התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורת חוץ מוגנת מים

בעזרת תאורת חוץ ניתן להדגיש את אזורי החוץ כמו הגינה והמרפסת, להאיר מעברים, וכן לשפר את תחושת הביטחון. אך לפני שאתם רצים לרכוש תאורה ומתקינים אותה בחוץ, יש דברים שחשוב לדעת, הן לבטיחותכם, והן לעמידה בתקן הישראלי.

האם תאורת חוץ חייבת להיות מוגנת מים

בחוץ, התאורה חשופה לתנאים שונים למדי מאלה החלים בתוך המבנה. גשם, אבק, לחות, שלג, קרח, שמש יוקדת ועוד, יכולים בקלות לפגוע בתאורת חוץ שלא מתאימה לכך. חדירת מים לתוך גוף תאורה יכולה לסכן אתכם בהתחשמלות וכן ליצור קצרים מסוכנים עד כדי גרימת שריפה. לכן, ישנה חשיבות עליונה בבחירת תאורת חוץ שהיא מוגנת מים. ההגנה הקיימת בתאורת חוץ משתנה בהתאם למיקומה ואופן חשיפתה לתנאים החיצוניים. כלומר – ככל שהחשיפה למים גדולה יותר, כך יהיה צורך במוגנות גבוהה יותר. 

תקן ישראלי לתאורת חוץ מוגנת מים

הגוף המוסמך לקביעה ובדיקת תקן בישראל הוא מכון התקנים הישראלי. בנוגע לתאורת חוץ, מכון התקנים קבע תקן ברור, שקובע את רמת ההגנה בפני מים בהתאם לחשיפה של התאורה. התקן מורכב מאותיות IP בצירוף 2 ספרות המעידות על רמת מוגנות התאורה. תקן זה מופיע על גבי אריזת המוצר כך שקל לזהות ולבחור. הספרה הראשונה מתייחסת לאטימות מפני חלקיקים ואבק, והספרה השנייה מתייחסת לאטימות מפני מים. באופן כללי ככל שהמספר המורכב מ-2 הספרות גדול יותר, כך ההגנה תהיה גדולה יותר. 
סימון אטימות למים של התקן: 
  • 0 - ללא הגנה
  • 1 - הגנה מטיפות מים בזווית אנכית
  • 2 - הגנה מטיפות מים בזווית אנכית של עד 15 מעלות
  • 3 - הגנה מפני התזות מים, בזווית אנכית של עד 60 מעלות
  • 4 - הגנה מפני התזות (השפרצות) מים מכל כיוון
  • 5 - הגנה מפני לחץ מים (סילון) נמוך מכל כיוון
  • 6 - הגנה מפני לחץ מים (סילון) גבוה מכל כיוון
  • 7 - הגנה מפני טבילות קצרות במים, בעומק של עד 1 מטר
  • 8 - הגנה מפני טבילות ארוכות במים, בעומק של מעל 1 מטר
המלצה כללית: לתאורת חוץ שלא ממוקמת תחת גג, דרוש תקן IP65, במקומות אחרים ניתן להסתפק בתקן IP64. חשוב לבדוק את המיקום ואת החשיפה הצפויה לתאורה על מנת לבחור בתאורת החוץ המתאימה. ניתן כמובן להתייעץ עם מומחי תאורה בנושא זה על מנת לוודא שהבחירה שלכם נכונה.

איפה קונים תאורת חוץ מוגנת מים איכותית

תאורת חוץ צריכה להיות מוזנת על ידי מתח חשמל נמוך, כמובן זאת, להגנתכם ולמניעת תקלות וקצרים מסוכנים. טכנולוגיית תאורת הלד מתאימה בדיוק לצורך זה ומביאה עמה גם יתרונות רבים נוספים כגון, צריכת חשמל נמוכה, תאורת שלא פולטת חום, אינה מושפעת מהדלקות וכיבויים, אינה מרצדת, אינה פולטת קרינה וחומרים מסוכנים, כל זאת תוך כדי מתן איכות תאורה חזקה ומדויקת שניתנת גם לוויסות על ידי עמעם וחיבור למערכת בית חכם. תאורת חוץ מבוססת לד קיימת בשלל עיצובים, מגופי תאורה קטנים מאוד הניתנים להסתרה או שיקוע ועד לגופים גדולים יותר (למרות שהתאורה עצמה היא חזקה כך שאין צורך בגוף גדול ממדים כמו עם סוגי נורות אחרים). תאורת לד כל כך חסכונית שלא תצטרכו לדאוג לעלויות שימוש, תוכלו להשאיר אותה דולקת גם כל הלילה להגברת הביטחון שלכם והבטיחות במעבר באזורי החוץ. תאורת חוץ מבוססת לד קיימת במגוון עוצמות, גוונים ואף צבעים שונים ומשתנים לשליטה על עיצוב ותאורה בצורה מושלמת.
אנו בחברת בלקו לד מייצרים גופי תאורת לד איכותיים ומעניקים שירות מקצועי ללקוחות פרטיים, עסקיים ומקצועיים. תוכלו להתרשם ממגוון גופי תאורה מוגני מים באתר האינטרנט של החברה וכן אנו מזמינים אתכם לבקר באולם התצוגה, לראות את כל האפשרויות ולבחור את תאורת החוץ המתאימה לכם. מאחר ואנו היצרנים, אתם תזכו גם למחירים ללא פערי תיווך וגם אפשרות להזמנת תאורת חוץ בהתאמה אישית.

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: