שדרוג תאורה לחדר שינה

חדר השינה הוא אחד המקומות בבית בו מבלים לא מעט זמן, ולא רק למטרת שינה. לחדר זה תפקודים שונים נוספים, תלוי במשתמשי החדר. ריבוי התפקידים מעלה צורך בתאורה נכונה המסוגלת לתת מענה הולם לכל אותם הצרכים. אם אתם מעוניינים לשדרג תאורה בחדר השינה, המשיכו לקרוא - ריכזנו עבורכם כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם להגיע לתוצאה הנכונה. 

תאורה יעילה וחסכונית לחדר שינה

בבניית בתים ודירות, הקבלנים לרוב מאבזרים את הנכסים במינימום נקודות תאורה אליהן מחוברות נורות ליבון או נורות זולות מסוגים שונים. המטרה כאן ברורה, והיא לחסוך בהוצאות ולספק לנו נכס בעלות הנמוכה ביותר המתאפשרת. נורות כאלה אינן יעילות במיוחד, זוללות חשמל ולעיתים אף מכילות חומרים מסוכנים ופולטות קרינה מזיקה. כאשר מדברים על יעילות, הכוונה היא שהתאורה בה תבחרו תהיה מסוגלת לספק הארה אפקטיבית בצורה קלה, דבר הקשור למיקום נכון של התאורה, כיוונה הנכון, בחירת הנורה בעוצמה הנכונה תוך כדי הארה של כל אזור בחדר בצורה התואמת את השימוש בו. בדרך כלל נהוג לחלק את התאורה לתאורה מרכזית שתפקידה לספק הארה לכל החדר, תאורה נוספת אזורית שתפקידה לספק מענה תאורתי נוסף לאזור ספציפי כמו אזור הלבשה או איפור למשל ובתאורה נקודתית שיכולה לספק מענה ליצירת מיקוד על פריט מסוים כמו תמונה, רהיט וכדומה. 
את החיסכון ניתן להשיג בבחירת נורות המספקות הארה מתאימה לצורה ואשר להן צריכת חשמל נמוכה. נורות לד הן פתרון אידיאלי לשימוש כתאורה אפקטיבית בזכות כושר הארה עצמתי במיוחד לעומת נורות אחרות, פיזור אור אופטימלי ואפשרות שליטה על עוצמת הארה בעזרת עמעם ואפילו דרך מערכת בית חכם. נורת לד צורכת כ-10% בלבד בהשוואה לצריכת נורת ליבון יחד עם חיי נורה של כ-50,000 שעות שזה הרבה יותר מכל נורה אחרת. בנוסף נורת לד אינה מכילה חומרים מסוכנים (כמו כספית בנורות פלורצנט), אינה פולטת קרינה מזיקה ואינה מתחממת כך שהיא תורמת גם לחיסכון בקירור החדר. 

מה חשוב לבדוק לפני שמשדרגים את התאורה בחדר שינה

לפני שאתם מחליטים לקנות תאורה לשדרוג בחדר, ישנם מספר דברים שאתם צריכים לבדוק על מנת לוודא כי אתם קונים את התאורה הנכונה והמתאימה:
 • גודל החדר - אם יש לכם תרשים אדריכלי של החדר, או תוכנית ביצוע המראה את כל נקודות החשמל בחדר, ניתן להיעזר בה כדי לבדוק את תשתית החשמל הקיימת. 
 • מיקום נקודות תאורה שונות - לרוב תהיה נקודת תאורה מרכזית בתקרת החדר אבל יתכן כי קיימות נקודות נוספות. רשמו את כל הנקודות, מיקומן ותפקידן. למשל רשמו אם התאורה צריכה לתפקד כתאורה מרכזית להארת כל החדר, תאורה אזורית או נקודתית. 
 • תפקוד המנורות הקיימות - האם התאורה הקיימת ממלאת את כל התפקידים הרצויים בחדר? למשל אם יש בחדר שולחן איפור, האם התאורה הקיימת מספקת? האם ישנם אזורים או פרטים בחדר שלא מקבלים הארה נכונה או בכלל? 
 • אפשרויות הוספה של נקודות תאורה - האם בחדר ניתן להוסיף נקודות? למשל אם לחדר יש תקרת גבס, ניתן בקלות יחסית להוסיף נקודות תאורה. 
 • עיצוב ואווירה רצויה - תאורת לד מאפשרת בשילוב של נקודות תאורה, עוצמת הארה ואף צבע נורה שונים לייצר אין ספור עיצובי תאורה ולשנות אווירה בחדר בלחיצת כפתור. למשל ישנם זמנים בהם תהיו מעוניינים בתאורה חזקה מאוד לעבודה למשל, וזמנים בהם תהיו מעוניינים בתאורה חלשה ליצירת אווירה רגועה.
 • מיקום פריטים שונים המצריכים דגש כגון שולחן עבודה, פינת משחקים לילדים, רהיט נוי, פינת איפור.
 • צבע הקירות והתקרה - מאחר והאור מוחזר גם מהם, חשוב לקחת בחשבון את הצבע שלהם מאחר ותהיה להם השפעה גדולה על גוון התאורה הסופי המתקבל בחדר, וכמו כן הצבע יכול להיראות שונה כאשר משתמשים בגווני נורות שונים. כלומר צבע קיר יכול להיראות בגוון מסוים כאשר יש תאורה חמה בחדר, לעומת תאורה קרה.
 • מהו סגנון העיצוב הרצוי והקיים. האם אתם מעוניינים בעיצוב מודרני, כפרי, וינטאג' וכדומה? גוף התאורה צריך להתאים לעיצוב הרצוי הן מבחינת עיצוב גופי התאורה, והן מבחינת עוצמה וגוון התאורה.
אם אינכם בטוחים בידע שלכם, מומלץ לקבל ייעוץ ממומחה תאורה על מנת להבטיח כי השדרוג יספק מענה נכון לצרכים שלכם.

רעיונות עיצוב לתאורה בחדר שינה

המפתח לעיצוב מוצלח היא יצירת אפקטים של אור וצל בחדר תוך כדי אפשור התפקודים השונים בחדר והבלטה נכונה של פריטים שונים. להלן כמה רעיונות לשדרוג תאורה שיספקו לכם עיצוב מרענן:
 • הוספת פס לד מעל המיטה המאיר את הקיר מעל ראש המיטה, יוצר הבלטה ומשיכת המבט אל המיטה (כאשר שאר התאורה בחדר כבויה או מאירה בצורה חלשה)
 • הוספת פס לד מתחת למיטה, יוצר אפקט ריחוף של המיטה. הדבר מומלץ במיוחד למיטה בעלת מימדים גדולים במיוחד, הנראית מסיבית.
 • בחירה בתאורה שקועה בתקרה או מוסתרת: גוף התאורה אינו חייב להיות פריט עיצובי ממשי כמו פעם (שנדליירים וכדומה) אלה יכול רק לספק את התאורה והאווירה המתאימה בחדר. מנורה תלויה בחדר בעל גובה תקרה סטנדרטי או נמוך מקטין את החדר ומושך את תשומת הלב אליו. עדיף במקרה שכזה לבחור תאורה שקועה, צמודה או מוסתרת.
 • שימוש בתאורה צבעונית ליצירת אפקט דרמטי על קיר או איזור מסויים בחדר. ניתן אפילו לבחור בנורות משנות צבע כך שאפשר לבחור בגוונים שונים על פי רצונכם. למשל גווני כחול בקיץ ישדרו אווירה קרירה ומרעננת יותר, בגוון צהוב כתום בחורף ישדרו אווירה חמימה יותר.
 • הוספת פס לד סביב מראת האיפור, מאחורי מסגרת של תמונה, מאחורי מסך הטלוויזיה, מאחורי רהיט ועוד.
 • הוספת תאורה בצידי המיטה לקריאה.
 • הוספת פס לד מעל הפנלים של הרצפה לתאורה חלשה בלילה בחדר הילדים.
 • הוספת תאורה על עציץ בחדר מספק נקודת עניין ירוקה.
 • הוספת תאורת כיוון בעזרת פסי לד לסימון הכיוון לשירותים, דלת היציאה או האמבטיה למשל. 
 
רוצה לקבל ייעוץ תאורה? לקבל הצעת מחיר? להזמין ישירות מהמפעל?
ניתן להתקשר 1800-40-30-40
או לכתוב אלינו - כל הפניות נענות במהירות:
מלאו את הטופס הקצר וצוות בלקו לד יחזור אליכם במהירות:
   

בלקו לד מקבוצת גלובל אל.סי.אס בע"מ
גופי תאורת לד מעוצבים
חנות המפעל:
רח' היובל 4 חולון
ברוכים הבאים - יש חניה
טלפון: 1800-40-30-40הצהרת נגישותמפת אתר