התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה לפרגולה

הפרגולה מזמן הפכה לפופולרית מאוד בארצנו מאחר והיא מספקת פתרון מצוין וזול יחסית ליצירת מקום מוצל ומוגן בגינה או במרפסת. קיימים עיצובים רבים וכן פרגולות נבנות מחומרים שונים. פרט חשוב שלעתים מגיע רק כמחשבה שניה הוא התאורה של הפרגולה. הרי הפרגולה מהווה מקום נהדר לשבת "אל פרסקו" בכל זמן רצוי, לארוחות, למנוחה או לקריאת ספר טוב, ואם רוצים לעשות בה שימוש בשעות החשיכה (בחודשי הקיץ זה הרי דבר נהדר), אז כדאי להקדיש מחשבה גם לתאורת הפרגולה כך שהיא תהפוך את השימוש במקום לעוד יותר מהנה.
אם בעבר עשו שימוש בתאורה של נורות ליבון או פלורצנטים, כיום עושים לרוב שימוש בתאורת לד שהיא גם מאוד חסכונית בצריכת חשמל, גם בעלת עוצמה חזקה וגוון אור מחמיא, אינה פולטת חום (מאוד חשוב בפרגולת עץ מבחינת סכנת שריפה) ואינה מכילה חומרים מזיקים או פולטת קרינה מזיקה. תאורת לד היא גם בטיחותית מאוד לשימוש חיצוני מאחר וקיימת כזו בעלות צריכה נמוכה (12 וולט). 

תאורה לפרגולה מעץ

קיימים פתרונות שונים של תאורה לד חיצונית לפרגולה מעץ, גם אם אתם עמודים להזמין פרגולה חדשה או שיש אצלכם כבר פרגולת עץ:
  • גופי תאורה שקועים: ניתן ליצור שיקועים קלים של מילימטרים בודדים בתוך מבנה העץ של הפרגולה (קורות או עמודים) ולהשקיע לתוכם פרופילי אלומיניום המהווים גופי תאורה דקיקים שנועדו למטרה זו, ובתוכם פסי לד. גופי התאורה עם פסי הלד מגיעים באורכים שונים לפי הצורך, קלים מאוד להתקנה (אפשר להדביק אותם בעזרת מדבקות דו"צ למשל) והם כמעט ולא נראים.
  • גופי תאורה צמודים: כאן גוף התאורה עם פסי הלד, אינם שקועים אלא מודבקים ישירות על משטח עץ קיים כמו קורות או עמודים במקרה של הפרגולה. גם כאן יש יתרון בקלות ההתקנה שאינה מצריכה הכנה מיוחדת (מעבר לחיבורי החשמל), פשוט מדביקים את הפס.
  • גופי תאורה תלויים: ניתן להשתמש בגופי תאורה תלויים בעלי נורות לד. אלו קיימים בגדלים, צורות וצבעים שונים  - לבחירתכם. 
לכל סוג גוף תאורה יש יתרונות וחסרונות. לדוגמה: גוף תאורה צמוד תקרה מאפשר פיזור נכון יותר של האור בפרגולה מאחר וניתן לפזר מספר גופים ללא חשש שיפריעו לתנועה בפרגולה. לעומת גופים תלויים אשר בדרך כלל יהיו ממוקמים באזורים ללא תנועה כמו מעל שולחן אוכל ואז כדאי לחשוב על תוספת של גופי תאורה היקפיים על מנת שהפרגולה תהיה מוארת היטב. 

תאורה לפרגולה מאלומיניום

קיימים פתרונות שונים של תאורת לד לפרגולה מאלומיניום, גם אם אתם עמודים להזמין פרגולה חדשה או שיש אצלכם כבר פרגולת אלומיניום קיימת:
  • גופי תאורה תלויים: ניתן להשתמש בגופי תאורה תלויים בעלי נורות לד, כאלה קיימים בגדלים, צורות וצבעים שונים להתאמה לצבע האלומיניום של הפרגולה שלכם. 
  • גופי תאורה צמודים: במקום שגוף התאורה יהיה תלוי, כאן הוא צמוד לתקרת הפרגולה או לקורות שלה, הוא מאפשרים פיזור נכון יותר של האור בפרגולה מאחר וניתן לפזר מספר גופים ללא חשש שיפריעו לתנועה בפרגולה (לעומת גופים תלויים אשר לרוב ממוקמים באזורים עם פחות תנועה כמו מעל שולחן אוכל לדוגמה). גופי תאורה צמודים בעלי נורות לד קיימים בגדלים, צורות וצבעים שונים להתאמה לצבע האלומיניום של הפרגולה שלכם. 

תאורה מתאימה לפרגולה

כאשר אתם מחפשים תאורה מתאימה לפרגולה, חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים. הכנו רשימה קצרה שתעזור לכם בתהליך הבחירה:
  • תאורה המתאימה לשימוש חיצוני: וודאו כי התאורה מיועדת לשימוש חיצוני (גוף תאורה מוגן מים, מתח נמוך)
  • גוף תאורה שלא מחליד
  • סוג גוף התאורה - תלוי, צמוד או שקוע: זה עניין של העדפה עיצובית והנדסית בעיקר. אם הפרגולה נמוכה למשל, אז גופים תלויים פחות מומלצים. 
  • סוג נורה: הן לטובת הפחתת עלויות חשמל, והן לטובת שמירה על איכות הסביבה, מומלץ להשתמש בנורות לד בעלות צריכה נמוכה, שהן אינן פולטות חום (כמו נורות ליבה למשל), אינן מקרינות קרינה אולטרה סגולית (כמו פלורצנטים למשל), אנן מכילות חומרים מסוכנים כמו כספית (כמו בנורות פלורצנט ) ובעלות אורך חיים פי 5 יותר ארוך מנורות אחרות. 
  • תאורה שקועה לפרגולה
גם אם הפרגולה מעץ או מאלומיניום, ניתן לבחור בתאורה שקועה כך שהיא תהיה בקו אפס עם הרכיבים של הפרגולה. לרוב יהיה צורך להזמין את הפרגולה עם הכנה מתאימה לתאורה השקועה מאחר וההכנה מצריכה חיתוכים או חריצות שעדיף שיבוצעו עוד במפעל על מנת להבטיח ביצוע נכון ושלא יפגעו בעמידות הפרגולה. דרך אחרת לתאורה שקועה בפרגולה היא שיקוע בתוך תקרת הפרגולה במידה וקיים מרווח מתאים לכך. דוגמה לגוף תאורה שקוע הוא גוף תאורה בלקו 7 עם כנפיים המצריך שיקוע של 7 מ"מ בלבד ובתוכו ניתן להתקין פס לד בהדבקה.

פסי לד לפרגולה

כאשר אתם מזמינים מחברת בלקו את גופי התאורה הם מגיעים אליכם מוכנים לחיבור מיידי. גוף התאורה נחלק לפרופיל אלומיניום ועליו מכסה בגימור חלבי לפיזור האור. פס הלד מודבק לפרופיל האלומיניום על ידי דבק דו צדדי איכותי ולאחר מכן מותקן המכסה בקליק. ניתן להשתמש גם בפס לד ללא גוף תאורה, בגרסה לשימוש חיצוני שלו, כאשר רוצים פתרון קל, מהיר ופשוט להשמה להוספת תאורה לפרגולה קיימת. פס הלד מגיע בצורת סרט גמיש הכולל נורות לד שקועים לתוכו במרחקים קבועים. ניתן להזמין את פס הלד בכל אורך רצוי, בצבע תאורה לבן או צבעים אחרים. קיימים גם כאלה בהם ניתן לשלוט על הצבע של התאורה ולהחליפה בעזרת שלט או אפליקציה כך שניתן לשנות אווירה בלחיצת כפתור. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: