התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה למטבח – המדריך המלא

אחד האזורים המרכזיים בבית, הוא המטבח. אזור זה הוא אזור עבודה לכל דבר והתאורה בו צריכה להתאים באופן מיוחד. גם ארגון התאורה במקומות הנכונים בתוך המטבח עצמו הוא אתגר לא קטן. כדי לתכנן היטב את התאורה למטבח, כדאי לקחת כמה דברים בחשבון, ולשם כך הכנו עבורכם את המדריך המלא לתאורת מטבח.

איזה צבע תאורה מומלץ למטבח?

עבור המטבח, כדאי לבחור בגוון לבן או לבן חם (צבעו מעין צהבהב) והוא נותן תחושה חמימה ונעימה. כמו כן, מכיוון שהאוכל נמצא במטבח, הוא יראה טוב יותר ומזמין יותר תחת גוון אור יותר טבעי. טמפרטורת הצבע של הלבן החם, נעה בטווח של 2,700-3,000 קלווין וטמפרטורת הצבע של הלבן היא בסביבות 4,000 קלווין.
בגווני האור ישנו גם גוון הנקרא לבן קר, והוא חזק יותר מבחינת ההארה, אבל הוא מתאים יותר למשרדים. טמפרטורת הצבע של גוון זה היא בטווח של 4,500-5,500 קלווין.

מהי עוצמת התאורה המתאימה למטבח?

עוצמת האור המומלצת למטבחים, תלויה גם בגודל המטבח. כלומר מומלצת עוצמה בטווח של כ-600-800 לומן למ"ר כאשר מדובר במטבח.

האם כדאי לפזר כמה גופי תאורה במטבח או גוף מרכזי אחד?

בעיקרון התשובה היא – עדיף מספר גופי תאורה. מכיוון שהמטבח הוא אזור מורכב יחסית – משטחי עבודה שונים, אזור המקרר, אזור התנור, הכיריים וכדומה – בדרך כלל גוף תאורה גדול ומרכזי יאיר באמצע, אבל יווצרו הרבה אזורים מוחשכים בגלל ארונות עליונים לדוגמה.
לכן, מומלץ לפרק את התאורה לכמה אזורים, עם דגש מיוחד על אזור משטח העבודה, אותו אנו ממליצים להאיר באמצעות פס תאורה מתחת לקלאפה. פס התאורה יזרוק אור ישירות על המשטח ואתם תוכלו להכין אוכל בנחת.

באילו סוגי נורות כדאי להשתמש בתאורה למטבח?

את נורות הליבון כבר לא ניתן למצוא בחנויות כיוון שמצאו שהן צורכות יותר מדי חשמל ומפיקות מעט מדי אור. כיום ניתן למצוא חלופות מצוינות בתחום הנורות, והן מגוונות מאוד מבחינת גודל, גוונים, חיסכון ועוד.
הנורה המומלצת ביותר כיום היא נורת הלד כמובן. כאשר אומרים לד, הדבר הראשון שעולה בראש זה חיסכון בחשמל, ואכן כך הדבר. הנורה אינה מתחממת ובשל כך היא מאוד בטיחותית. גמישות פסי הלד מאפשרת לעצב גופי תאורה בכל גודל וצורה, והכי חשוב – אורך החיים שלהן מגיע לכ-40,000 שעות עבודה, כך שלא צריך בכלל לחשוב על החלפתן.
נורות פלורסנט: גם הפלורסנט היא חסכונית באופן יחסי, אבל היא מאוד מוגבלת מבחינת עיצוב גוף התאורה, כיוון שהנורה עשויה צינור זכוכית קשיח. בנוסף, היא איננה מתאימה לשימוש באזורים רטובים או לחים וזמן ההדלקה שלה אורך מספר שניות.
נורות הלוגן: זוהי נורה עוצמתית מאוד אך כאן גם טמון החיסרון הגדול שלה – חימום יתר. החום הגבוה עלול לגרום לדלקה וכן צריכת החשמל היא בהתאם מה שהופך אותה לבזבזנית.

גופי תאורה מעוצבים למטבח

כאשר באים לבחור גופי תאורה עבור המטבח, העיצוב הוא חלק מהעניין. המטבח הוא אזור שמשקיעים בו המון מבחינה כספית שכן הוא מותאם לצרכים של בני הבית והוא גם מכיל מספר מוצרי חשמל לא קטן.
בתכנון התאורה למטבח, אפשר לשלב כמה סוגים של גופי תאורה:
  • גופי תאורה שקועים – גוף תאורה השקוע בקיר או בתקרה, ורואים רק את האור הנפלט ממנו.
  • גופי תאורה צמודים – גוף תאורה אותו מצמידים לתקרה או לקיר וגוף התאורה עצמו נראה לעין.
  • גופי תאורה תלויים – גוף תאורה הנתלה מהתקרה עם חוטים או שרשראות.
מכיוון שהמטבח מותאם אישית ללקוח, כך גם התאורה צריכה להיות. התאמת אורך וגודל גוף התאורה, גוון האור, צבע גוף התאורה, ועוד, חשובים מאי פעם.
יועצי התאורה של בלקו יסייעו לכם, ללא עלות, בכל הנוגע להתאמת גופי התאורה למטבח שלכם. מספר הטלפון להתקשרות הוא: 1800-40-30-40 ואולם התצוגה שלנו נמצא ברחוב היובל 4 החולון.

התאמת התאורה למבנה המטבח

גופי תאורה מוכנים מראש, הקיימים ברוב הגדול של חנויות התאורה, מגבילים את הבחירה שלכם למה שמוצע לכם, בעוד שאתם מחפשים גופים שיתאימו בדיוק למידות המטבח, לנישות השונות וכדומה.
בבלקו אין צורך להתפשר על כלום – אתם תקבלו את גוף התאורה בדיוק לפי הדרוש לכם.

שילוב תאורה במטבח כחלק מבית חכם

התאורה במטבח יכולה להיות חלק ממערכת הבית החכם, אם בחרתם לשלב כזו בביתכם. גופי תאורה הנשלטים מרחוק דורשים התאמה מיוחדת לכך, ואת גופי התאורה של בלקו ניתן לשלב בקלות במערכת הביתית החכמה.

חיישנים לתאורה במטבח

השליטה בתאורת המטבח יכולה להתבצע גם באמצעות חיישנים. הידיים רטובות או מלוכלכות ואתם רוצים לעמעם את התאורה או להדליק אותה? אין בעיה – תוכלו לשלב חיישני תנועה שיאפשרו פעולות שונות בהינף יד. זוהי טכנולוגיה מתקדמת שיכולה להפוך את חייכם לקלים ויעילים.

חשיבות איכות התאורה (CRI)

CRI הוא מדד מסירות הצבע, המסמן את דיוק הצגת הצבע המואר. ערכי המדד נעים בין 0 ל-100, כלומר – ככל שהמדד גבוה יותר, כך הצבע המואר נראה טבעי יותר ואמיתי יותר. ממש כאילו היה מואר באור שמש טבעי.
עבור המטבח, מדד ה-CRI המומלץ הוא לפחות 90.

תאורה למטבח – עלויות

מחירים של גופי תאורה למטבח, יכולים להתחיל בכמה מאות שקלים ולהגיע גם לכמה אלפי שקלים – תלוי בגודל, מותג, מהות וכדומה. המותג או שם החנות יכולים להשפיע משמעותית על המחיר ולא תמיד הדבר מעיד על איכות גוף התאורה.
עלויות נוספות, מעבר לגוף התאורה עצמו, משוקללות גם בצריכת החשמל לאורך זמן ובתדירות החלפת הנורות. לכן, וודאו שאתם רוכשים גוף תאורה העושה שימוש בנורות לד לדוגמה.

מבצעי תאורה למטבח

אולמות התצוגה בחנויות התאורה מציעים מבצעים מדי פעם, כאשר הם לפני החלפת תצוגה או קולקציות. ברור שתוכלו לגשת למקום כזה ולחפש את מבוקשכם, אבל סביר להניח שתצטרכו להתפשר מאוד, כי מדובר בדרך כלל במלאי מצומצם, הן מבחינת המבחר העיצובי והן מבחינת הצבעים והקריטריונים הנוספים עליהם נכתב קודם.
מחירים טובים לתאורת מטבח תוכלו לקבל גם באולם התצוגה של מפעל המייצר גופי תאורה. לדוגמה, בבלקו, ייצור גופי התאורה נעשה במפעל, במיוחד עבור הלקוח. בין לקוחותינו ניתן למצוא אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים, וגם קהל פרטי. בבלקו אתם תוכלו למצוא גוף תאורה למטבח שלכם, כי אנו נייצר אותו בדיוק איך שביקשתם.

תאורה למטבח בהתאמה אישית

כפי שצוין קודם, המטבח מעוצב לפי הצורך האישי של המשתמשים בו – ארונות, מגירות, פירזולים שונים, גובה, עומק, גודל ועוד. לכן גם גוף התאורה צריך להיות מדויק עבור המטבח ועבורכם.
בבלקו לד, גוף התאורה מותאם בדיוק למה שאתם צריכים – צבע גוף התאורה, אורך הגוף התאורה, עוצמת האור, גוון האור, ועוד. כאשר אתם רוכשים גוף תאורה המותאם בדיוק למטבח שלכם, אתם תחסכו זמן חיפוש יקר ואין-סופי באולמות התצוגה, וגם תקבלו את מה שרציתם...
אתם מוזמנים לבוא אלינו עם תכניות המטבח או השיפוץ, ויועצי התאורה שלנו יסייעו לכם בבחירת גופי התאורה שיתאימו לכם. בדיוק לכם.

עמידות גוף התאורה במטבח

רכישת גוף תאורה הוא לא דבר שעושים לעיתים קרובות והוא צריך לתפקד היטב ולהיות עמיד למשך שנים. גוף התאורה במטבח צריך להיות:
קל לניקוי – מכיוון שבמטבח אנו עובדים עם חומרים שונים שחלקם גם נוזליים ועלולים להשפריץ, גוף התאורה צריך להיות כזה שניתן לנקותו בקלות בלי לחשוש משריטות.
עמידות אסתטית – מומלץ שכיסוי גוף התאורה (החלק שמכסה את הנורה) יהיה איכותי כדי שצבעו לא ישתנה עם הזמן.
עמידות מול רטיבות, לחות וחום – המטבח הוא אזור חצי רטוב וגוף התאורה צריך להיות בטוח, כדי שלא ייווצר קצר ברגע האמת. כמו כן צריכה להיות לו עמידות בפני חום גבוה. 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: