התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

3 טיפים לעיצוב תאורה לחדרי ילדים

התאורה בחדרי הילדים חשובה לא פחות מהתאורה בשאר חלקי הבית. ישנם כמה מאפיינים לתאורה הזו כיוון שלילדים (בכל גיל) יש צרכים מסוימים כאשר הם נמצאים בחדרם. כל עולמם של הילדים נמצא בחדר – בגיל הצעיר מאוד אלו הצעצועים והמשחקים,  לאחר מכן החדר הופך למקום בו לומדים, ובהמשך גיל ההתבגרות זהו המקום בו מסתגרים עם החברים ובו חולקים סודות וחוויות.

מנורות לחדר ילדים – מאפיינים

כאשר אנו עומדים לבחור מנורות לחדרי ילדים, כדאי לקחת בחשבון מספר דברים:
  • גיל הילדים - האם מדובר בתינוקות ופעוטות או בילדים גדולים יותר בגילאי הגן או בית הספר? האם זה חדר מעורב בו מתגוררים כמה ילדים בגילאים שונים?
  • עיקר העיסוק בחדר - האם החדר מיועד לשינה בלבד או גם למשחקים, לימודים וכדומה?
  • האזורים השונים בחדר - האם קיים חדר ארונות? פינת קריאה או פינת עבודה?
  • תאורה טבעית בחדר - היכן נמצא החלון ומאיזה כיוון מגיעה התאורה הטבעית? מה עוצמתה של התאורה הטבעית הנכנסת לחדר?
גופי תאורה - תאורת לד

עיצוב תאורה לחדרי תינוקות וילדים קטנים

כאשר הילדים עוד קטנטנים כדאי לבחור בתאורה שאינה חזקה מדי וכזו שניתן לשנות בהתאם למצב ולשגרת היום באמצעות עמעם (דימר). כך ניתן לשמור שהתינוק לא יסתנוור לדוגמה. כמו כן הדימר יכול לסייע בשליטה על התאורה כאשר מעודדים שגרת שינה והחשכה או הארת החדר בהתאם לשגרה זו.
כאשר הילדים גדלים וכבר משחקים בחדר על הרצפה או על השטיח, תוכלו להתקין גופי תאורה חזקים יותר על מנת שלא יצטרכו לאמץ את העיניים כדי לראות חלקי משחק וכדומה. בנוסף, ככל שהילדים גדלים, חלקי המשחק קטנים יותר ותאורה טובה תקל עליהם במציאת חלקים ובחיבורם, וכך היא תתרום להעצמת חווית המשחק.

תאורה לחדרי ילדים גדולים ומתבגרים

בגיל בית הספר החדר משמש את הילדים גם ללימודים, בנוסף על המשחקים. תאורה טובה במיקום נכון, כגון פס לד עדין מעל שולחן העבודה, תאפשר להם חוויית לימוד נעימה יותר. אם הם אוהבים לקרוא לפני השינה, ניתן להתקין תאורה במיקום הרלוונטי כולל מתג ליד המיטה על מנת שלא יצטרכו לקום כדי לכבות את האור.
בגיל ההתבגרות, יכול להיות שהמתבגר ירצה לבחור בעצמו את המנורה בגלל שיקולים אופנתיים, או להוסיף גוף תאורה שייתן אווירה שונה בחדר. תאורת לד צבעונית ומתחלפת, הנשלטת על ידי שלט רחוק, יכולה לתת להם את התוצאה הרצויה, גם בלי להיכנס להוצאות גדולות. ניתן למקם את התאורה מתחת למיטה, בפינת חדר ועוד, ולשלוט בה מרחוק.

תאורה למסדרון

אם יש בבית ילדים בכל גיל, תאורת לילה רכה במסדרון היא פתרון מצוין לאלו הקמים בלילה לשתות או לשירותים. כך אתם יכולים להיות בטוחים שהם רואים את הדרך ללא צורך בהדלקת אור והסתנוורות פתאומית. אם בוחרים בתאורת לד השקועה בקיר לדוגמה, יש לכך שני יתרונות בולטים: יתרון אחד הוא שגם אם אתם מדליקים את התאורה בכל לילה לאורך כל הלילה העלות היא נמוכה באופן משמעותי, והיתרון השני הוא שלאורך היום לא תראו כמעט את גוף התאורה שכן הוא שקוע בקיר.

לחצו כאן לקבלת רעיונות נוספים לעיצוב תאורה בחדר ילדים בקטלוג בלקו לד.

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: