התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תכנון תאורה לבית משותף

עד לפני שנים מספר, בכל הנוגע לתאורה לבתים משותפים, ההתלבטות הייתה לרוב בין תאורת פלורצנט חיוורת, מרצדת, שלא נדלקת מיד ומייצרת אווירה של בית חרושת, לבין תאורת ליבון בסיסית שמייצרת חום מיותר, זוללת חשמל ודורשת החלפת נורות לעיתים קרובות. כמו כן נושא תאורה לבית משותף תמיד היה טעון מאחר ולרוב, הדיירים מעוניינים לשלם כמה שפחות על עלויות משותפות, דבר שהביא לריבים תכופים ביניהם לגבי זמני הפעלת התאורה במדרגות למשל. אבל אלו הם נחלת העבר, וכיום, בזכות טכנולוגיית הלד, ניתן ליהנות לא רק מחשבונות חשמל קטנים הרבה יותר עבור התאורה בבתים משותפים, אבל גם לתאורה מעוצבת, חזקה, מחמיאה, ועוד יתרונות נוספים ייחודיים לתאורת הלד.

תכנון תאורה ללובי בבניין מגורים

לובי הבניין הוא מקום בו עוברים ושבים כל דיירי הבית ומוזמניהם ביום-יום.
פעם התייחסו לאזור הכניסה לבניין משותף כמקום בעל חשיבות נמוכה, המשמש רק למעבר לדירות, ומימדיו בדרך כלל היו קטנים ככל הניתן כדי לנצל את שטח הבניין כמה שיותר לטובת הדירות. כיום כבר לא מדברים על כניסה לבניין אלא על לובי כניסה, בדומה ללובי של בית מלון או בניין משרדים מפואר. ללובי יש השפעה ישירה על שווי הנכסים בבניין וניתן אפילו למצוא בניינים עם לובי הכולל דלפק קבלה מאוייש, אזורי ישיבה, תמונות, פסלים ועוד. הלובי כבר איננו רק מקום מעבר קטן וחשוך אלא הצהרה ברורה לגבי הבניין ודייריו, ונושא התאורה משחק תפקיד מרכזי ביצירת האווירה הנכונה בו. פיזור נכון של נקודות תאורה שונות בלובי, הן כתאורה מרכזית והן אזורית ולהדגשה פרטים בו, ניתן ליישם בעזרת תאורת לד שהיא גם אפקטיבית ביותר, גם חסכונית ביותר, גם ירוקה (אינה פולטת חום, אינה מכילה חומרים רעילים מסוכנים ואינה פולטת קרינה מזיקה) וגם ניתנת לשליטה בעזרת מערכת חכמה (תכנות תאורה לפי מצבי יום, לילה, שבת, ועוד). לתאורת לד גם אורך חיים ארוך בהרבה מפתרונות אחרים כך שלא יהיה צורך בהחלפת נורות תכופה ויקרה. בתכנון התאורה ללובי, חשוב לקחת בחשבון את כל האזורים המצריכים תאורה, מעברים, אזורים שונים אחרים בלובי כך שיהיה תכנון מערכת חשמל בהתאם לכל נקודות התאורה הרצויות.

תכנון תאורה לחדר מדרגות

חדר מדרגות כיום נמצא פחות בשימוש בזכות המעליות אך עדיין הוא מצריך פתרון תאורה מתאים לשימוש היום-יומי, לשימוש במצבי חירום, לשבת ועוד. קיימות תקנות לגבי תאורת חירום (תאורת לד - מאחר והיא בעלת צריכה נמוכה - מתאימה ביותר לצורך זה) אך מעבר לתקנות המחייבות, בעזרת תאורת לד תוכלו להפוך את חדר המדרגות ממקום חשוך ולא מזמין, לחלק אינטגרלי של עיצוב הבניין והמשכי ללובי הבניין. מאחר ותאורת לד היא חסכונית ביותר אך מאוד חזקה ואפקטיבית (היא גם ניתנת לעמעום) כבר לא צריך לריב על כמה זמן הטיימר של תאורת המדרגות מכוון, ולהגיע למצבים בהם התאורה כבה ומשאירה אתכם בחושך בחדר המדרגות. כך בעצם אפשר לדאוג שחדר המדרגות יהיה מקום בטוח ומזמין. 

תכנון תאורה לגינה בבית משותף

גם הגינה בבית משותף היה לרוב מקום מוזנח יחסית מבחינת תאורה. בעבר, התקנת ספוטים זוללי חשמל בגינה, לרוב הביאו לכך שהדיירים העדיפו להשאיר אותם כבויים רוב הזמן. בעזרת תאורת לד, אפשר היום להנות מהיופי של הגינה גם בשעות הערב והלילה בלי חשש לעלויות חשמל גבוהותוגם לשפר את הבטיחות והביטחון בסביבת הבניין. כמובן שתאורת גינה מצריכה תכנון - נקודות חשמל בגינה, חוטי חשמל ובידוד, מיקום צינורות הובלת המים ועוד - אבל מאחר ותאורת לד היא בעלת צריכה נמוכה, היא מתאימה מאוד לשימוש חיצוני ללא חשש לקצרים והתחשמלות. ניתן אפילו לבחור בתאורת לד בגוון ירוק על מנת להמחיש עוד יותר הצבעים הטבעיים של הדשא והצמחים השונים בגינה. ניתן גם ליישם תאורת לד חיצונית המכוונת אל קירות הבניין החיצוניות על מנת ליצור אפקטים עיצוביים מרהיבים. 

תכנון תאורה לשביל הגישה לבניין

שביל גישה לבניין, כשמו הוא, מאפשר גישה אל הלובי של הבניין וגם לחלקים שונים חיצוניים לבניין כמו גינה, חדר אשפה ועוד. מעבר לדאגה הבטיחותית המוצדקת, בעזרת תאורת לד ניתן גם להפוך את השבילים לחוויה מזמינה בשעות הערב והלילה, ולשמור על ביטחון גבוה (מניעת אזורים חשוכים) מבלי שזה יפריע לכם לישון, בידיעה שתאורת לד צורכת מעט מאוד חשמל. ניתן לבחור בתאורה על עמודים, תאורה שקועה לתוך השביל עצמו או לצד השביל אם הוא תחום בחומה ועוד, כמובן לאחר שתוכננה מערכת חשמל רלוונטית.

תכנון תאורה לחניון בבניין מגורים

לרוב בעבר השתמשו בתאורת פלורסנט בחניה מאחר והיא יחסית חזקה וחסכונית. אבל תאורת פלרוסנט, כפי שצוין קודם מספקת תאורה מאוד לא מחמיאה לאנשים, מרצדת, לא נדלקת מיידית,  מכילה כספית (חומר מאוד רעיל) ופולטת קרינה מזיקה. לעומת זאת, תאורת לד היא יותר חסכונית, מספקת תאורה בגוון טבעי (ניתן לבחור בגווני תאורה שונים), מאוד חזקה, נדלקת מייד ואורך חייה אינו מושפע מכמות ההדלקות והכיבויים. כמו כן ניתן לחבר את תאורת לד לעמעם ולמערכת חכמה כך שהתאורה יכולה להאיר  כל הלילה בצורה עמומה (כדי למנוע מצב של חושך מוחלט) ולשנות אוטומטית את עוצמתה בהתאם לצורך (כניסת מכונית או דייר למשל), כל זה מבלי לקבל חשבונות חשמל גדולים. רובנו קצת חוששים מחניונים שקטים וחשוכים ותאורת לד פותרת את הבעיה בקלות ובעלות נמוכה.

תאורה חסכונית לבית משותף

אם עד עכשיו לא היה ברור שתאורת לד היא חסכונית אז במקום לחזור על האמור לעיל, הנה מספרים שיעזרו לכם להבין עד כמה:
  • תאורת לד צורכת רק כ-10% מצריכת החשמל של נורת ליבון
  • אורך חיים של נורת לד היא כ-50,000 שעות והיא אינה מושפעת מהדלקות וכיבויים (חיסכון בעלויות הקשורות בהחלפת נורות)
  • נורת לד מאירה חזק הרבה יותר מנורות אחרות בצריכה דומה. כלומר - עבור אותה רמת תאורה, מבחינת העוצמה, הצריכה נמוכה בהרבה
  • נורות לד מספקות פיזור אור רחב יותר ובכך חוסכות גם בכמות הנורות הנדרשות ובמיוחד באזורים רחבים כמו לובי, חניון ועוד

בלקו לד ישמחו לסייע לכם בתכנון התאורה לבניין (וגם לשדרוג תאורה קיימת כמובן).
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: