תאורה לבית משותף - המדריך המלא

לבחירת תאורה נכונה לבית משותף ישנן משמעויות רבות הן בהיבטים כלכליים והן בהיבטים שימושיים ובטיחותיים ואף עיצוביים. לכן חשוב לבחור את התאורה בחכמה כך שתספק את הפתרון המושלם לצורכי הבניין. בחירת תאורה איכותית גם תחסוך לא מעט כסף לאורך זמן, עם עמידות טובה יותר והפחתה משמעותית בצריכת החשמל.
תאורה מבוססת טכנולוגיית לד מספקת את כל היתרונות הדרושים. בנוסף, באזורים משותפים בבניין, התאורה נמצאת בשימוש הגבוה ביותר ולעתים אף פועלת 24 שעות ביממה כך שהשימוש בתאורת לד יהווה יתרון כספי ברור בזכות צריכת החשמל הנמוכה משמעותית מול כל פתרון קיים אחר.

גופי תאורה ללובי גבוה

חדר כניסה, או לובי של בניין משותף בעל תקרה גבוה מהווה אתגר על מנת לספק תאורה מתאימה וכיסוי אופטימלי. הפתרון הרצוי כלל פעם שימוש בנורות בעלות עצמה חזקה יותר (דבר שהסתכם בעלויות רכישה ותפעול גבוהות) ויצירת קרבה בין הנורות לרצפה על ידי תלייה, וכיוון התאורה כלפי הרצפה והאזורים החשוכים.
כיום עם תאורת לד, המספקת הארה חזקה הרבה יותר וחסכונית הרבה יותר, ניתן לספק פתרונות מצוינים לתאורת לובי גבוה. קיימים פרופילים שונים - שקועים, תלויים, צמודים, ועוד - כאשר רובם מתאימים לתאורת לובי גבוה ויכולים לחסוך בהוצאות החשמל של הבניין. טכנולוגיית הלד מסוגלת לספק תאורה עוצמתית מאוד, כזו שתאיר אזורים שלמים גם מתקרה גבוהה.
אפשרות נוספת, היא שילוב פרופילים שונים בלובי לסוגי הארה שונים, במיוחד אם הלובי מחולק לחללים או לאזורים, כאשר כל אזור יש בו עניין. דוגמאות:
  • אזורים של תנועה - הארה עם כיוון (תאורה לינארית)
  • באזורים של נוי ועיצוב (תמונות, פסלים, פינות ישיבה וכו') - הארה נקודתית להדגשה
  • באזורים רחבים - תאורה עוצמתית יותר
בנוסף, עם תאורת לד ניתן אפילו להשאיר את האור דולק בלובי באופן קבוע בלילה (וגם במהלך היום במידה ולא מגיע אליו אור באופן טבעי), מבלי לחשוש מהוצאות חשמל גבוהות ומיותרות, תוך הנאה מלובי מואר, בטיחותי וזמין בכל שעות היום.

תאורה חסכונית לבניין משותף

כאמור תאורת לד הנה מאוד חסכונית בצריכת חשמל - להלן כמה פרטים על כך:
  • בהשוואה לתאורה רגילה, תאורת לד צורכת כעשירית מהצריכה של נורה רגילה
  • החיסכון בעלות החשמל לבניין המשותף יהיה בין 50% ל-90% פחות לעומת תאורה רגילה
  • תאורת לד מספקת בין פי 5 לעד פי 30 שעות עבודה לעומת תאורה רגילה כך שאם תעשו חישוב, החיסכון גם מגיע כתוצאה מחיי עבודה ארוכים ביותר של תאורת הלד (כ-40,000 שעות עבודה). כמו כן, לא תצטרכו להתעסק עם החלפת נורות לעיתים קרובות.
  • יתרון נוסף לתאורת הלד - היא אינה מכילה כל חומר מסוכן (בניגוד למנורות פלורסנט שיכולים להכיל כספית), נדלקת באופן מיידי, אינה מרצדת, פועלת בכל טמפרטורה ואינה מושפעת כלל מתדירות הכיבוי וההדלקה שהיא חווה.

תאורה לחדרי מדרגות

חדרי מדרגות מחויבים בתאורה מטעמי בטיחות. בבתים משותפים רבים, קיימת מלחמה מתמדת בין הדיירים בנושא תאורה בחדר מדרגות, בניסיון להפחית עלויות חשמל משותפות. יש כאלה שרוצים שהאור יפעל כל הלילה, לעומת אלו שמתקינים טיימר שלרוב מכוון לזמן קצר מדי, דבר שעלול להסתיים בנפילות מסוכנות עבור הדיירים (במיוחד המבוגרים שביניהם).
הדאגה המרכזית כאמור היא מהוצאות מנופחות בחשבון החשמל של הבניין. כאן, תאורת הלד נותנת בדיוק את הפתרון - הצריכה שלה כל כך נמוכה, שכל הדיירים יסכימו פה אחד להחליף את כל המנורות בחדר המדרגות לגופי תאורת לד חדישים. עכשיו יוכלו הדיירים להשאיר את התאורה דולקת כל הלילה, ללא חשש מעליה בצריכת החשמל. זהו פתרון מנצח - תאורת לד תשיג גם הוצאות חשמל נמוכות יותר וגם תשים קץ למלחמות בין הדיירים.
 
 
 

 
רוצה לקבל ייעוץ תאורה? לקבל הצעת מחיר? להזמין ישירות מהמפעל?
ניתן להתקשר 1800-40-30-40
או לכתוב אלינו - כל הפניות נענות במהירות:
מלאו את הטופס הקצר וצוות בלקו לד יחזור אליכם במהירות:
   

בלקו לד מקבוצת גלובל אל.סי.אס בע"מ
גופי תאורת לד מעוצבים
חנות המפעל:
רח' היובל 4 חולון
ברוכים הבאים - יש חניה
טלפון: 1800-40-30-40הצהרת נגישותמפת אתר