התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה לגינה - מה מומלץ

הקיץ בפתח ואתם רוצים להאיר ולהראות את הגינה שלכם בכל הדרה גם בערב ובלילה? ריכזנו עבורכם מספר עצות ומידע שיקלו על בחירת התאורה המתאימה לגינה שלכם.

תאורה לגינה - לא מה שהיה פעם

בעבר האופציות לתאורת גינה היו די מצומצמות, אם לפידים ונרות מוגנים בתוך פוטופורים בעבר הרחוק יותר, או נורות ליבה וספוטים של נורות הלוגן בעבר היותר קרוב (עדיין קיימים כאלה כיום). האתגר הגדול יותר של הארת נורות ליבה, ספוטי הולוגן וכדומה הוא הצורך באספקת חשמל בצורה ממוגנת ובטיחותית במקומות חיצוניים ולחים (גם בקיץ בזכות ההשקיה). נורות הלוגן ונורת ליבה גם מתחממות וגם זוללות חשמל כך שלרוב השימוש בהם היה די מוגבל. בשנים האחרונות הופיעו מנורות סולריות הנטענות על ידי השמש אשר אינן מצריכות חיבור לרשת החשמל, אך לרוב אין ביכולתן להאיר שעות רבות בלילה ועוצמת האור שלהן די חלשה, כך שהן מיועדות בעיקר להארת פינות חשוכות למניעת נפילות בלילה למשל. 
כיום קיים פתרון שהוא גם חסכוני בחשמל, גם בעל עוצמת הארה חזקה ביותר, גם שאינו פולט חום (אין סכנה של שריפה) וגם מאפשר בחירה ושינוי צבע (אם בוחרים בכך) כאשר ניתן לשלוט בכל נקודות התאורה בגינה אפילו בעזרת אפליקציה. הפתרון כפי שבטח ניחשתם הוא תאורת לד. מבחינת בטיחות גם חשוב לציין כאן כי קיימת תאורת לד עם צריכת חשמל נמוכה (12 וולט) במיוחד לגינה. 

תאורה לגינה במחירים טובים

כאשר אתם באים לבחון את המחיר של גופי תאורה לגינה, חשוב להסתכל על התמונה הכוללת ולא רק על מחיר הקניה. יתכן כי תמצאו תאורה לגינה במחיר מפתה במיוחד אבל מה לגבי עלויות החשמל שהיא תייצר? להלן מספר הדגשים המצריכים תשומת לב על מנת להבטיח שהמחיר של תאורת הגינה באמת יהיה טוב:
 • האם התאורה מתאימה לשימוש בגינה? האם גוף התאורה מוגן מים?
 • האם התאורה איכותית ויש עליה אחריות? קיימים מוצרים באיכות ירודה אשר יכולים להיות זולים ברכישה אבל יהיו יקרים בתפעול, יתקלקלו במהירות וכדומה.
 • האם עוצמת הנורה מתאימה לצורך? למשל אם אתם רוצים תאורה שתשטוף את כל הגינה באור - האם התאורה שאתם רוצים לקנות מסוגלת לספק את עוצמת ההארה המתאימה?
 • אם אתם מעוניינים להפעיל את התאורה במשך שעות רבות בכל ערב או אפילו כל הלילה - האם  התאורה חסכונית? חשבו כי צריכת חשמל של תאורת לד היא כ-10% בלבד מצריכה של נורת ליבון רגילה. לא מעט אנשים השקיעו בתאורת גינה ולבסוף כמעט ולא מפעילים אותה בגלל עלויות חשמל גבוהות.

תאורה מעוצבת לגינה 

כאשר מדברים על תאורה מעוצבת לגינה מתייחסים לשני דברים:
 • עיצוב גופי התאורה: כיום הכיוון העיצובי שם דגש על איכות האור, העוצמה וההתאמה לגינה (מבחינת עמידות, פליטת חום וכדומה). לרוב נבחר בגופי תאורה מינימליסטיים ואף מוסתרים אשר מספקים תאורה חזקה, אשר עוצמתה ניתנת לכוונון, כך שתהיה מסוגלת להדגיש את הפרטים הרצויים בגינה, הן כתאורה מרכזית והן כתאורת הדגשה.  על גופי התאורה להיות  מתאימים לשימוש חיצוני, להחזיק מעמד מול פגעי מזג אוויר (גשם, לחות, שמש) וכי ניתן להתקין בהם את סוג הנורה הרצוי (האם מתאים לנורת לד למשל). גופי תאורה מעוצבים קיימים בצורות שונות ולשימושים שונים כמו צמודי קיר, שקועים בשביל ההליכה או בקירות, ספוטים, דקר, תלויים, נסתרים, ועוד. 
 • אפקט עיצובי של התאורה: בסופו של דבר, מלבד היופי של גוף התאורה, חשוב ביותר להייחס לאפקט התאורה אותו הוא מסוגל לייצר. האם יפזר אור יעיל באזור כפי שתוכנן, האם גוון האור מתאים (אור קר יכול להתאים לסוגים מאוד ספציפיים של צמחים אך לרוב נרצה אור חם יותר), האם צבע האור מתאים (אור רגיל - לבן למשל לא בהכרח יהיה פתרון עיצובי מתאים, לפעמים נרצה אור בצבע ירוק על מנת להדגיש את הצבעים של הצמחייה, הדשא בגינה וכדומה. 
כאשר אתם מתכננים תאורה לגינה, הדבר מצריך הבנה של תאורה ולכן חשוב להתייעץ עם מומחי תאורה על מנת שלא רק תקנו את סוג התאורה הרצוי אלא שגם השילוב של התאורה בגינה ייצור את האפקט העיצובי שרציתם. נדרשים ידע והבנה בתאורה על מנת לעצב את התאורה הנכונה לגינה שלכם.

תאורה לגינה - הדגשת אזורים שונים 

מלבד הארה כללית של הגינה, ניתן וממומלץ לחשוב על תאורה להדגשה של אזורים שונים בגינה. כמו בתוך הבית, שם השילוב בין תאורה כללית ונקודות תאורה יותר ספציפיות יוצרים את האפקט והאווירה הרצויה, גם בגינה השילוב בין תאורה כללית לבין תאורת המדגישה איזורים מסוימים הוא זה שיוצר את האפקט הכללי, את האווירה של הגינה.
להלן מספר דוגמאות של תאורת הדגשה - זכרו כי ניתן לשלב גם תאורת הדגשה צבעונית:
 • תאורת הדגשה לעץ או צמח
 • תאורת הדגשה לשביל הליכה
 • תאורת הדגשה של מבנה בגינה - קיר וכדומה.
 • תאורת הדגשה למסלעה ואלמנטים דקורטיביים בגינה כגון מזרקה, פסל ועוד.
 • תאורת הדגשה של אזור מרוצף או דק
 • תאורת הדגשה של מדרגות
 • תאורת הדגשה של בריכת נוי, בריכת שחיה, ג'קוזי
 • תאורת הדגשה לאזור בישול חיצוני כמו מנגל
 • תאורת הדגשה לפרגולה - ניתן לשלב פסי תאורה בפרגולה
 • תאורת הדגשה לפינת המשחקים של הילדים
 • תאורה להגברה ביטחון, ניתן להוסיף תאורת הדגשה באזורים שונים להגברת תחושת הביטחון - מניעת אזורים חשוכים
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: