התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

4 המלצות לתאורה בחדר העבודה

חדרי עבודה או פינות עבודה הפכו לא מכבר לצורך ממשי בבתים רבים בארץ ובעולם, בעיקר בעקבות אנשים רבים העובדים מהבית או כאלו המשלימים עבודה בבית לאחר החזרה מהמשרד. התקשורת האינטרנטית בעולם המודרני מאפשרת לנו לתקשר עם קולגות גם כאשר אנו לא נמצאים לידם, דרך שיחות ועידה אונליין וכדומה, וזה נותן לנו את החופש להחליט היכן לעבוד.
אלו שיש להם בית או דירה מספיק גדולים, יכולים להקדיש לעניין ממש חדר ייעודי, ואלו שלא, מסתפקים בפינה שקטה שהוסבה, באמצעות ריהוט מתאים, לאזור עבודה.

מה מיוחד בתאורה בחדר העבודה

חדר העבודה או פינת העבודה לרוב מכילים שולחן, ארונית או ארון אחסון, כיסא, מחשב כולל ציוד משלים וציוד תקשורת. התאורה בדרך כלל תהיה שילוב של תאורה טבעית המגיעה ממקור חיצוני (למרות שאם מדובר בפינת עבודה, לא תמיד יש חלון באזור) ותאורה מלאכותית אותה יש למקם באופן שייטיב עם מי שמשתמש בחדר.
התאורה בחדר העבודה צריכה לענות על כמה קריטריונים:
  • גוון תאורה – מומלץ לשמור על גוון אחיד על מנת לא לעייף את העיניים ולהעמיס עליהן. גוון אחיד גם מסייע לריכוז. בחדר העבודה נוטים להמליץ על תאורה לבנה ולא צהובה (4,500-5,500 קלווין).
  • תאורה חסכונית – אם אתם עובדים מהבית, התאורה בחדר העבודה עובדת במהלך רוב היום, ולכן מומלץ לחשוב על התקנת תאורה חסכונית כגון תאורת לד. תאורת לד גם איננה מתחממת כך שהחדר או הפינה אינם מתחממים יתר על המידה ובכך גם חוסכים בהוצאות המיזוג.
  • כיוון ההארה – הכיוון אליו נזרק האור צריך להיות מתוכנן היטב על מנת שלא יפריע למהלך העבודה. בדרך כלל העבודה נעשית מול מחשב וחשוב שלא תהיה השתקפות של האור על גבי מסך המחשב, או על גבי השולחן (אם השולחן מבריק לדוגמה). אלו יכולים לסנוור את היושב מולם, לעייף את העיניים ולהפוך את העבודה לבלתי נסבלת.


שילוב תאורה מלאכותית ותאורה טבעית בחדר עבודה

אם יש לכם חלון בחדר העבודה או בפינת העבודה, מקמו את מסך המחשב בצורה כזו שהחלון יהיה מאחורי המסך, או לכל היותר לצדו, כך שאור השמש לא ישתקף במסך. לא מומלץ לעבוד כך שהמסך והחלון נמצאים אחד מול השני.
מבחינת כיווני אור – אם החלון שלכם הוא מזרחי או דרומי, קחו בחשבון שבמהלך היום כנראה שתצטרכו להגיף את התריסים באופן חלקי או להתקין וילונות, כי חדירת קרני השמש היא חזקה יחסית ועלולה לגרום לכם להזיע ולחדר להתחמם מאוד. חדרים או פינות עבודה עם חלונות הפונים מערבה או צפונה יסבלו פחות מהתחממות והאור יהיה יותר נעים. אם אתם עובדים מהבית בערב, כיוון החלונות פחות רלוונטי עבורכם.
התאורה הטבעית לרוב אינה מספקת (כמובן שזה תלוי בהעדפות שלכם) ולכן יש לדאוג גם לתאורה מלאכותית – גוף תאורה מרכזי עם אור חזק וטוב. אם מדובר בפינת עבודה ללא חלון אז התאורה חייבת להיות טובה על אחת כמה וכמה. לא די בתוספת של מנורת שולחן, שכן זו מאוד ממוקדת ולא נותנת מספיק אור.

עבודה בחושך מול מסך מחשב

ישנם אנשים שאוהבים ומעדיפים לעבוד בחושך מול מסך המחשב, למרות שהדבר אינו מומלץ לטווח הארוך. על מנת לרכך מעט את הניגודיות הגבוהה בין מסך המחשב והתאורה החזקה שלו לחושך המוחלט השורר בחדר או בפינת העבודה, ניתן לעשות שני דברים:
  • לכוון במחשב את ניגודיות האור הנפלט מהמסך כך שיהיה יותר רך
  • להתקין גופי תאורה נסתרים שיוסיפו תאורה עדינה ובכך ירככו את ההשפעות של עבודה בחושך על העיניים. את גופי התאורה ניתן להתקין מאחורי הארון, מאחורי השולחן או בצדדיו, וכדומה, וכך האור אינו חזק כמו האור ממסך המחשב. ישנם גם גופי תאורה שקועים שניתנים להתקנה ממש בתוך הקיר כך שכאשר הם אינם דולקים במהלך היום, הם בקושי נראים לעין.
אם אתם נאלצים לעבוד בחושך בגלל שפינת העבודה נמצאת באזור ציבורי בבית מול חדרי שינה לדוגמה, והאור עלול להפריע לילדים לישון, פתרון של תאורה רכה יכול לסייע לכם בעניין.

אילו מנורות מתאימות לחדרי עבודה

כל מנורה העונה על הקריטריונים שהוזכרו במאמר זה יכולה להתאים, כל עוד ממקמים אותה נכון באופן כזה שיאפשר לכם מהמלך עבודה תקין ונעים.
התאורה משפיעה רבות על אופי העבודה ועל ההרגשה שלכם במהלכה – אם התאורה תגרום לכם באופן ישיר או בעקיפין לכאבי ראש, עיניים יבשות וכדומה, אתם פשוט לא תרצו לשבת לעבוד במקום הזה או שאופן העבודה ואיכותה יושפעו לרעה.
בלקו לד מייצרת גופי תאורת לד בצורות וגדלים שונים, גם כאלו הניתנים להתאמה אישית. גופי התאורה יכולים להיות תלויים, שקועים או צמודים אל הקיר – כל גוף תאורה והיתרונות שלו. אנו גם פתוחים לרעיונות שלכם ולהתאמת גופי התאורה לפרויקטים האישיים שלכם. בין אם אתם בונים או משפצים, או סתם רוצים להתחדש ולשדרג פינה בבית, אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון 1-800-40-30-40 או להשאיר פרטים בטופס ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: