התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה בהנמכת גבס בתקרה

באם אתם מעוניים לשנות את התאורה הקיימת או לצור תאורה חדשה במהלך שיפוץ או בנייה, הנמכת גבס מהווה פתרון זול, קל ואידאלי לתאורה. אילו סוגי תאורה מתאימים להנמכות גבס ומה האפשרויות העומדות בפניכם - כל זאת במאמר זה.

יתרונות של הנמכת גבס להשגת תאורה מושלמת

עצם הנמכת הגבס יוצרת חלל בין תקרת הגבס החדשה לבין התקרה המקורית ובתוכה ניתן בקלות להעביר כבלי חשמל ואף להסתיר את המנורות ואת גופי התאורה כאשר הם שקועים בתוך תקרת הגבס. ללא תקרת גבס, הוספה וקביעת נקודות חשמל חדשות יצריכו עבודה רבה: יצירת תעלות לתוך בטון קיים, הנחת כבלים וקופסאות חיבור, סגירת התעלות, החלקתם וצביעתם מחדש. לעומת זאת, הנחת הנמכת תקרה היא פשוטה, ומהירה: מבריגים מסגרת אלומיניום אל התקרה הקיימת ועל גבי המסגרת מחברים פלטות גבס. כל שנותר לעשות זה קצת גימור בחיבורים וצביעה.
מעבר לצד הפרקטי של הוספת גופי תאורה מעניינים השקועים בתקרת הגבס, ההנמכות יכולות ליצור חלל מעניין יותר מבחינת עיצוב הפנים.

האם ניתן להשקיע פס צבירה אל תוך תקרת גבס?

פס צבירה מאפשר לחבר מספר מנורות או ספוטים לאותו מקור חשמל על פס אחד. רוב סוגי פסי התאורה השקועים בתוך תקרת גבס אינם מתאימים להתקנת פס צבירה לתוכם, אבל פרופיל פעמון שלנו דווקא מאפשר התקנת פס צבירה לתוכו ואפילו שימוש בספוטים בקו אפס עם תקרת הגבס.
על מנת להתקין את פרופיל פעמון יש צורך בתעלה ברוחב 115 מ"מ ובעומק 88 מ"מ בכל אורך רצוי. כמו כן, יש להכין נקודת חשמל עבור התאורה. לאחר ההכנות, הפרופיל מושחל לתוך התעלה ונתפס ללוחות הגבס מסביבו ללא כל צורך בהברגה או הדבקה - פשוט מכניסים פנימה וזהו. לחצו כאן למידע נוסף על פרופיל פעמון.

גופי תאורה שקועים בתקרת גבס - סוגים

למעשה ניתן לחבר כמעט כל גוף תאורה אל תקרת גבס, אך אם מדובר בגוף תאורה כבד במיוחד כמו שנדלייר, יתכן ותצטרכו לחבר עוגן לתקרה המקורית מאחר ותקרת גבס לא תישא את המשקל הרב כל כך. כמו כן ניתן לחבר פסי תאורה למיניהם או ספוטים בולטים על הגבס. אבל אם כבר קיימת תקרה מונמכת, רבים בוחרים בתאורה שקועה המוסתרת מצד אחד, אך מפיצה אור רב מצד שני. קיימים סוגים שונים של פתרונות כגון, פרופילי אלומיניום שקועים, גוף תאורה סקיני שקוע, פעמון ואפילו כאלה זוויתיים כך שגופי האור מוסתרים מן העין לגמרי. הגופים מגיעים בצורות שונות, רוחב ועומק שונים ובכל אורך.


 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: