התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

מנורות לבית

כאשר מדברים על מנורות לבית, קיים היצע עצום של אפשרויות, איכויות שונות, עיצובים שונים, מנורות למקומות שונים בבית, למטרות שונות, עם נורות מסוגים שונים ועוד. איך יודעים במה לבחור? במאמר זה נציג את הסוגים השונים והמומלצים כיום. 

מנורות לבית - איזה נורות כדאי לבחור?

כאשר אתם בוחרים את המנורות לביתכם, חושב לזכור ולהתייחס גם לנורות. לנורות תפקיד חשוב מאחר ובסופו של דבר הן אלה המספקות את אופי ההארה של המנורה. בחירה בנורה לא מתאימה, גם אם המנורה יפה, יגרום לכך שהתאורה לא תהיה אפקטיבית וגרוע מכך שחשבון החשמל שלכם יתנפח, כאשר עם בחירה חכמה של הנורות והמנורות תוכלו ליהנות מ:
  • מנורות יפות עם נורות מתקדמות
  • חסכון בצריכת חשמל
  • עם כושר הארה מאוד חזק אך נעים ומחמיא
  • אפשרות לשליטה בעוצמת הארה של המנורות
  • אפשרות לחיבור למערכת בית חכם
  • ללא פליטת  חום, חומרים רעילים או קרינה מזיקה
לכן, הפתרון המומלץ כיום הוא לבחור בנורות לד שהן משלבות טכנולוגיה מתקדמת יחד עם נתוני תאורה מן הטובים ביותר יחד עם חיסכון עצום בצריכת החשמל ושמירה על איכות הסביבה.

מנורות תלויות

מנורות תלויות נמצאות בשימוש נרחב בבית, למעשה גוף התאורה במקרה זה תלוי על חוט או מוט המחברים את גוף התאורה אל התקרה. מנורות תלויות נוצרו בעבר על מנת לספק הארה ממוקדת לחלל או אזור מסוים בבית במיוחד בנוכחות של תקרה גבוהה. לפני המצאת החשמל השתמשו בנרות להארה כך שלא ניתן היה להשתמש במנורות צמודות מדי לתקרה מאחר והנרות הצריכו מרחק בטיחות מהתקרה וגם נוחות בהדלקה. כיום קיימים שני סוגים עיקריים של מנורות תלויות: קרובות לתקרה אשר משמשות יותר להארה מרכזית של חדר או חלל ורחוקות מהתקרה, כלומר תלויות על חוט ארוך המביאות הגוף התאורה לגובה נמוך יחסית להארת הדגשה כמו מעל אי במטבח או מעל שולחן ביליארד. ניתן להשתמש במספר גופי תאורה תלויים בטור או כל מבנה אחר להשגת מראה עיצובי רצוי או אפקט תאורה עוצמתי יותר. קיימים גופי תאורת לד תלויים בעיצובים שונים, בהם גופי תאורה לינאריים שהם הטרנד העיצובי העכשווי ועוד. 

מנורות צמודות תקרה

מנורות צמודות משמשות גם להארה כללית, נקודתית והדגשה. מנורות צמודות כשמן הן - צמודות לתקרה, לקיר, פרגולה או כל פריט אחר. בצורה העתיקה שלהן מנורות צמודות היו בדרך כלל מחוברות לקיר עם מנורה הנושאת נרות או אפילו לפיד. מנורות צמודות תקרה כוללות בתוכן גופי תאורת לד קוויים, בצורות גיאומטריות, פינתיים (מחוברות בזווית בין התקרה לקיר הניצב לה), מלבניים, ספוטים ואפילו בדמות צינורות היורדים מהתקרה. קיימים כאלה המספקים הארה ישירה וכאלה המספקים הארה המוחזרת דרך קיר למשל.  

מנורות קיר

מנורות קיר מיועדות להארה נקודתית אך כאשר משתמשים בכמות מספקת של מנורות קיר הן יכולות יחד גם לספק תפקיד של הארה כללית. מנורות קיר יכולות להאיר כלפי מלאה (אל התקרה המחזירה את האור אל החדר), כלפי מטה (למשל מנורות קיר הממוקמת מעל תמונה ומאירה אותה) או כלפי הקיר כך שהאור מוחזר ממנו אל החלל. מנורות קיר קיימות במגוון עיצובים אך כיום הטרנד הוא יותר של גופי תאורה מינימליסטים המפנים את תשומת הלב אל האור. מנורות קיר כוללות גם את המנורות הפינתיות אשר יכולות להתחבר בין התקרה לקיר או בין קיר לקיר.

מנורות שולחן

מנורות שולחן מיועדות להארה נקודתית. השימוש בהן היה נרחב יותר בעבר למשל בשולחנות כתיבה במקומות בהם האור היה חלש או בערב. כיום עם מחשבים, הכתיבה עברה למקלדת ומסך המחשב כך שהצורך במנורות מסוג זה פחת. כמו כן החיסרון של מנורת שולחן הוא בכך שהיא תופסת נדל"ן יקר על שולחן כאשר ניתן בעזרת מיקום חכם של תאורת לד (לדוגמה תאורה צמודת קיר מעל השולחן) לשלול את הצורך בהן לחלוטין.  

מנורות עומדות 

כמו מנורות שולחן, הן מיועדות להארה נקודתית. מנורות עומדות מצריכות מקום פיזי על הרצפה וחיבור לחשמל קרוב (אם אתם לא מעוניינים בכבל חשמל העובר על הרצפה). כמו כן מנורות עומדות עלולות ליצור עומס עיצובי בחלל בזמן שהטרנד העכשווי הוא מינימליסטי, נקי יותר.

איפה קונים מנורות לבית?

מומלץ לפנות לחנות או יצרן המתמחים בתחום, עם צוות בעל ניסיון והבנה באתגרי תאורה שיכולים לסייע ולייעץ לכם על מנורות בעיצוב עכשווי, העושות שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, חסכוניות ושומרת על איכות הסביבה. בנוסף, חשוב שבחנות יהיה היצע רחב של פתרונות תאורה המתאים לכל מקום בבית ומחוצה לו.  הצוות במקום צריך גם להיות בעל הידע הדרוש, על מנת להיות מסוגל לתת לכם מענה כולל, להציע פתרונות מותאמים עבורכם, כולל אפשרות של התאמת צבע גופי התאורה, התאמת גדלים של גופים וכל האביזרים הנלווים לתאורה כולל חיבור לבית חכם. אצל בלקו לד תקבלו את כל זה ועוד במחירים טובים ואף ניתן להזמין ביקור של יועץ תאורה בביתכם, כאשר עלות שירות הייעוץ תנוקה מעלות רכישת המנורות.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: