התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

גופי תאורה תלויים - סגנונות והמלצות

זוכרים את השנדלירים המרשימים מהעבר? לפני המצאת החשמל והנורות, אותם שנדלירים נשאו נרות... אך מאז, הטכנולוגיה התקדמה רבות ויד ביד עמה גם האופנה, וכיום גופי תאורה תלויים מציעים את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר כמו גם שימוש בחומרים שונים - בעיקר כאלה שלא היה ניתן להשתמש בהם בעבר.
גופי תאורה תלויים הם דרך נהדרת להוסיף אור בסביבה שלכם יחד עם שילוב אלמנט עיצובי שובה עיניים. כמו כן, הם פתרון מצויין לקרוב את האור לאזורים שונים שלא היו מקבלים טיפול תאורתי נאות בלעדיהם.
במאמר זה נסקור את נושא גופי התאורה התלויים מזוויות שונות, כך שבפעם הבאה שתרצו לרכוש כאלה, תהיו הרבה יותר מוכנים. 

מה הגובה המומלץ לכל אזור וכיצד הבדלי גובה מעצבים את החלל 

כאשר בוחרים בגוף תאורה תלוי, חשוב לקחת בחשבון:
 • גודל החדר - גוף ענק בחדר קטן יכול למשוך יותר מדי תשומת לב וגם נפח פיזי. מומלץ שגודל הגוף יהיה פרופורציונלי לחדר בו הוא מותקן. 
 • גובה התקרה: חדרים בעלי תקרה גבוהה דורשים גופי תאורה ארוכים יותר שניתן לתלות אותם נמוך יותר על מנת שהתאורה תהיה אפקטיבית. המרחק המומלץ  בין הרצפה לחלק התחתון של גוף התאורה הוא בין 210 ל-240 סנטימטר בין הרצפה לבין החלק התחתון של גוף התאורה התלוי. כמו כן, חשוב תמיד לשמור על לפחות 30 סנטימטר בין גובה בני האדם בחדר לביו החלק התחתון של גוף התאורה התלוי. כלומר אם הדיירים הקבועים בבית הם בגובה 1.8 מטר, המרחק בין הרצפה לגוף התאורה יהיה מינימום 2.10 מטר. 
 • עבור תקרה בגובה 240 סנטימטר, גוף התאורה צריך להיות תלוי כ-30 עד 50 סנטימטר מתחת לתקרה. על כל 30 סנטימטר גובה נוסף של התקרה, אפשר להוריד את גוף התאורה ב-8 סנטימטר נוספים.
 • גוף תאורה תלוי מעל שולחן או אי: אם השולחן גדול, אפשר לתלות את גוף התאורה גבוה יותר או להשתמש במספר גופים לאורך השולחן. מומלץ על מרחק של בין 70 ל-90 סנטימטר בין השולחן לבין החלק התחתון של גוף התאורה התלוי. חשבו גם על גובה האנשים הקבועים היושבים  סביב השולחן כך שלא יסתנוורו או יתקלו בגוף התאורה.

סוגי חומרים של גופי תאורה תלויים

גופי תאורה כיום יכולים להיות מיוצרים מחומרים שונים כגון אלומיניום, מתכות שונות, עץ, זכוכית, סיבים טבעיים ועוד. בחירת החומר תלויה ישירות בסוג הנורה שבגוף התאורה. בנורות כגון להט או הלוגן המייצרות חום רב, לא ניתן להשתמש בגופי תוארה העשויים מחומרים שיכולים להידלק (עץ למשל) או להתחמם ולהתעוות, אלא אם קיים מרחק והגנה מספקת בין הנורה לגוף התאורה (מה שיכול להוסיף נפח ומשקל לגוף התאורה). כיום את נורות הלד, שכלל לא מייצרות חום והן מאוד קטנות, אפשר לשלב עם כל חומר גם בגופים קטנים יחסית. ישנם גם גופי תאורה המשלבים חומרים שונים ליצירת עיצובים ייחודים. 

סדרות של גופי תאורה

כאשר מעוניינים לשמור על קו עיצובי אחיד, ניתן לבחור בגופי תאורה תלויים בגדלים שונים (כך שיתאימו לחללים שונים, מעל הרצפה או שולחן או אי במטבח) אבל מאותה הסדרה והעיצוב. 
בחברת בלקו לד תוכלו לרכוש גופי תאורה תלויים במגוון עיצובים ובגדלים המותאמים עבור הצרכים שלכם.

גופי תאורה תלויים אופנתיים

להלן מספר רעיונות לסוגי גופים תלויים אופנתיים:
 • תאורה לינארית: יכולים לכלול מספר חלקים תלויים ואוריים, ישרים, גליים ועוד
 • צבע זהב ונחושת שוב באופנה: גופי תאורה עשויים חומרים מתכתיים טבעיים (ללא לכה) המתיישנים עם הזמן ומשתלבים בכל סגנון עיצובי: תעשייתי, מודרני ואף כפרי, עתיק ועוד
 • גופי תאורה במראה טבעי הם גם מאוד אופנתיים, והם מספקים מראה קליל ומאפשרים לאור לעבור דרכם ויוצרים אפקטים של תאורה
 • גופים תלוים גדולים מאוד בהתאמה לפרטי עיצוב גדולים בבית, המתאימים לחללים גדולים במיוחד
 • גופי תאורה בצורות גיאומטריות מורכבות. גוף התאורה עצמו הופך לפריט אומנותי לכל דבר
 • יצירת ניגוד בין צבע הקירות לצבע גופי התאורה, כמו לדוגמה קירות לבנים וגופי תאורה שחורים
 • גופי תאורה תלויים בצורת צילינדר
קיימות אופציות רבות מאוד שיסייעו לכם לבטא את העיצוב הרצוי. עם גופי תאורת לד תלויים, השמיים הם באמת הגבול. אפשר אפילו להזמין גופים לפי מידה וצבע שונים בהתאמה לעיצוב המבוקש והמידות הנכונות עבורכם בשילוב של נורות לד שיספקו תאורה אפקטיבית ביותר, בטוחה וגם חסכונית ביותר.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: