התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה מעוצבת - הדור הבא

עד העבר הלא רחוק, כשדובר על תאורה, ועיצוב התאורה, היינו מוגבלים על ידי היצע הקיים בשוק. היינו יכולים לבחור רק מדגמים קיימים המיובאיים לארץ, עם מספר אופציות של סוג תאורה ואת אלו היינו מנסים להתאים לעיצוב התאורה בו אנו מעוניינים. גם אם רוב הקהל אולי מסתפק בכך, ישנם לא מעט אנשים שרוצים קצת יותר מהתאורה שלהם וכיום זה בהחלט אפשרי מבלי לשבור את קופת החיסכון. 

טרנדים בתאורה מעוצבת

אין ספק כי התאורה משחקת כיום תפקיד מרכזי בכל הקשור לעיצוב חללים, הבית או המשרד. עם בחירת תאורה נכונה, מיקום, כיוון, עוצמה וגוון נכונים, ניתן לשנות את האווירה בכל חדר וחדר. הטרנדים והאופנות בתחום התאורה עוקבים בצורה הדוקה אחר התקדמות הטכנולוגיה - מה שלא ניתן היה בעבר, אפשרי היום, דבר שמאפשר עיצובים חדשים. כמובן שגם הטעם העיצובי משתנה בהתאם לדורות וגילאים כך שמה שאוהבים בקבוצת גיל מסוימת אולי לא אהוד על ידי קבוצת גיל אחרת, ולכן מוצעים לנו סגנונות שונים: וינטאג', ארט דקו, מודרני, תעשייתי וכדומה, כך שכל אחד יכול למצוא את העיצוב שמדבר אליו. יחד עם זאת, ישנם טרנדים כלליים שמשתנים ומתפתחים כל הזמן - ריכזנו כמה מהם:
  • ארט דקו חוזר בגדול: ארט דקו תמיד היה סגנון עיצוב אהוד אבל משום מה גופי התאורה לא אמצו אותו והיה קשה לאתר גופי תאורה המתאימים לסגנון זה. לאחרונה המגמה השתנתה וניתן למצוא שלל גופים מעוצבים בסגנון ארט דקו. סגנון זה מציע קווים נקיים וחדים, עיצובים ייחודיים בצורת גיאומטריות שהן לא פחות מיצירת אומנות.
  • סגנונות רטרו ותעשייתיים חוזרים לאופנה: עיצוב תעשייתי עושה שימוש בגימורים ישנים, צבעים ניטרליים, עם העדפה ברורה לחומרים ממתכת. בעיצוב העכשווי, גופי התאורה יהיו יותר מושקעים, פחות בסיסיים ממה שהסגנון מכתיב, כולל עיטורים שונים, גוונים שונים, מתכות איכותיות יותר ועוד. 
  • גימור גופי תאורה בגוון זהב רך: צבעים רכים הפכו פופולריים מאוד לאחרונה. מתוכם, זהב רך משתלב נהדר עם כל העיצובים העכשיוויים, עם גוון זהוב בעל גימור מט שמבליט את החמימות והרכות של הזהב.
  • נורות במראה וינטאג': נורות בטכנולוגיה מתקדמת כמו לד אך בעלות מראה של נורות ישנות עם אלמנטים גלויים, אפקט של חוטי להט וכדומה. בדרך כלל נורות אלה יהיו גדולות במיוחד ביחס לגודל נורה רגילה והן חלק מההצהרה העיצובית ולא דבר שצריך להסתיר. 

סוגי תאורה מעוצבת

תאורה מעוצבת קיימת בכל הצורות מלבד אחת: תאורה נסתרת (למרות שהיא גם בהחלט תורמת לעיצוב עצמו). כל שאר הסוגים, גופי תאורה צמודי תקרה או קיר, תלויים, פינתיים, עומדים ועוד, כולם כיום קיימים בצורות מעוצבות רבות ושונות לבחירה ושילוב. 

תהליך בחירת תאורה מעוצבת

בתהליך בחירה של תאורה מעוצבת, תמיד צריך להתחשב קודם כל בתפקוד של החלל מאחר והוא מכתיב במידה רבה את גודל, כמות, עוצמה וגוון גופי התאורה והנורות. לאחר מכן יש לתת מחשבה לגבי העיצוב הכללי של החלל (כל חלל יכול להיות מעוצב באופן שונה) - אם קיים או עדיין בתכנון - ומגדירים אותם באופן ברור ככל הניתן. כלומר אם בחרתם בעיצוב כללי בסגנון תעשייתי עבור חלל מסוים, תוכלו לחפש את גופי התאורה המתאימים שיכולים להשלים את העיצוב תוך הקפדה על יכולתם למלא את הפונקציות הנחוצות. לא תמיד חייבים ללכת על פי קו עיצוב אחיד, בהחלט אפשר לשלב סגנונות שונים (אך על מנת להצליח נדרשת הבנה מתקדמת יותר בעיצוב כדי שהתוצאה תהיה מוצלחת ולא תראה כאוסף של אלמנטים לא קשורים אחד לשני). סגנון עיצוב אקלקטי למשל דורש עירוב של סגנונות עיצוב שונים. ניתן ורצוי גם להתייעץ בחנות תאורה מקצועית שיכולים לכוון אתכם לגבי עיצובים של גופי תאורה מומלצים שיתאימו לתוצאה העיצובית בה אתם מעוניינים.

תאורה מעוצבת בהתאמה אישית

ומה אם לא מצאתם את מבוקשכם בליין המוצרים המוצעים בשוק? לא חייבים כמו פעם לטוס לחו"ל ולהזמין משם גופי תאורה יקרים ביותר, כיום קיימים ספקים בישראל שהם גם יצרנים בעצמם ומציעים שירות ייצור גופי תאורה בהתאמה אישית. במקרים אלה הדמיון הוא הגבול - ייצרנים אלה יכולים ליצור כמעט כל גוף תאורה בכל צורה שהיא, מכל חומר, בכל גוון וגימור וכמובן לשלב לתוכם את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר. כל מה שצריך הוא להעלות מולם את הרעיון שלכם, או את סגנון העיצוב המבוקש ויחד אתכם הם יעצבו גופי תאורה על פי הדרישות. דוגמה לגוף תאורה בהתאמה אישית הוא גוף תאורה מאלומיניום המבוסס טכנולוגיית לד מתקדמת בצורת מגן דוד עבור בית כנסת. אז אם לא מצאתם את התאורה המעוצבת המתאימה לדרישות שלכם, פנו למקצוענים בישראל, יצרנים מקומיים, כמו חברת בלקו לד, שיכולים להביא את החלום שלכם למציאות.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: