התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

איך בוחרים גופי תאורה מעוצבים לבית

בחירת גופי תאורה לבית ובמיוחד גופי תאורה מעוצבים לעיתים משאירים כדבר אחרון במסגרת שיפוץ או בניה. לפעמים אפילו ניגשים לעניין זה רק לאחר סיום העבודות ורבים המקרים בהם נשארים עם נורות להט פשוטות שהורכבו במסגרת העבודות לאורך זמן רב כי לא הוכן תקציב לכך או שפשוט מתעצלים. גופי תאורה הם חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית וצריך להתייחס אליהם במהלך תהליך היצירת שלו. תאורה נכונה בכל מקום ומקום בבית תעשה את ההבדל בינו לבין בית רגיל שהתאורה בו לוקה בחסר (יש מקומות לא מוארים מספיק, אזורים עם חושך, כאלה לא מוארים בצורה נכונה כך שההנאה ובכלל המחיה בבית נפגמת). אז איך בוחרים גופי תאורה מעוצבים לבית? המשיכו לקרוא.

סוגים של גופי תאורה לבית

תאורה לבית נחלקת ל-3 סוגים עיקריים (בכל חלל או חדר): תאורה מרכזית, תאורה אזורית ותאורת הדגשה. לכל אחד מהסוגים השונים יש תפקיד שונה וייחודי ולכל אחד מהם אפשר להשתמש בסוגים שונים של גופי תאורה:
  • גופי תאורה שקועים
  • גופי תאורה נסתרים
  • גופי תאורה צמודים (צמודי תקרה, צמודי קיר וכדומה)
  • גופי תאורה תלויים
  • גופי תאורה עומדים (על רגל, מונחים על שולחן וכדומה)
הבחירה בין סוגי גופי התאורה השונים היא פועל יוצא של הצורך התפקודי, של איכות התאורה המבוקשת ושל הצורך העיצובי. למשל באזור בבית עם תקרה גבוהה, ככל הנראה  יהיה עדיף לבחור בגופי תאורה תלויים שיוכלו להקרין את האור קרוב יותר לרצפה מבלי להוות הפרעה לתנועה. אם מעוניינים בעיצוב מינימליסטי אז הבחירה תהיה בגופי תאורה מינימליסטיים ואפילו כאלה מוסתרים, דבר שניתן להשיג בקלות כיום בזכות תאורת הלד.

עיצובים שונים של גופי תאורה לבית

גופי תאורה לבית מיוצרים בכל סגנון עיצובי שרק אפשר לחלום עליו, כפרי, ארט דקו, תעשייתי, שייקרס, מודרני, רומנטי, גיאומטרי ועוד רבים. בדרך כלל משלימים את המראה העיצובי של הבית עם גופי תאורה שתואמים את הסגנון הכללי של הבית, אבל אפשר גם לבחור בסגנונות מנוגדים, למשל גופי תאורה תעשייתים בבית בסגנון כפרי, או בגופי תאורה שקועים וכאלה שאינם נראים לעין כך שרואים רק את האור הבוקע מהם והעיצוב הכללי לא נפגם. אפשר ליצור שילובים מעניינים ואף יוצאי דופן ובכך לסגנן את הבית בצורה מיוחדת ואישית. אפשר אפילו לבחור בייצור גופי תאורה על פי הזמנה מיוחדת אם אתם מעוניינים במשהו ייחודי. לא משנה באיזה סגנון תבחרו, חשוב לזכור אבל שגוף התאורה הוא רק כלי קיבול עבור הנורות שהן במידה רבה יכתיבו את איכות האור שיתקבל בסופו של דבר.

סוגי נורות לשימוש בבית

הנורה כטכנולוגיה, קיימת כבר המון שנים, עם המצאת נורת הליבון שנשארה בשימוש עד עצם היום הזה. אבל לנורת הליבון יש מספר חסרונות כגון צריכת חשמל גבוהה, פליטת חום רב (כי חלק מהחשמל במקום להפוך לאור, מבוזבז על יצירת חום בחוט הלהט), הן לא מסוגלות להפיק אור חזק במיוחד ואורך חייהם אינו רב. כלומר הן נשרפות מהר ומצריכות החלפה תדירה יחסית. יחד עם זאת הן זולות ביותר לרכישה מה שמסביר למה חלק מהקהל עדיין בוחר בהן, אך עדיין עלות התפעול שלהן כבר אינה מוצדקת מול החלופות המודרניות. נורות פלורסנט גם קיימות עד היום והן היוו חלופה זולה וחסכונית יותר לנורות להט במקומות בהם יש צורך באור בגוון קר כמו מפעלים, משרדים עוד. החיסרון בהן טמון בכך שאיכות האור שלהן לא ממש מתאימה לשימוש בבית, כיוון שאיננה מחמיאה לפני אנשים, למזון, אינו משרה רוגע וגם הנורות עצמן מכילות כספית שהיא רעילה מאוד. בנוסף לכל הן מרצדות ולוקח להן כמה שניות להידלק. נורות הלוגן הגיעו לתודעה כפתרון לאספקת אור בגוון חם וחזק שניתן גם לעמעום. נורות אלה יקרות, זוללות המון חשמל, פולטות המון חום (עד כדי סכנת שריפה אם הן בקרבת עצמים דליקים) וגם בעלות אורך חיים קצר יחסית. ואז הגיעה נורת הלד. תחילה, כשהטכנולוגיה עוד הייתה חדשה, כמו כל פיתוח חדש, היא הייתה יקרה כך שמעטים בחרו בה. עם השנים הטכנולוגיה בשלה, המחירים ירדו באופן משמעותי, ויותר ויותר אנשים בחרו בה. כיום עלות רכישת נורת לד עדיין יקרה יותר מנורת להט אבל ההפרשים מצמצמים במהרה בעיקר בגלל עלויות התפעול במהלך הזמן. לנורת לד יש יתרונות מובהקים רבים: היא אינה מתחממת, היא קטנה מאוד, היא חסכונית ביותר (החיסכון בעלויות חשמל יותר ממחפה על ההפרש בעלות הרכישה), היא אינה מכילה חומרים רעילים ולא מקרינה קרני UV מסוכנות, היא קיימת בגוונים רבים מקר ועד חם ואף בצבעים שונים, היא ניתנת לעמעום ושליטה על ידי מערכת בית חכם, היא בעלת אורך חיים ארוך מאוד והיא גם מפיקה אור בעל פיזור טוב בהרבה מקודמותיה.   

בחירת גופי תאורה לפי אזורים בבית

לא חייבים, אבל רצוי לבחור בגופי תאורה שונים לכל אזור ואזור בבית כך שלא רק תוכלו להפיק עיצוב מעניין יותר אלא שגם ניתן לספק את הפתרון התאורתי המתאים לכל חדר וחלל. במקומות בהם התקרה גבוה נעדיף בדרך כלל גופי תאורה תלויים, במקומות בהם התקרה מונמכת, בוחרים בגופי תאורה צמודי תקרה או שקועים. ניתן גם לשלב תאורה שקועה בפנלים במסדרונות, פסי תאורת לד מתחת לספות, מיטות, מתחת לארונות במטבח ועוד. תאורה מוצלחת ונכונה משלבת מספר מקורות אור שונים.
זוכרים שדיברנו על תאורה מרכזית, אזורית והדגשה? בכל אזור בבית כדאי לחשוב על 3 הסוגים ולבחור גופי תאורה מתאימים ומשלימים בכל אזור ואזור. לדוגמה בסלון נרצה תאורה מרכזית חזקה שתדע להאיר את כל החלל. יתכן כי נצטרך מספר גופי תאורה מפוזרים, תלוי בגודל וצורת החדר. אם התקרה גבוהה או שהיא גג חשוף, גופי תאורה תלויים יהיו פתרון מצויין לתאורה מרכזית. בנוסף לכך יש לשלב גם תאורה אזורית. למשל באזור הספות, חשוב שיהיו גופי תאורה נוספים להארת ממוקדת על האזור כאשר האור המרכזי כבוי או מוחלש ורוצים למשל לקרוא ספר או מגזין. דבר אחרון, תאורת ההדגשה באה למלא צורך של השלמת התמונה העיצובית בחלל. למשל ניתן להסתיר פסי לד מאחורי מסגרות של תמונות או פריטי נוי שונים להדגשתם. ניתן להשתמש בתאורה ירוקה מכוונת לעציץ על מנת להבליט ולהדגיש את הצבע שלו. השילוב הנכון בין סוגי התאורה, גופי התאורה והנורות הוא זה שישלים את העיצוב בבית וייצור אווירה ייחודית שגם ניתן לשנות אותה. על גופי התאורה ניתן לשלוט על מנת לשנות את עוצמת התאורה שלהם כך שאפשר ליצור אווירות שונות בחדר לפי רצונכם.

איפה ניתן למצוא גופי תאורה מעוצבים לבית

כפי שציינו קודם, תאורת לד היא הבחירה הנכונה והנבונה ביותר למי שמחפש תאורה גמישה, חזקה כשרוצים וצריכים, חסכונית, ידידותית לסביבה וליושבי הבית, המציעה שלל אפשרויות של גוונים וצבעים כך שניתן ליצור כל עיצוב רצוי בבית. בלקו לד מייצרת בישראל גופי תאורת לד מותאמים לבתים פרטיים, לעסקים למוסדות וארגונים. פתרונות התאורה של בלקו לד מוזילים באופן משמעותי את עלות החשמל בבית או בארגון ומאפשרים לכל אחד ליהנות מתאורת אווירה פרקטית, עמידה, מעוצבת ונוחה לשימוש. ניתן לקבל ייעוץ תאורה בחברה, לבחור מקטלוג רחב של פתרונות, להזמין גופי תאורה בהתאמה אישית - באורך, צבע ועוצמה - על פי הרצון והדרישות שלכם.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: