התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

גופי תאורה למטבח צמודי תקרה

גופי תאורה צמודי תקרה מוכרים לנו מזה שנים רבות ומהווים פתרון תאורה נהדר במקומות שונים בבית וכמובן גם במטבח. גם הזרמים העיצובים השונים כיום משלבים בתוכם גופי תאורה צמודי תקרה בזכות הנוכחות המינימליסטית שלהם. ההתקדמות הטכנולוגית גם היא חיזקה את המגמה. אם פעם צמודי תקרה היו בעיקר גופי תאורה פלורסנטית, כיום תאורת לד מספקת פתרון תאורה עוצמתי, חסכוני ביותר, בטוח ובריא יותר עם אפשרות שליטה בעזרת עמעם וחיבור למערכת בית חכם ואפילו בחירה ושינוי גוון התאורה. מאמר זה יתרכז בגופי תאורה צמודי תקרה עבור המטבח שלכם, מעניין? המשיכו לקרוא.

מתי כדאי להשתמש בגוף תאורה צמוד תקרה במטבח

כפי שראינו לעיל, כאשר מעוניינים בעיצוב מינימליסטי, בדרך כלל בוחרים בגוף תאורה צמוד תקרה, כיוון שהוא פחות נראה לעין, כך שהמראה הכללי שנוצר הוא מראה נקי. אבל ישנם היבטים נוספים חשובים מעבר לעניין העיצוב שכדאי להתייחס אליהם גם. מטבח הוא מקום בו עוברים ושבים, עומדים ועובדים בהכנת אוכל, שוטפים כלים ועוד, ולכן חשוב שלא יהיו בו דברים שאפשר להיתקל בהם כמו מנורות תלויות נמוכות למשל. גופי תאורה למטבח שהם צמודי תקרה מאפשרים מעבר ועמידה במקום בצורה הטובה ביותר. כמו כן, מטבח הוא מקום בו יש צורך בתאורה חזקה כדי לאפשר תפקוד אופטימלי. הרי לא תרצו לקצוץ ירקות תחת אור חלש וראות לקויה… תאורה נמוכה לא יכולה מטבעה להאיר על פני שטח רחב, ולמעשה ככל שמנמיכים את גוף התאורה לכיוון הרצפה, כך היכולת שלה להאיר על שטח רחב תקטן ולהיפך, כך שגוף תאורה צמוד תקרה יספק את שטח הארה הגדול ביותר שניתן לקבל. 

גופי תאורה מעוצבים צמודי תקרה למטבח

כפי שסקרנו קודם, גופי התאורה צמודי התקרה למטבח הם כבר לא גופי תאורה פלורסנטיים פשוטים ותעשייתיים אלא כיום אנו נבחר בגופי תאורה צמודי תקרה מבוססי מנורות לד. היתרונות של טכנולוגיית לד הם רבים ויש גם יתרון נוסף שלא צוין קודם - נורות לד הן קטנות ביותר ולא פולטות חום כך שניתן לייצר גופי תאורת לד צמודי תקרה בעיצובים שונים ורבים בלי שגודל הנורות מהווה מחסום בתהליך העיצוב. גופי תאורה צמודי תקרה לד קיימים לכן בצורות שונות ומחומרים שונים, החל בגופים מינימליסטיים בקווים ישרים ועד גופים גליים, עגולים, בשילוב חומרים עוד. ניתן אפילו להתאים את צבע גוף התאורה לכל צבע רצוי להתאמה עיצובית מושלמת ואף להזמין גופים לפי מידה ובעיצובים מיוחדים על פי דרישת הלקוח. 

איזה סוג נורה מומלץ להתקין בגוף תאורה צמוד תקרה במטבח

במטבח חשוב שתהיה תאורה מרכזית חזקה, והדברתלוי בגודל המטבח - יתכן כי יהיה צורך להתקין מספר גופים ולפזרם על שטח התקרה), כזו שיהיו מסוגלים להאיר את כל שטח המטבח באופן מלא ובלי ליצור אזורי צל. תאורה בגוון לבן (קר) מתאימה ביותר למטבח בו מבשלים אבל תאורת לד מאפשרת גם לעמעם את עוצמת התאורה לזמנים בהם לא עובדים במטבח ועדיפה תאורה חלשה ונעימה יותר. מאחר והתאורה במטבח תמיד עובדת שעות נוספות, חושב לקחת בחשבון את עלויות החשמל, וכאן, תאורת לד תחסוך לכם בעלויות בצורה הטובה ביותר לעומת כל תאורה אחרת, תוך אספקת תאורה חזקה ולאורך הרבה יותר זמן (תאורת לד עמידה הרבה יותר מכל סוג תאורה ביתית אחרת) כך שלא תצטרכו להחליף את הנורות לעיתים קרובות כל כך. 

גופי תאורה נוספים שניתן להתקין במטבח

ציינו קודם את התאורה המרכזית במטבח אבל תאורה טובה כוללת גם תאורה אזורית ותאורת הדגשה. ניתן להתקין גופי תאורה מתחת לארונות עליונים או קלאפות להארת השיש עם פס תאורת לד, מעל אי או פינת אוכל במטבח עם גוף תאורה תלוי עם גוון תאורה חם יותר כדי להחמיא יותר לאנשים ולמזון, בתוך מגירות וארונות עם פסי לד, מעל אזור הבישול, גופי תאורה שקועים בתקרת המטבח ועוד.
למעשה ניתן לשלב כל גוף תאורה במטבח כדי להשלים הן את הארת כל מקום ומקום בו, וכן להשלים את עיצוב החדר עם הדגשות שונות. למשל אפשר להתקין פס לד מתחת לארונות התחתונים מעל הצוקל, כדי להקנות להם מראה מרחף וקליל יותר.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: