התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורת שבת

נושא התאורה בשבת, מה מותר ומה אסור, הוא נושא לא פשוט. אך יחד עם זאת ישנם דברים עליהם ישנן פסיקות הלכה ברורות. למשל, מותר להשתמש בשעון שבת להפעלת התאורה לפי שעות שתוכננו טרם כניסת השבת אך חל איסור לשנות את התכנון במהלך השבת. תאורת לד במקרים אלו היא מועדפת, מאחר והיא אינה נורת בעירה כמו שאר הנורות, אך אין זה אומר שמותר להדליק ולכבות אותה במכוון במהלך השבת. לכך פתרון של שעון שבת בא לתת מענה לכך. אך קיימים גם פתרונות נוספים המותרים לשימוש ובאים לתת מענה לגבי השליטה על התאורה ללא שעון שבת או בזמן פעולת השעון.
נניח למשל שהחלטתם ללכת לישון מוקדם אך שעון השבת יכבה את התאורה מאוחר יותר. יש המכינים פיסת בריסטול בעוד מועד (לפני כניסת השבת) כך שיוכלו לכסות את התאורה בעת הצורך וזה מותר אם כי קצת מסורבל ולא מספק חושך מוחלט - תמיד האור יסתנן החוצה מאחר ומדובר באלתור. כפתרון לכך מוצעות כיום גופי תאורת שבת בהן קיים מנגנון ידני להסתרה מלאה או חלקית של אור. רוצים חושך? פשוט סוגרים מעין תריס המכסה את כל האור ואפשר לישון בנוחות מבלי לחלל את השבת.  

תאורה בטיחותית לשבת

מאחר ולא ניתן במכוון להשפיע על האור בהפעלה או כיבוי של הזרם החשמלי או שינוי של תכנון שעון השבת, חשוב לוודא כי התאורה שתישאר דולקת שעות רבות במהלך השבת ללא אפשרות התערבות תהיה בטיחותית. נורות להט ובמיוחד נורות הלוגן מחממות ומתחממות מאוד וקרבתן לעצמים אחרים עשויה לגרום אפילו לשריפה. לעומת זאת, נורות לד אינן מתחממות כלל כך שניתן להשתמש בהן אפילו מחוץ לבית (מרפסת, גינה, סוכה) ועושות שימוש בזרם חשמל נמוך מאוד, דבר התורם עוד יותר לבטיחות. רבנים רבים ממליצים על שימוש בנורות לד בשבת מאחר והן אינן יוצרות אש כך שהן מהוות פתרון אידיאלי מבחינה הלכתית והן גם בטיחותיות יותר משמעותית. 

תאורה לד חסכונית לשבת

מלבד הבטיחותית אותה ציינו לעיל, נושא חיסכון בעלויות הוא גם חשוב ביותר. נורות רגילות זוללות חשמל בקצב מהיר והדבר בא לידי ביטוי במהרה בחשבון החשמל שלנו, עד כדי מצבים בהם אנו מוצאים את עצמנו מחפשים איזה גוף תאורה זולל חשמל אפשר לכבות בבית כדי לחסוך בעלויות. תאורת לד היא מאוד חסכונית בהשוואה לנורות אחרות (חסכון של 50-90% בחשמל) תוך כדי אספקת תאורה עוצמתית יותר ושאינה פולטת חום או קרינה מזיקה, ואף אינה מכילה כל חומר מזיק לבריאות כמו כספית הקיימת בנורות פלורסנט. ניתן גם לחבר את נורות הלד לעמעם כדי להפחית את עוצמת התאורה למינימום בלילה כאשר הנורה תצרוך חשמל בהתאם לעוצמת האור שנקבעה על ידי העמעם. הצריכה תהיה קטנה באופן משמעותי, שבאמת כבר לא יהיה צורך לדאוג. 

גוף תאורה כשר לשבת

גופי תאורה אלו מיוצרים מאלומיניום איכותי בגימור מודרני ואלגנטי. גוף התאורה עצמו מעוצב כצינור המכיל נורות לד ובעל מנגנון חשיפה והסתרה של האור על ידי סיבוב הכיסוי להחשכה מוחלטת עד תאורה מלאה ללא ביצוע פעולת הדלקה או כיבוי במהלך השבת. התאורה עצמה נשארת דולקת כל הזמן במהלך השבת (מדליקים לפני כניסת השבת ומכבים לאחר צאתה) ומאחר ומדובר בנורות לד, עלות החשמל עבור השימוש בה תהיה קטנה ביותר.
גופי תאורה אלו הם גופי תאורה צמודי קיר והעיצוב שלהם מאפשר את שילובם בכל בית. גופי התאורה הכשרים לשבת של בלקו לד יספקו לכם מענה הולם לשמירת השבת באופן בטיחותי ואסתטי.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: