התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה למסדרון

המסדרון הוא מקום המאפשר מעבר וגישה לכל חלקי הבית או הדירה. לפעמים הוא מתחיל והוא חלק מהכניסה לבית ולפעמים יוצא מהסלון או חלל אחר אל החדרים האחרים בבית. קיימים פתרונות רבים להארת המסדרון ומאמר זה בא להציג את האפשרויות השונות בצורה סדורה, כך שיהיה לכם קל בשעת הבחירה בתאורה להגיע להחלטה מושכלת. 

למה צריך תאורה במסדרון?

בהרבה בתים, התאורה במסדרון היא סוג של ברירת מחדל: מה שהקבלן סיפק או בחירה בפתרון הזול ביותר לקניה בלי מחשבה יתרה ומעמיקה על התפקוד והצרכים השונים שהמסדרון צריך לענות עליהם.  אם פעם אנשים היו הולכים בבית בלילה עם נר ביד כדי לראות את הדרך בה הם הולכים כי לא היה פתרון בנמצא להארה קלה וקבועה, בימינו מתקינים מערכת תאורה במסדרון כדי להאיר את צעדינו בזמנים שהבית חשוך. באופן פשוט ביותר, צריך שתהיה תאורה במסדרון כדי שלא נלך לאיבוד, נמצא את דרכנו אל החדר, היעד הבא שלנו, ושחלילה לא ניתקל בדברים בדרך, נשבור איזה חפץ או שחלילה ניפול ואפילו נפצע. אם מובן למה צריך תאורה במסדרון, לא תמיד נותנים מחשבה על איזה סוג של תאורה צריך במסדרון. כדי לענות על השאלה צריך לבחון מספר היבטים:
 • האם יש חלונות במסדרון שיספקו אור במהלך היום ונצטרך תאורה רק בלילה או שנצטרך תאורה גם במהלך היום?
 • האם התקרה במסדרון גבוהה, מונמכת, מסתירה מעליה תעלות מיזוג ועוד? 
 • האם מדובר במסדרון רחב או צר?
 • האם למשתמשים בבית יש מגבלות פיזיות? למשל אנשים מבוגרים נוטים לראות פחות טוב ויצטרכו תאורה חזקה יותר. 
 • האם אתם מעוניינים להשאיר את התאורה או חלק ממנה דולקת כל הזמן?
 • יש גם לחשוב על נושא הדלקה וכיבוי התאורה שיכול להתבצע בעזרת מפסקים (מומלץ לפזר מפסקים סמוך לכל פתח כניסה ויציאה מהמסדרון) או בעזרת מערכת גלאי תנועה שידליק את התאורה אוטומטית מיד כאשר מישהו יתקרב.  
 • האם קיימים פרטי אמנות, שידות ורהיטים המצריכים תאורת הדגשה?
 • איזו אווירה תרצו שהתאורה תשרה? לא כל מסדרון הוא רק מעבר, יש כאלה בהם יש פינת ישיבה או משחקים המצריכים חשיבה מיוחדת לתאורה עבורם. 
 • האם אתם רוצים להאיר את המסדרון רק מלמעלה או שאתם רוצים גם להאיר את הרצפה כדי שיהיה קל לראות אותה בלילה, במיוחד אם קיימים שטיחים או חפצים בדרך שעלולים להיתקל בהם?
 • מומלץ בדרך כלל לבחור בתאורה לא חזקה מדי במסדרון, הדלקה בלילה של תאורה חזקה יכולה לסנוור, אך מצד שני תאורה חלשה מדי לא תאיר את המסדרון מספיק טוב. ניתן לפתור זאת בעזרת תאורה קבועה (הדולקת כל הזמן) למשל שקועה בפנלים של הרצפה כך שלא נקבל אפקט סינוור עם ההגעה למסדרון ונוכל אז במקרה הצורך גם להדליק תאורה כללית יותר חזקה בלי שהמעבר יהיה חד מדי לעיניים. אפשרות נוספת היא שימוש במפסקי דימר כך שניתן יהיה להגביר את עוצמת האור לעוצמה הרצויה תוך כדי מתן זמן מספיק לעיניים להתרגל. 
 • עלויות חשמל: אף אחד אינו אוהב לשלם חשבונות חשמל מנופחים, ובעבר רבים היו משאירים חלקים מהבית בחושך על מנת לחסוך בעלויות. כיום עם פתרונות של תאורת לד, שעלות השימוש בה היא כ-10% מזו של שימוש בתאורת ליבון למשל, תוכלו להשאיר את התאורה במסדרון דולקת גם כל הלילה ועדיין לחסוך בחשבון החשמל. בנוסף תאורת לד היא גם ירוקה, שומרת על איכות הסביבה, אינה משחררת רעלים או קרינה מזיקה, אינה מתחממת ואורך החיים שלה ארוך פי חמישה עד פי 30 מנורות אחרות תוך כדי מתן הארה חזקה, נעימה ומחמיאה. 
מבולבלים מכל האפשרויות? צוות בלקו לד ישמחו לספק לכם ייעוץ מקצועי בבחירת התאורה המתאימה למסדרון ולשאר חלקי הבית שלכם. ניתן אפילו להזמין מומחה תאורה של בלקו לד אליכם הביתה לייעוץ במקום כאשר עלות הייעוץ בבית (הייעוץ בחנות הוא ללא עלות) תקוזז מסכום הרכישה שלכם. 

תאורה תלויה במסדרון

תאורה תלויה במסדרון מצריכה בדרך כלל גובה תקרה מספק כדי שלא יהיה מצב בו אתם עשויים להיתקל בגוף התאורה בדרך. בהרבה מסדרונות כיום התקרה מונמכת ומסתירה תעלות מיזוג וחשמל או בוידעם, כך שלא תמיד ניתן יהיה להתקין בהם תאורה תלויה. אם לא כך המצב אצלכם, אז קיים היצע רב ומגוון של גופי תאורה תלויים לבחירה, בגדלים שונים ובזוויות הארה מעניינות.  

תאורה צמודת קיר במסדרון

תאורת צמודת קיר היא צורה מאוד שכיחה של תאורה במסדרונות. היא יכולה להאיר כלפי מלאה (אל התקרה המחזירה את האור כלפי מטה), כלפי מטה או כלפי הקיר כך שהאור מוחזר ממנו אל חלל המסדרון. מאחר ומסדרונות הם בדרך כלל צרים מומלץ לבחור בגופי תאורה שלא יבלטו יתר על המידה מהקיר כדי שלא יפריעו במעבר. תאורת לד, מאחר והנורות עצמן מאוד דקות (פס לד) מתאימה מאוד לשימוש זה. ניתן גם לבחור בתאורה צמודה פינתית המחוברת בזווית בין התקרה לקיר הניצב לה. 

תאורה שקועה בתקרה במסדרון

מאחר ומסדרון הוא אזור מצומצם מבחינת שטח ומבחינת רוחבו וגם מבחינת גובה התקרה, הפתרון של תאורה שקועה בתקרה הוא פתרון יעיל ביותר. גוף התאורה במקרה זה כולו שקוע לתוך תקרת הגבס או התקרה המונמכת במסדרון כך שלא רואים את גוף התאורה, הוא אינו בולט ומותקן בקו אפס עם התקרה. קיימים גופי תאורה שונים לתאורה שקועה, כאלה צרים, רחבים יותר, גוף פעמון שיכול להכיל ספוטים בקו אפס, פס צר שמכיל פס לד אחד או יותר ועוד.

תאורה שקועה ברצפה במסדרון

גופי תאורה שקועים ברצפה הם פתרון מאוד אלגנטי. גוף התאורה מוסתר ושקוע ברצפה או בפנלים במסדרון ומספק נקודות הארה לכל אורכו ישירות לכיוון הרגליים כך שניתן לראות בבירור איפה הולכים. ניתן להשתמש במספר גופים מפוזרים או בפס לכל אורך המסדרון. השימוש בפתרון זה מצריך הכנה מתאימה ברצפה או בפנלים כדי להכיל את גופי התאורה. במקרים בהם אין הכנה מתאימה, אפשר להשתמש בפרופיל לד דק המודבק מעל הפנלים כדרך פשוטה מאוד להוספת תאורה אלגנטית, אפקטיביות ושניתן להשאיר דלוקה כל הלילה ללא חשש מחשבון חשמל מנופח.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: