התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה מודרנית

אם אתם עוקבים אחרי הפיתוחים הטכנולוגיים, וודאי שמתם לב כי גם העיצוב הוא פועל יוצא של הטכנולוגיה הקיימת. אם פעם היה צורך בגופי תאורה גדולים המכילים כמות גדולה של נורות בעירה על מנת להאיר חללים, דבר שהביא לעיצוב גופי תאורה גדולים ומרשימים, כיום העיצוב המודרני הולך לכיוון מינימליסטי יותר מבחינת גופי תאורה מאחר והטכנולוגיה מאפשרת זאת. כיום, המשחק עם האור עצמו הוא המרכיב העיצובי המודרני ולא בהכרח גוף התאורה.
נורות הבערה המוכרות הן בזבזניות מאוד: צריכת חשמל גבוהה, בזבוז רוב האנרגיה על יצירת חום במקום על הארה, ואורך חיי הנורה קצרים. לעומת זאת, קיימות אפשרויות אחרות רבות. בשנים האחרונות נוצר דחף אמיתי לעבור לתאורה חסכונית יותר גם על מנת להפחית בעלויות החשמל וגם מתוך דאגה לאיכות הסביבה (פחות צריכת חשמל, משמע פחות צורך ביצירת חשמל ולכן פחות זיהום אוויר, פחות אנרגיה המתבזבזת על יצירת חום). לכן הרבה בעלי נכסים עוברים לתאורת לד שהיא גם תאורה הרבה יותר אפקטיבית וגם בעלת אורך חיים גבוה הרבה יותר. בנוסף, תאורת לד קיימת בעיצובים רבים, טווח רחב מאוד של צבעי גוף התאורה עצמו, גופי תאורה נסתרים, נורות לד צבעוניות, נורות לד בעלות גווני תאורה שונים, צורות שונות ועוד. תאורת לד היא הבחירה המודרנית הנכונה למי שמעוניין בעיצוב עכשווי לבית שלו וגם לחיסכון בחשמל.

תאורה נסתרת

אחד היתרונות של תאורת לד היא שניתן להסתיר את גוף התאורה. כאמור, תאורת לד אינה פולטת חום כך שניתן להסתירה בכל מקום בו נרצה. אז איפה ניתן להשתמש בתאורת לד נסתרת? הנה כמה דוגמאות:
  • מעל/סביב תקרת גבס צפה: ניתן להתקין גופי תאורת לד או פסי לד כך שלא רק ידגישו את האפקט הצף של התקרה אלה גם תקרין אור כנגד הקירות (תאורה לא ישירה). כמובן שניתן גם לשלוט על העוצמה של האור כך שנוכל לקבל חלל מואר יותר חזק או פחות לפי רצוננו
  • מתחת לספות או מיטות: ניתן להתקין פסי לד מתחת לספות ולצור כך אפקט עיצובי דרמטי
  • מאחורי מעקה חדר מדרגות
  • לאורך פנלים להארה בלילה באזורים חשוכים, למשל מסדרון המוביל לחדר שירותים
  • מתחת לכל מדרגה בגרם המדרגות
  • מעל הפנלים בחדרי האמבטיה
  • מאחורי או מסביב ראי באמבטיה
  • מתחת לארון אמבטיה
  • כחלק מנישות בקירות
  • בתוך ארונות או חדר ארונות
למעשה ניתן להשתמש בתאורת לד נסתרת בכל מקום שרק תדמיינו, בתוך הבית ומחוצה לו.
גופי התאורה הנסתרים יכולים לתת הארה רכה או עוצמתית - לבחירתכם - הכל תלוי באפקט שאתם מעוניינים ליצור ובצורך.

עיצוב תאורה מודרנית

כאמור כיום בתאורה מודרנית, בעזרת תאורת לד, הפוקוס עבר לאור עצמו ולא כמו בעבר לגוף התאורה. גופי התאורה המודרניים הפכו למינימליסטיים עד כדי מוסתרים לגמרי. קווים ישרים, דקים, צבע גוף התאורה תואם לצבע קיר או תקרה, גוף מוסתר, פסי לד נסתרים - האפשרויות הן רבות ובזכות צריכת חשמל נמוכה מאוד, אפשר היום באמת לעצב תאורה וליצור אווירה (שניתנת גם לשינוי) בכל מקום בבית וגם מחוץ לבית מבלי לקבל חשבונות חשמל גדולים. המפתח לתאורה מודרנית מוצלחת טמון בשילוב כמה סוגים של גופי תאורה (תלויים, צמודים, שקועים), סוגי גוונים של אור ואפילו שילוב של צבעים שונים של אור, כאשר השילוב ביניהם הוא שיוצר את האווירה הרצויה. בזכות שילוב סוגי תאורה כאמור, גם ניתן לשנות בקלות (ניתן לעשות זאת באמצעות דימר או להשתמש בתאורה חכמה הנשלטת דרך אפליקציות או שלטים) את האווירה לגמרי בכל חלל מתי שנרצה. יותר אור, פחות אור, אווירה רומנטית, אווירה דינמית ועוד. אם פעם התאורה הייתה פחות או יותר קבועה (מדליקים או מכבים) כיום נוכל לשלוט באמת על התאורה בבית ולשנות אווירה כראות עינינו.  

תאורה חסכונית

עלויות חשמל עולות ועולות הן בגלל עלויות ייצור והן בגלל חקיקה נגד פליטת דו תחמוצת הפחמן. כתוצאה מכך, אנחנו כצרכנים מקבלים חשבונות חשמל אשר ממשיכים לגדול למרות שהשימוש שלנו לא ממש השתנה (ולעתים גם הופחת). אם פעם היינו קונים מקרר ללא מחשבה כלל על צריכת החשמל שלו, כיום מי שקונה מקרר חדש יחפש בוודאי לקנות מקרר שיהיה חסכוני יותר בצריכת חשמל מאחר ואנחנו גם מודעים יותר לעלויות וגם מודעים יותר  לצורך בהפחתת הצריכה שלנו לשם שמירה על איכות הסביבה. גם אם אתם נמנים על אלו שסכום חשבון החשמל לא משנה להם, עדיין צריך לחשוב  על איכות הסביבה. נושא הפחתת עלויות שימוש בתאורה אינו חדש, בעבר היה שימוש נרחב בנורות פלורצנט לשם כך, רק שנורות אלה יוצרות אור שאינו טבעי ואינו מחמיא. עיקר השימוש בנורות אלה היה בתעשייה ובמשרדים שם האור דולק גם 24 שעות ביממה, אבל השימוש גם חדר לבתים הפרטיים (בחנייה, במטבח ועוד) ובכל מקום למי שרצה להפחית עלויות חשמל.
כיום למזלנו קיימת חלופה הרבה יותר טוב בדמות תאורת לד שהיא חסכונית ביותר (גם חסכונית יותר מתאורת פלורצנט), אינה מזהמת, אינה פולטת חום וגם בעלת אורך חיים הרבה יותר גבוה שהשוואה לכל תאורה אחרת. בנוסף לעניין החיסכון, תאורת פלורצנט אינה ניתנת כמעט לעיצוב בגלל מבנה הנורה הנוקשה, בעוד שנורות לד הן קטנטנות וניתן להשתמש בהן כמשטחי או כפסים וכך טווח העיצובים הוא כמעט אינסופי. לפני מספר שנים כאשר הטכנולוגיה הייתה עוד חדשה, תאורת לד הייתה יחסית יקרה לרכישה, אבל כיום בזכות התפתחות הטכנולוגיה,היא הפכה לנגישה מאוד, ובזכות החיסכון העצום בצריכת החשמל שהיא מאפשרת (בנוסף לאין ספור שימושים ועיצובים) הפכה לבחירה החכמה ביותר לתאורה שלנו.

תאורה השומרת על איכות הסביבה

העולם הולך לכיוון של שמירה על איכות הסביבה. מעבר לוויכוח אם קיימת התחממות גלובלית או לא, ברור כי המשאבים ליצירת חשמל מתדלדלים בעולם כאשר הביקוש לחשמל רק עולה. ככל שאנחנו צורכים יותר חשמל, לא רק שאנחנו מאיצים את תהליך הדלדול של מקורות אנרגיה אלא שאנחנו גם גורמים להגברת פליטת מזהמים באוויר. נכון שקיימים כיום גם מקורות יצירת חשמל נקיים יותר (באמצעות השמש, המים, האוויר) אבל מקורות אלה או ניצולם עדיין לא הגיעו לנקודה של כדאיות כלכלית בשימושם ליצירת חשמל. השימוש בהן הוא בעיקר להפחתת זיהום (והפחתת כנסות על פליטת CO2) אבל הן אינן מהוות תחליף אמיתי לחשמל הנוצר דרך שריפה של דלק או פחם.
אז איפה אנחנו עומדים כצרכן? ניתן לחשוב שגם כך רוב העולם אינו חוסך בצריכה אז למה לנו בכלל להתאמץ? ובכן, אם כל אחד מאתנו יתאמץ קצת בהפחתת צריכה, התרומה המצטברת תהיה גדולה מאוד. דברים קטנים המצטברים יוצרים אפקטים רחבים. כמו שהיום ממליצים לסגור את ברז המים בזמן שאנחנו מצחצחים שיניים (דבר שיכול לצור חסכון עצום במשאבי המים בקנה מידה לאומי) אותו דבר גם נכון לגבי חיסכון בצריכת חשמל. כפי שראינו קודם, היום ניתן לבחור בתאורת לד שהיא בחירה חכמה למי שמעוניין להפחית את צריכת החשמל שלהם וכך לתרום לשמירה על איכות הסביבה. אין מדובר כאן בתרומה שאתם מפסידים בה, אתם גם תיהנו מחשבונות חשמל מופחתים מאוד, כולם זוכים!

תאורה צבעונית

אם פעם תאורה צבעונית היה בשימוש בעיקר בתאטרון, אולמות אירועים, צלמים, תעשיית הקולנוע, דיסקוטקים וכדומה, עם נגיעות קלות בלבד בבתים, בעיקר בגלל עלויות גבוהות, כיום בזכות תאורת הלד, ניתן להכניס לבית תאורה צבעונית בקלות רבה. בזכות תאורת לד צבעונית נוכל לצור אפקטים עיצוביים דרמטיים בבית, ניתן להדגיש צבעים קיימים ולחזקם, למשל מדשאה מוארת בלילה בעזרת תאורת לד ירוקה תדגיש את צבע הדשא בצורה מדהימה (תאורה לבנה רגילה על אותה המדשאה תיצור צבע שטוף וחיוור של הדשא). דוגמה נוספת - קיימים מחקרים המעידים כי תאורה בגוון כחול תעזור לכם להתעורר בבוקר.
לתאורת לד צבעונית יש אין-ספור שימושים ושילובים והיא מאפשרת לנו ליצור ולבחור באווירה הרצויה לנו בכל זמן נתון. כל חדר, בעזרת שימוש חכם בתאורת לד צבעונית ובעזרת יצירת אווירה שונה ישנה את עורו לגמרי מתי שרק נרצה.
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: