התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה נכונה למטבח לשיש ולמשטחי העבודה

במטבח – אזור שוקק פעילות לכלל דיירי הבית – יש חשיבות מכרעת לתאורה. לא זאת בלבד שהיא פריט עיצובי – עליה לשמש אותנו גם בבישול, משלבי ההכנות בחיתוכים על השיש או יחידת האי – דרך הבישול עצמו וכלה בתאורה מחמיאה גם למטבח עצמו שבמרבית הבתים כיום, הוא אזור מעוצב בו מושקעת המון מחשבה והשקעה כספית. לכן, בבתים בהם המטבח הוא חלק מחלל המגורים – תאורה מחמיאה למטבח צריכה להחמיא גם לחלל המרכזי בבית בכל שעות היממה.
בהגיענו לבחור תאורה למטבח – נתייחס לאזורים השונים ונתאים תאורה לכל אחד מהם באופן מיטבי המתאים לצורת השימוש וחשיבות העוצמה בכל אחד מהם.

תאורה נכונה למטבח – לשיש – מתחת לארונות עליונים

כאשר יש לנו ארונות עליונים במטבח – ומשטח העבודה – השיש – נמצא מתחת לארונות העליונים, כאשר אנו עומדים מול משטח העבודה והתאורה מגיעה מהתקרה – אנו בעצם חוסמים את רובה בגופנו ובאמצעות הארונות העליונים. לכן, יש להתקין תאורה מזווית אחרת שתסייע לנו במלאכת הבישול וההכנות, ועל כך בהמשך.

הפתרון הנכון לתאורה לשיש מתחת לארונות עליונים במטבח הוא מיקום התאורה מתחת לארונות העליונים

למי שבונה מטבח חדש או משפץ – הכנת נקודת חשמל בתחתית הארונות תהיה יעילה מאד – אם כי חשמלאי יכול למצוא פתרון דקורטיבי גם במטבחים קיימים.
מיקום תאורה מתחת לארונות העליונים יכולה להיות באופן מפוזר כמו מיקום ספוטים קטנים – אך כיום יש אפשרות לתאורה אחידה רציפה – נסתרת, דקורטיבית מאד המאירה באופן אחיד ומלא את כל משטח העבודה. הפתרון מגיע בדמות פרופיל אלומיניום קטן המחובר או בתחתית הארונות במרכז העומק ומאיר מטה – או צמוד לחיבור הארונות והרקיר – פרופיל פינה. שני הפרופילים הללו מאירים את כל השיש והם נסתרים לעין. המהדרין יוכלו לחרוץ בתחתית הארונות 7 מ"מ עומק ולהשקיע את הפרופיל בארון עצמו – אם כי באמת ש/אין לכל חובה. גובה הארונות נעליונים וזווית התאורה אינם מפריעים לעין בשום צורה. התאורה מכוונת בדיוק לאן שצריך ולא משנה כיצד אנו זזים ומה נמצא על השיש – הכל תמיד מואר.
למי שאוהב את אווירת הבית החכם – אפשר במחיר סימלי ביותר לבקש להוסיף לגופי התאורה הללו חיישנים. אלו ידיקו את התאורה עבורנו בכל רגע שנרצה מבלי לגעת במתג החשמל – על ידי העברת יד, ואפיול יאפשרו לנו לעמעם את התאורה במספר דרגות כאשר נרצה פס תאורה עדין ללילה – למקרים בהם נקום לשתות משהו :-) 

הפתרון הנכון לתאורה למשטחי העבודה על אי במטבח

במקרה של אי במטבח – אין לנו ארונות עליונים החוסמים תאורה. במקרה זה – חסימת האור יכולה להגיע מאיתנו – במידה והתאורה מגיעה אחורינו בשעה שאנחנו עומדים מול משטח העבודה. לפיכך – מומלץ שהתאורה תהיה מותקנת מעל האי – באופן ישיר מעל משטח העבודה. יש לוודא שפיזור האור מכסה את כל המשטח באופן שווה – כך שלא משנה היכן נעבוד – או כמה אנשים יעבדו על משטח העבודה – המשטח תמיד יהיה מואר.
ישנם גופי תאורה רבים המתאימים למשימה. יש אפשרות לתלות גוף תאורה ארוך – באורך האי ואף מעבר – ובכך להאיר באופן אחיד ורציף. יש אפשרות לשלב פסי צבירה – מעין מסילות – המאפשרות נעיצת ספוטים בכמות משתנה – כאשר כל ספוט ניתן לכוונון עצמאי. ישנה אפשרות לתלות מספר גופי תאורה תלויים מרחפים – במגוון גבהים. חשוב רק להקפיד ולכסות את כל שטח המשטח

פתרון נכון לתאורה באזור הכיריים, המקרר והתנור

במידה ומעל הכיריים יש לנו קולט אדים – לרוב תהיה תאורה משולבת בתחתיתו. במקרה בו אין קולט אדים – מומלץ לשלב תאורה שתגיע גם לכיריים באופן שבו כאשר נעמוד מעל הסירים – לא נסתיר את מה שמתבשל בתוכם. שלא ישרף לנו האוכל חלילה...
חשיבות התאורה בסביבת התנור והמקרר זהה לתאורה מעל הכיריים. עלינו לבדוק את מצב האפיה – ולהוציא מהמקרר דברים באופן תמידי. תאורה בחלל במקיף את האזורים הללו תקל עלינו מאד.

דגשים כלליים לתאורה במטבח:

  • בתאורת לד – הקפידו על תאורה איכותית בעלת CRI גבוה ככל שניתן. ה CRI  הגבוה מדמה אור שמש – האור הטבעי בו כל דבר מוצג בצבעו הנכון לעין האנושית. CRI נמוך במטבח עשוי להטעות אותנו בבחינת צבע התבשיל ומידת העשיה – והרי כבר ידוע שנחנו אוכלים קודם כל עם העיניים... אז אל תתפשרו על כך.
  • גודל חלל מהטבח ישליך ישירות על עוצמת התאורה הנדרשת ולרוב התאורה במטבח תהיה עוצמתית. הקפידו להתיעץ עם יועץ תאורה ולבחור תאורה באופן שיאפשר לכם להתאים את העוצמה והצבע לגודל המטבח שלכם. אל תתפשרו על מוצר קטלוגי יפה/זול מבלי להבין את משמעות פיזור האור ועוצמת התאורה שתקבלו במטבח. תאורה אווירה במקום תאור העוצמתית במטבח שעובד היא סיוט מתמשך...

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: