התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

גופי תאורה תלויים בהתאמה אישית

גופי תאורה תלויים מהדור החדש

די. עבר לו הזמן בו אנו מגיעים לחנות וקונים מוצר שמכתיב לנו את מראה הבית. היום, כאשר שפע הסגנונות מאפשר לנו להתאים את מראה החלל, מבחירת הריצוף, דרך הצבע וחיפויי הקיר, דרך החלונות, הריהוט והטקסטיל – כדאי שתדעו שאפשר להזמין תאורה בהתאמה אישית – גם גופי תאורה תלויים.

מהם גופי תאורה תלויים?

גופי התאורה נחלקים בגדול לשלושה סוגים: גופי תאורה צמודי קיר/תקרה, גופי תאורה שקועים וגופי תאורה תלויים. שם כל סוג מרמז על דרך החיבור שלו וגפי תאורה תלויים - כשמם כן הם – גופי תאורה אשר תלויים מהתקרה (שאינו צמוד). 
בהתאם לסגנון העיצובי וכמובן בהתאם לצרכי התאורה בפועל – ניתן למקם גופי תאורה תלויים בכל נקודה בחלל – ובאמצעות אביזרי הקיבוע ניתן לשלוט על גובהו של גוף התאורה. בעולם בו התאורה היא פריט עיצובי לכל דבר ועניין – גוף התאורה התלוי הנו פריט עיצובי המרחף בחלל. התליה של גוף התאורה אפשרית בכל סגנון של תקרה – מתקרת בטון, דרך הנמכות גבס, תקרות עץ ועוד. רבים מגופי התאורה הקיימים כיום ניתנים לחיבור כצמודי תקרה או כגופי תאורה תלויים – לרוב באמצעות תוספת אביזר התליה הקטן בחלקם העליון.
ישנם גם גופי תאורה אשר צמודים לתקרה עצמה אך יורדים מטה באורכים משמעותיים כפריט עיצובי מרהיב. ישנם מעצבים המתיחסים גם לסגנון זה כאל תאורה תלויה. השמיים הם הגבול.

לאן גופי תאורה תלויים מתאימים?

גופי התאורה התלויים – בניגוד לגופי התאורה הצמודים ובוודאי השקועים – אינם מנסים להתחבא אלא מבקשים לבלוט ולהדגיש את החלל. משחקי גובה מאפשרים להעצים מראה של תקרה גבוהה במיוחד, מקד את העין באזור מסוים כמו פינת האוכל, שולחן הסלון – ומאפשרים ליצור אפילו מוקד עיצובי באמצעות שילובי גובה שונים במספר גופי תאורה תלויים הקרובים אחד לשני.
מרבית המעצבים בוחרים בהתקנת גופי התאורה התלויים בחללים הציבוריים בבית – מעל האי במטבח, מעל פינת האוכל, מעל אזור הסלון – המקומות בהם לרוב מושם הדגש העיצובי הרחב ביותר ולתאורה התלויה תרומה גדולה מאד למראה הסופי המתקבל.

מהן אפשרויות ההתאמה של גופי תאורה תלויים?

בעבר – בתקופת השנדלירים – היינו רוכשים גוף תאורה אחד, וכל שיכולנו הוא לתלות אותו – ולפעמים לשחק עם הגובה שלו. היום יצרני התאורה מבינים את הצורך בהתאמה אישית ומאפשרים להזמין את גופי התאורה בצבעים שונים, בגדלים שונים, לשלוט על עוצמות התאורה, לבחור אורכים יוצאי דופן ואפילו ליצור גופי תאורה יחודיים בצורתם, לרבות צורות גל, צינורות תלויים מהתקרה באורכים וקטרים שונים ועוד.

מהן המלצות מעצבי התאורה בנוגע לגובה התליה של גופי תאורה תלויים?

גובה מומלץ עבור גופי תאורה תלויים מעל פינת האוכל

ההמלצה היא לשמור על גובה של כ- 75 ס"מ מעל שולחן האוכל.

גובה מומלץ עבור גופי תאורה תלויים מעל שולחן בר גבוה

ההמלצה היא לשמור על גובה של כ- 90 ס"מ מעל שולחן האוכל.

גובה מומלץ עבור גופי תאורה תלויים בסלון

בהתאם לעיצוב החלל – מומלץ לשלב תאורה תלויה כדי להמחיא לעיצוב ולגודלו של החדר. חשוב להקפיד על יכולת מעבר באזור התאורה ומסביב לה מבלי שהראש (גם של הגבוהים בינינו) יפגע חלילה בגוף התאורה. לרוב בגובה של כ- 2 מטר מהרצפה.

גובה מומלץ עבור גופי תאורה תלויים בחלל עם תקרה גבוהה במיוחד

במקרה של תקרה גבוהה מאד – כ-5 מטרים גובה – מומלץ למקם את התאורה לרוב 1.5 מטר מהתקרה, אם כי ישנם גופי תאורה מעוצבים תלויים המאפשרים שימוש בחוטי התליה כאלמנט עיצובי ובמקרים אלו דווקא חוטי תליה ארוכים היוצרים שילוב לינארי בחלל יהיו מתאימים. תלית תאורה בגובה זהה מהרצפה לתאורה באזורים הנמוכים בחלל תעצים את גוף התאורה ואת האפקט הלינארי. הכל תלוי בעיצוב החלל ובגוף התאורה התלוי הנבחר.
 
חשוב להדגיש: בעיצוב כמו בעיצוב צריך להתיחס באופן אישי לעיצוב הקיים, לבחירת גופי התאורה ולמראה החלל המדובר. ההמלצות המובאות כאן הם המלצות בלבד וכך יש להתיחס אליהן.
איך מתקדמים? איפה אפשר למצוא גופי תאורה תלויים שאפשר גם להתאים אותם אישית, גם לקבל אחריות ארוכה והכל במחיר משתלם? חנות המפעל של בלקו לד!
בבלקו לד אפשר להזמין גופי תאורה תלויים במחירים טובים, בהתאמה אישית ועם אחריות מלאה.
לפרטים וייעוץ תאורה: 1800-40-30-40

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: