התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

גופי תאורה למרפסת - מה מומלץ

לתאורה למרפסת יש חשיבות רבה הן בפן הבטיחותי, לראות היטב לאן הולכים ואיפה יושבים בערב, וכמובן בפן העיצובי ליצירת האווירה המתאימה כדי שתיהנו להשתמש במרפסת במצבים שונים: ארוחות, משחקים, קריאת ספר ועוד. בארצנו החמה, ניתן להנות מהשהייה במרפסת במהלך רוב עונות השנה, במהלך היום וגם בערבים, כך שחשוב להשקיע מחשבה בנושא. כמו כן, המרפסת מהווה המשכיות טבעית של הבית ולרוב מומלץ יהיה להמשיך בקו העיצובי של פנים הבית גם במרפסת על מנת ליצור רצף. 

גופי תאורה תקניים למרפסת

גופי תאורה תקניים לשימוש במרפסת צריכים להיות בעלי תקן המתאים לשימוש חיצוני. זאת אומרת שגוף התאורה צריך להיות מוגן מים. כמו כן חשוב לבחור בגוף תאורה אשר מסוגל לעמוד בתנאי מזג אוויר משתנים, חום, קור, שמש, גשם ואבק. אם גוף התאורה צבוע, וודאו כי הצבע מתאים לשימוש חיצוני, אם הוא ממתכת ללא ציפוי, חשבו על הדרך בה המתכת תתיישן ואפילו תחליד עם הזמן (יתכן כי דווקא תהיו מעוניינים במראה שכזה) - במקרה כזה עדיף לבחור גוף תאורה מאלומיניום שאינו מחליד. כמו כן, עדיף יהיה לבחור בגופי תאורה בעלי צריכת חשמל נמוכה - LOW VOLTAGE מאחר והם בטוחים יותר לשימוש.

גופי תאורה תלויים למרפסת

גופי תאורה תלויים למרפסת מתאימים לאלה הנמצאות תחת תקרה כלשהי או פרגולה על מנת לספק הארה מרכזית. ניתן לתלות גופים אלה בגבהים שונים על פי הצורך, למשל אם התקרה גבוהה ניתן להוריד את גוף התאורה לגובה נמוך יותר בעזרת חוט/כבל עד לגובה שיספק את ההארה הרצויה. חשוב לזכור כי אם התאורה נמצאת במקום מעבר של אנשים, היא צריכה להיות בגובה מספיק על מנת לא להיתקל בה. לתאורה תלויה מעל שולחן קבוע ניתן לרדת לגובה נמוך יותר. מומלץ לבחור בגוף תאורה תלוי עבור נורות לד אשר מספקות הארה חזקה, בגוונים שונים, עם צריכת חשמל נמוכה ביותר, אינה פולטת קרינה מזיקה או חומרים רעילים ואינה פולטת חום. בנוסף תאורת לד בעלת אורך חיים של כ-50,000 שעות כך שלא תצטרכו להחליף נורות באופן תדיר.

גופי תאורה צמודי תקרה למרפסת

גופי תאורה צמודי תקרה מתאימים למרפסת בעלת תקרה נמוכה יחסית וגם כאשר מעוניינים בתאורה פחות בולטת. גופי תאורה צמודי תקרה קיימים בכל צורה, גודל, צבע ועוד אבל כיום כללי העיצוב מדברים על שפה מינימליסטית אשר נותנת ביטוי לאור ופחות לגוף התאורה. גופי תאורת לד מתאימים ביותר לצורך זה מאחר והנורות עצמן קטנות ביותר וניתן ליצור גופי תאורה מאוד מינימליסטים כמו פס תאורה צמוד תקרה דקיק שניתן למקם במרכז התקרה או בהיקפה. כמובן שקיימים גם גופי תאורת לד צמודי תקרה למרפסת מעוצבים בצורות שונות אם אתם מעדיפים גוף תאורה שאינו לינארי.

גופי תאורה שקועים בתקרת המרפסת

גופי תאורה שקועים בתקרה מתאימים למרפסת בעלת תקרה עם חלל מעל המאפשר לשקוע גוף תאורה לתוכה. אם אתם מתכננים בניה, ניתן גם לבקש לבנות הכנות לתאורה שקועה בתקרת המרפסת גם אם התקרה עשוייה מבטון. היתרון בשימוש בתאורה שקועה במרפסת הוא בכך שגוף התאורה יהיה מוגן יותר והוא גם יהפוך חלק מהתקרה כך שגוף התאורה לא יבלוט ממנה. גופי תאורת לד שקועים קיימים בדגמים שונים, פרופילים שונים המאפשרים שימוש בפס נורות לד או פסי צבירה להתקנת ספוטים שקועים (פרופיל פעמון למשל).

גופי תאורה על עמוד למרפסת

גופי תאורה על עמוד למרפסת מתאימים לשימוש יותר בהיקף המרפסת, והם מומלצים יותר כתאורת אווירה מאחר והם מאירים באופן יותר נקודתי. החסרון שלהם טמון במקום שהם תופסים על הרצפה וגם בכך שהם יכולים ליצור אזורי צל ולא מסוגלים לספק הארה מתאימה לאזור האוכל למשל (במקרה זה עדיפה תאורה מלמעלה).

מנורות קיר למרפסת

מנורות קיר למרפסת הן פתרון עבור מרפסות ללא תקרה. ניתן להשתמש בסוגים ועיצובים רבים ושונים של מנורות קיר למרפסת, הכל לפי טעמכם האישי והעיצוב הכללי הנדרש. מנורות קיר לד למרפסת מהווות פתרון חסכוני לתאורת המרפסת למשך שעות רבות ולאורך שנים רבות. ניתן גם למצוא גופי תאורה הנצמדים לפינה בין הקיר לתקרה וגם כאלה השקועים בקיר. גוף תאורה שיכול להתאים במקרה כזה הוא בלקו פס דין שניתן להצמידו לקיר ללא צורך בתקרה, והוא זורק את האור בצורה אלכסונית.

גופי תאורה נסתרים במרפסת

אם עולם עיצוב התאורה מכוון לתאורה מינימליסטית כפי שראינו קודם, אין יותר מינימליסטי מאשר גופי תאורה נסתרים. במרפסת ניתן להסתיר גופי תאורת לד, פסי לד גם בתקרה מונמכת וגם בכל מקום אחר שתחפצו בו כמו בעמודים של פרגולה, ברלסים של התקרה או פרגולה, מאחורי ומתחת לרהיטים, מתחת לשפת המעקה ועוד. גופי תאורה נסתרים במרפסת מסוגלים להוסיף אפקטים דרמטיים בעיצוב המרפסת וניתן גם לבחור בתאורה צבעונית, משנה צבע ועוד.

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: