התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

מהם הצבעים הפופולריים של גופי תאורה?

עולם עיצוב הבית ממשיך להתקדם ומה שהיה פעם נגיש רק לעשירים, כיום זמין לכל אחד. אם פעם לא הייתם אפילו חולמים על גופי תאורה בצבע שאינו סטנדרטי או בהתאמה אישית, כיום ניתן להזמין גופי תאורה בכל קשת צבעי - RAL בדיוק כמו בפרופילי אלומיניום של דלתות וחלונות. אז מהם הצבעים הפופולריים כיום? המשיכו לקרוא ותגלו.

גופי תאורה - הצבעים הפופולריים ביותר

אולי כבר ניחשתם, אבל אם תיכנסו לחנות תאורה, מרבית גופי התאורה יהיו בצבע לבן ושחור, כיוון שאלו הם הצבעים הפופולריים ביותר. המחשבה מאחורי הצבעים האלו היא שאלו הם הצבעים שמתאימים לכל - צבעים נייטרליים לחלוטין. רוב הרוכשים חושבים על הפרקטיות של גוף התאורה גם בתפעול וגם בעיצוב שלו. אדם יוכל לרכוש גופי תאורה יוקרתיים ומיוחדים אבל עדיין הם יהיו בצבע לבן או שחור כדי שיתאימו לכל.
הגישה העיצובים כיום היא יותר פתוחה וניתן למצוא יותר ויותר גופי תאורה בצבעים שונים, אך זה בדרך כלל תלוי גם באופנה החולפת ולכן יש לחשוב היטב על בחירת צבע גוף התאורה (על היתרונות והחסרונות - בהמשך).

גופי תאורה - צבעים בהתאמה אישית

התפתחות טכנולוגיית הצביעה ואיכות הצבעים מאפשרת כיום עיצובים רבים ויציאה ממוסכמות הצבעים הסטנדרטיים הלבן והשחור. ניתן למעשה להזמין גופי תאורה בצבעי ה-RAL. המשמעות היא שניתן להתאים את צבע גוף התאורה לכל צבע קיים בחלל על מנת לצור אחידות ובליעה של גוף התאורה בסביבתו, או שניתן להבליט את גוף התאורה בכל צבע אחר על מנת שיהיה חלק מהעיצוב הכולל.

חשיבות העיצוב בגופי תאורה תלויים או צמודים

כאשר משתמשים בגופי תאורה שקועים נסתרים אז ברור כי המראה שלהם והעיצוב כלל אינו חשוב, כי הרי הם מוסתרים מהעין. אבל כשמדובר בגופי תאורה גלויים (כגון גופי תאורה תלויים או גופי תאורה צמודים לקיר או לתקרה) המשחק שונה לגמרי - העיצוב שלהם הופך לקריטריון חשוב בתהליך קבלת ההחלטה על רכישתם. אלו הפרמטרים בעלי החשיבות העיצובית לגבי גופי תאורה גלויים:
  • גודל: גודל גוף התאורה בדרך כלל תואם את גודל החלל - ככל שהחלל גדול כך הנטייה תהיה לבחור בגוף תאורה גדול יותר הכולל יכולת תאורה עוצמתית יותר (בעיקר עבור תאורה מרכזית). אבל, כיום אפשר לראות גישה נוספת, יותר נקודתית, על פיה ניתן להשיג את אותה עוצמת אור לאו דווקא עם גופי תאורה מרכזיים, אלא עם גופי תאורה היקפיים, וגופי תאורה נקודתיים באותו החלל.
  • צורה: גופי תאורה מגיעים בצורות שונות, מלבניות, ריבועיות, עגולות, גליות ועוד, והבחירה בצורה תלויה בשפה העיצובית אותה רוצים להשיג. ישנם כאלה שירצו לשמור על עיצוב של קווים ישרים, ואחרים שירצו לשבור קווים ישרים בעזרת צורות מעוגלות יותר. 
  • עיצוב: כאן מדובר בסגנון גוף התאורה, מודרני, עתיק, כפרי, ניאו קלאסי ועוד. הרבה מעצבים יוצרים אחידות עיצובית בעזרת התאמת עיצוב גופי התאורה לעיצוב/סגנון הבית. קיים גם טרנד של ערבוב סגנונות להשגת מראה אקלקטי, גראנג'י ועוד, שם אפילו נחפש אי התאמה בין סגנונות העיצוב ואפילו לרמה של כל גוף תאורה בסגנון שונה. 
  • צבע: כיום ניתן לבחור בשלל צבעי גופי תאורה ליצירת התאמה מושלמת וירידה לפרטים עיצוביים מתקדמים דרך הזמנת גופי תאורה בהתאמת צבע אישית. 
  • עיצוב עכשווי: הטרנד כיום הוא לתת את הבמה לאור המוקרן מגוף התאורה ופחות לגוף התאורה עצמו. בזכות טכנולוגיית הלד ניתן לבחור בגופי תאורה גלויים מינימליסטיים, צמודי תקרה, שקועי תקרה, פינתיים וכדומה. תאורת לד מספקת תאורה מאוד עוצמתית, בצבעים שונים של אור, בגוונים שונים של אור (מקר עד חם), עם אפשרויות שליטה מתקדמות כמו אפליקציה או שלט לשליטה על עוצמה, גוון וצבע של כל נקודת אור בחדר ליצירת אווירות ושילובי אור שונים. גופי תאורת הלד מגיעים בצבעים סטנדרטיים וגם ניתן להזמינם בצבע בהתאמה אישית ובכל אורך רצוי. בנוסף לתאורת הלד יתרונות בולטים נוספים של חיסכון בחשמל ושמירה על איכות הסביבה ומהווים כך גם הצהרה אישית עיצובית.

גופי תאורה בצבע סטנדרטי או בצבע מותאם אישית - יתרונות וחסרונות

היתרונות של גופי תאורה בצבע מותאם אישית קשורים באפשרויות העיצוביות שהם מאפשרים לכם על מנת להשיג בדיוק את העיצוב שחיפשתם ורציתם. מאחר והצבעים הם צבעי RAL, ניתן להבטיח דיוק של גוון הצבע וכן מתאפשר להזמין גופים נוספים בעתיד בדיוק באותו הצבע. מכיוון שלא כל יום מחליפים גופי תאורה, כדאי שתחשבו על צבע שיתאים לכם גם אם תחליפו את הריהוט בעתיד או שתצבעו את הקירות בגוון אחר. כמובן שניתן ללכת עד הסוף עם צבעים יותר דרמטיים או בוהקים, אם זה הסגנון שלכם. החיסרון הוא שכאשר תחליפו את הריהוט לדוגמה, כנראה שתצטרכו להחליף גם את גוף התאורה על מנ שיתאים לצבעוניות החדשה.
היתרונות של גופי תאורה בצבע סטנדרטי כוללות מחיר נמוך יותר בדרך כלל (מאחר והם מיוצרים בכמויות בצבע אחיד לבן או שחור), בקלות יישומם מבחינה עיצובית (צבע לבן או שחור יתאים לכל עיצוב בדרך כלל) ובזמינות המידית שלהם (אין צורך לחכות לייצור גוף התאורה המיוחד אחרי ההזמנה). החיסרון יכול להיות ב"פשטות" היחסית של גוף התאורה מבחינת מראה, אפילו שהוא יפה בצורתו ומתאים לכם לכל. 

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: