התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

מנורות ללובי כניסה לבניין

אם פעם הכניסה לבניין משותף הייתה מעין שטח מצומצם המשמש למעבר לדירות המגורים וההעדפה הייתה לצמצום השטחים הציבוריים, כיום הכניסה לבניין הפכה ללובי של ממש שבהרבה מקרים לא היה מבייש בית מלון 5 כוכבים. גם אם אתם גרים בבניין מעט ישן שלא זכה ללובי מפואר ניתן לבצע מספר שינויים בתאורה כדי לשנות את המראה, העיצוב ותחושת שווי הנכס של כל הדיירים בקלות יחסית ובהשקעה לא גדולה, ותוך כדי כך גם לזכות בחיסכון בעלויות התפעול של הבניין. מעניין? המשיכו לקרוא.

סוגי מנורות ללובי כניסה לבניין

מנורות ללובי כניסה לבניין יכולות להיות בכל צורה וגודל, מנורות צמודות תקרה או קיר, מנורות תלויות, מנורות שקועות בתקרה ועוד. הבחירה בסוג המנורה צריכה להתבצע על בסיס הנתונים הפיזיים של הלובי, דהיינו, גודלו, גובה התקרות, סוגי החיפויים לקירות והריצוף, הימצאות  ויטרינות זכוכית גדולות, רהיטים,פריטי נוי ועוד. תכנון נכון של תאורה יספק הארה נכונה בכל מצב ובכל שעות היממה, יאפשר הארה נכונה של אזורי מעבר  ודגש על אלמנטים עיצוביים ליצירת האווירה הנכונה ועוד. בדרך כלל כדאי לעשות שימוש בתמהיל של גופי תאורה ומנורות מסוגים שונים בתוך הלובי להשגת האפקט הרצוי. כמובן שבנוסף לכך כל לובי חייב גם לכלול תאורת חירום במקרה של הפסקת חשמל למשל. 

מנורות יעילות וחסכוניות להארת לובי כניסה לבניין

השנים בהן השתמשו במנורות  פלורסנט כבר מזמן מאחורינו. נורות פלורסנט משדרות  אווירה קרה ללובי שאיננה מזמינה. כמו כן נורות פלורסנט מקרינות ומכילות כספית מסוכנת. נכון שהן חסכוניות יותר מנורות ליבון, אך כבר לפני כמה שנים מנורות לד תפסו תאוצה רבה בזכות מחירן שהפך לנגיש יותר, בזכות החיסכון שלהן בצריכת חשמל (10% מצריכתה של נורת ליבון), בזכות חיי נורה ארוכים ביותר, עוצמת הארה חזקה מאוד (גם בלובי עם תקרה גבוהה ניתן להשתמש בגוף תאורה לד צמוד תקרה) ובזכות גמישות השימוש בהן מאחר וניתן להשתמש בהן אפילו כפס לד מוסתר או בכל סוג וצורה של גוף תאורה. נורות לד מאוד יעילות ובעלות כושר הארה ופיזור אור מצויינים, מגיעות גם בצבע אור לבן וגם בכל גוון אור רצוי, הן ניתנות לעמעום כך שאפשר ליצור אתן בדיוק רב את האווירה הרצויה ואף לשנות את האווירה בלחיצת כפתור. כמו כן מנורות לד בטיחותיות מאוד ואינן פולטות חום (דבר שיקל על מיזוג הלובי ויוריד משמעותית סכנת התלקחות) או מזהמים כלשהם, אינן מכילות חומרים מסוכנים או מקרינות קרינה מזיקה.
גם אם אתם מתכננים לובי חדש, או שאתם מעוניינים לשדרג את לובי הכניסה לבניין שלכם, בחירה במנורות לד ועיצוב תאורה נכון (גם ללא שינוי נקודות תאורה קיימות) ישפר את חוויית החיים בבניין שלכם ואף יכול לשפר במעט את שווי הנכס שלכם הרבה יותר מעלות השדרוג החלה על כל הדיירים.   

האם כדאי לשדרג את מנורות הלובי של בניין למנורות חסכוניות

כפי שראינו קודם, שדרוג למנורות לד יביא לחיסכון גדול בצריכת החשמל. נכון שמנורות לד עדיין יקרות יותר ממנורות אחרות כגון מנורות ליבון או פלורסנט, אך נורת לד מספקת בין פי 5 עד פי 30 יותר שעות עבודה לעומת נורות אחרות, כך שההשקעה מוחזרת ואף מרוויחים ממנה בעקבות חיסכון בצריכת החשמל. כמו כן בעזרת נורות לד ניתן ליצור מראה עדכני ועכשווי ללובי של הבניין שלכם כך שיהיה לכם הרבה יותר נעים להיכנס עכשיו הביתה - חשבו על תחושתכם כאשר אתם נכנסים לבניין בעל לובי מיושן ולא מזמין עם תאורת פלורסנט מהבהבת, עוד לפני שהגעתם לראות את הדירות כבר קיבלתם רושם ראשוני ותחושת שווי בהתאם.  לעומת זאת אם באתם לראות דירה בבניין בו הלובי מואר היטב, אפילו אם הבניין ישן, הרושם שונה לחלוטין וחיובי הרבה יותר. עלות השדרוג לתאורת לד תהיה מעט יקרה יותר מלרכוש סתם מנורות פלורסנט או ליבון כמובן, אך תקבלו החזר ורווח ענק ביצירת לובי נעים לעין, מזמין ומרשים יותר. 

רעיונות לעיצוב תאורה בלובי כניסה לבניין

עיצוב מוצלח של לובי כניסה לבניין מצריך גם הבנה בחוקי תאורה וגם בעיצוב. ברור כי ידע שכזה הוא לא נחלת כל אחד ואחד לכן חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע. חברת בלקו מציעה שירות ייעוץ תאורה  ואף ניתן להזמין יועץ תאורה אליכם לבניין כך שהוא יוכל לבדוק את מצב התאורה הקיים ולהציע פתרונות תאורה בהתאם לעיצוב הרצוי ולתקציב הנתון של וועד הבית . 
עיצוב הוא גם פועל יוצא של תפקוד החלל וגם של גודלו. בלובי כניסה קטן מימדים כמו אלו הקיימים בבניינים ישנים יותר, חשוב לא להעמיס על החלל יתר על המידה. תפקידה של התאורה במקרה שכזה תהיה גם לשמש את הצרכים הפונקציונליים של החלל - כלומר לאפשר מעבר חלק, בטוח ונעים דרכו אבל גם ניתן לשנות את תחושת גודלו בעזרת עיצוב ותאורה נכונים ליצירת אווירה מזמינה ןמודרנית יותר. לדוגמה, שימוש במראות גדולות על קיר המשקפות את גינת הכניסה, יכול ליצור עומק ותחושת גודל לחלל. עבור חלל קטן חשבו לכיוון עיצוב כמו בלובי של מלון בוטיק קטן, תאורה נעימה וחמה, משחקי אור וצל ליצירת עניין בעזרת מיקום וכיוון תאורה נכון. שילוב אלמנטים דקורטיביים כמו עציצים, פסלים או תמונות, ויצירת תאורה אזורית מסביב ותוספת תאורה ממוקדת עליהם, תיצור אפקטים עיצוביים מעניינים. זכרו כי הבחירה באלמנטים הנכונים בגודל ופיזור המתאים למרחב בחלל הם המפתח לעיצוב נכון.
העדיפו צבעים בהירים ללובי קטן, דבר שיצור תחושת גודל טובה יותר. בחלל קטן עדיף לפזר גופי תאורה קטנים ורבים יותר מאשר גוף תאורה גדול ומרכזי אשר מושך את המבט. הפיזור ייצור אשלייה של גודל בכך שתיווצר הארה מלאה של כל החלל וגם תאפשר לכם ליצור שילובי תאורה ואפקטים בבחירת עוצמות תאורה שונות באזורים שונים, שימת דגש על פריטים כאלה ואחרים.
אם ללובי יש תקרה גבוהה, בחרו בגופי תאורה תלויים על כבל ארוך, הדבר ימשוך את העין לגובה במקום לגודל הקטן של החלל. 
גם תאורה נסתרת בתקרה יכולה ליצור תחושה של גובה בלובי בו התקרה לא גבוהה.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: