התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

מנורות למטבח

המטבח בביתנו הוא אחד המקומות המרכזיים בבית בו אנו מבלים חלק ניכר מהזמן, בבישולים, בארוחות, באירוח, בשיחות על כוס קפה ואפילו לעיתים לעבודה. ריבוי הצרכים השונים בצורה מהותית מהווה אתגר לא קטן על מנת לתכנן ולבחור נכון מנורות למטבח.
דבר אחד שחשוב לזכור כאשר בוחרים תאורה מרכזית למטבח הוא שתאורה זו דולקת בדרך כלל שעות רבות במהלך היום ולכן היא צריכה להיות חזקה (אפשר גם לחבר אותה לעמעם לשליטה על עוצמת האור במצבים בהם לא צריכים את כל עוצמת התאורה למשל). בנוסף לעם עלויות החשמל, שממשיכות לטפס ולחלקכם דואגים גם הדאגה לשמירה על איכות הסביבה, ולכן כדאי לבחור במנורה "ירוקה" שלא מזיקה, לא פולטת קרינה מזיקה, לא מחממת, לא מכילה כימיקלים מסוכנים כגון כספית ושצורכת כמה שפחות חשמל. לשמחתנו קיים פתרון זמין ויעיל ביותר בדמות מנורות לד. מנורות לד מרכזיות למטבח קיימות בצורות שונות - פרופילי לד צמודי תקרה, פסי לד מוסתרים, מנורות לד שקועים בתקרה, מנורות לד תלויות מהתקרה ומנורות צמודות פינתיות (בחיבור בין הקיר לתקרה). 

מנורות מרכזיות למטבח

את התאורה בכל חלל נהוג ומומלץ לחלק למספר סוגים. התאורה המרכזית בדרך כלל ממוקמת במרכז תקרת חלל המטבח, במיקום ממנו המנורה תוכל להאיר בעוצמה מספקת את כל חלל המטבח. בחיר סוג המנורה המתאים למנורה מרכזית במטבח תלויה בנתונים רבים, גודל המטבח, צורת המטבח (חדר מטבח מאורך או עם נישה גדולה למשל יתכן ויצריך יותר ממנורה מרכזית אחת על מנת להאיר את כולו), גודל חדר המטבח (בחדר מטבח גדול במיוחד תצטרכו מספר מנורות מרכזיות על מנת לכסות את כולו באור), סוג התקרה במטבח (תקרה רגילה, תקרת גבס, תקרה מונמכת), גובה התקרה (ישפיע על הבחירה בין מנורה צמודת תקרה או תלויה למשל) ועיצוב. קיימות גם אפשרויות נוספות ומתקדמות בדמות של מנורות מוסתרות בתוך הנמכת תקרה ועוד. 

מנורות לארונות מטבח

מנורות לארונות המטבח הן לא פחות חשובות לתפקוד היום יומי במטבח. 
מנורות לארונות מטבח מקלות על חוויית השימוש בו בכך שהן מאירות בתוך הארונות והמגירות, ובלעדיהן קשה לראות את תכולתם. מאחר והמקום הפיזי להתקנת מנורות בתוך הארונות והמגירות הוא קטן ומוגבל מאוד, הפתרון של מנורות לד, למשל בדמות גופי תאורת לד דקים, מהווה תשובה אידאלית לצורך זה, במיוחד כאשר מדובר במטבח קיים. גופי תאורה דקים אלו ניתנים להתקנה פשוטה ומהירה אפילו באמצעו דבק דו צדדי חזק, ומספקים פתרון בטיחותי (מתח נמוך מאוד ומנורות לד גם אינן מתחממות) ויעיל בנוסף לכל היתרונות הברורים של תאורת לד. אם המטבח שלכם נמצא בשלב התכנון, תוכלו לבחור בגופי תאורת לד להשקעה בתוך הארונות והמגירות. הגוף מיוצר מאלומיניום, בעומק המתאים להשקעה לתוך פאנל העץ המשמש כדופן, מסגרת של ארון או מגירה של מטבח ולתוכו מתקינים פס לד בגובה אפס. 

מנורות לשיש ומשטחי עבודה

מכירים את זה שאתם מכינים אוכל על משטח העבודה במטבח למרות שרובו מוצל בגלל שהתאורה המרכזית מאירה מאחוריכם? במטבחים חדשים, לרוב יתכננו מנורה מתחת לארונות העליונים אך לא תמיד באיכות הטובה ביותר. לפעמים מתקינים מנורות פלורסנט מאחר והן זולות מאוד, אבל חשוב לדעת שהן מקרינות וגם מכילות חומרים רעילים כגון כספית. אם אתם מתכננים מטבח חדש דאגו לבקש שהתאורה תהיה תאורת לד, שהיא גם ירוקה ובטיחותית וגם חוסכת הרבה בחשמל. קיימים אפילו פרופילים למנורות לד שניתנים להשקעה מתחת לארונות העליונים כך שלא יבלטו כלל ולא יפגעו בעיצוב המטבח. אם המטבח שלכם כבר קיים ואתם מעוניינים להוסיף תאורה מתחת לארונות, ניתן לבצע זאת בקלות ובמהירות בעזרת גופי תאורת לד דקים או פינתיים להדבקה. התקנת מנורות לד כאלו יתנו לארונות גם מראה מרחף. מאחר ותאורת לד צורכת מעט מאוד חשמל ניתן להשאיר אותה דולקת אפילו כל הלילה דבר שלא רק יספק מראה עיצובי מהמם אלא גם יקל עליכם כאשר אתם קמים בלילה לכוס מים במטבח. אם אתם חפצים במגע עיצובי עוד יותר אישי, ניתן גם לבחור במנורות  לד צבעוניות אשר ישנו לחלוטין את האווירה במטבח.

מנורות לפינת אוכל או אי במטבח

רוב המטבחים כיום, בניגוד למטבחים של פעם שהיו חדר נפרד וסגור, הם מסוג Open space כלומר פתוחים לחלל הבית. אופנה זו קמה בהתחלה בעיקר על מנת לתת מענה לבתים קטנים יותר - פחות קירות ופחות חללים סגורים מספקים תחושה של מרחב גדול יותר. כיום גם בבתים הגדולים ביותר ניתן לראות מטבחים פתוחים אשר הופכים לחלק בלתי נפרד מההצהרה העיצובית. כיום נהוג גם להכיל פינת אוכל או אי במטבח הן לצרכי הכנת אוכל, בישול והן לארוחות ואירוח. זהו המקום בו נפגשים כל בני המשפחה, סביב ארוחת בוקר, צהריים וערב, בו הילדים מכינים שיעורים ועוד. תלוי בשימוש הרצוי ובנתונים הפיזיים של המקום (גובה תקרה, גדול ועוד) ניתן יהיה לבחור במנורות המתאימות עבור פינת האוכל או אי המטבח. מנורות לד, הן צמודות תקרה, תלויות, שקועות או מוסתרות מספקות פתרון אידאלי לצורך זה. הן מספקות תאורה חזקה הניתנת לעמעום, מספקות תאורה חמה (הדבר חשוב מאחר וצבע או גוון האור משפיע על איך נראים האנשים וגם האוכל - פלורסנט למשל מספק תאורה קרה שלא מחמיאה לפנים ולאוכל ואינה מתאימה לשימוש זה) בנוסף לכל היתרונות הנוספים של תאורת הלד.

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: