באזור הישיבה בסלון וכדומה, ותאורת הדגשה שתפקידה להשלים את עיצוב התאורה ולספק מענה להארת פרטים קטנים יותר כמו תמונה, פסל, ספריה ועוד. 

טכנולוגיות שונות של גופי תאורה - מה מומלץ?

גופי תאורה מוצעים כיום בשוק במגוון טכנולוגיות, ישנות וחדשות יותר.
 • גופי תאורה מבוססי נורות ליבון: טכנולוגיה זו קיימת עוד מימי אדיסון והיא העתיקה ביותר, אך הכי פחות אפקטיבית. ניצול צריכת החשמל הוא נמוך וחלק ניכר מהאנרגייה מבוזבז בפליטת חום מהנורה. נורת ליבון היא זולה מאוד לקנייה אבל יש לה תג מחיר מאוד גדול בעלויות שימוש, צריכת חשמל, כך שהיא לא בחירה מומלצת בימינו. 
 • גופי תאורה מבוססי טכנולוגיית הלוגן: גם לא טכנולוגיה חדישה, והייתה פופולרית בעבר מאחר והיא סיפקה אור חזק הניתן לעמעום. החסרונות של טכנולוגיה זו הן פליטת חום גבוהה מאוד (אף יותר מנורות ליבון) עד כדי סכנת שריפה במידה והנורה קרובה לעצמים דליקים, צריכת חשמל גבוהה מאוד ואורך חיי נורה קצרים יחסית. 
 • גופי תאורה מבוססי טכנולוגיית פלורסנט: טכנולוגיה זו עדיין בשימוש יחסית רחב אך כזה שהולך ופוחת, מאחר והיא מספקת חלופה יחסית חסכונית אבל היא משדרת אור מרצד, אינה מאפשרת הדלקה מיידית והיא בעלת גוון אור מאוד לבן, דבר שמתאים יותר למשרדים ותעשייה מאשר לבית. כמו כן תאורה זו מכילה בתוכה חומרים רעילים כגון כספית כך שרצוי להימנע מהן בסביבה הביתית.
 • גופי תאורה מבוססי טכנולוגיית לד: טכנולוגיית לד היא יחסית חדשה לעומת קודמותיה, אבל בעבר היא הייתה יחסית יקרה כך שהשימוש בה היה נדיר. כיום המחירים ירדו מאוד כך שהיא הפכה לנגישה לכולם יחד עם יתרונות מאוד בולטים שהיא מספקת: צריכת חשמל נמוכה ביותר, מתאימה לשימוש פנימי כחיצוני (מתח נמוך), אינה פולטת חום, אינה פולטת קרינה מזיקה, אינה מכילה חומרים מסוכנים או רעילים, הנורות קטנות ביותר כך שניתן לשלבן גם במקומות מוסתרים וקטנים, נורות לד מספקות גם תאורה חזקה שניתנת לעמעום, תאורת לד קיימת בגווני אור שונים (מחם לקר) ואפילו בצבעים שונים (לדוגמה לד ירוק להדגשת הצבע הטבעי של צמח בבית). הטכנולוגיה משולבת בגופי תאורה מכל הגדלים והסוגים, שקועים, צמודים, תלויים, בעיצובים שונים וניתן גם כפי שראינו להזמין גופי תאורת לד אצל בלקו לד בהתאמה אישית. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: