התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה שקועה בקיר או בתקרה

התקנה ושילוב של תאורה שקועה בקיר או בתקרה היא אחת השיטות החזותיות והאסתטיות ביותר להאיר את המרחב שלנו. היא מאפשרת שלל אפשרויות יצירתיות במינימום של מקום ומקנה לחלל מראה נקי ומסודר. אך תאורה שקועה זקוקה לתכנון מדויק, הכנה מתאימה של התשתית והבנה ברורה של צרכי התאורה הספציפיים לכל חלל. במאמר זה, נעסוק ביתרונות התאורה השקועה ובתהליך ההתקנה, וננסה לתת מענה למגוון שאלות שעשויות לעלות לכם.

היתרונות של תאורה שקועה

תאורה שקועה מהווה פרט עיצובי כחלק מהחלל למרות שבפועל גוף התאורה עצמו כמעט ואינו נראה לעין. להלן כמה יתרונות מובהקים של גופי תאורה שקועים:
 • תאורה טובה ללא נפח: ניתן להתקין גופי תאורה שקועים באזורים בהם התקרה אינה גבוהה או שמדובר באזור צפוף יחסית כמו מסדרון או חדר קטן. כמו כן ישנם גופים שקועים ממש דקיקים שניתן לשקע אותם בנגרות ולקבל תאורה פנימית מבלי להתפשר על המקום.
 • פרופילי תאורה שקועים מגיעים במגוון גדלים כך שניתן לשלב אותם כתאורה מרכזית, אזורית או הדגשה.
 • ניתן לשלב גופי תאורה שקועים בכל סגנון עיצובי, בעיקר בגלל שגוף התאורה כמעט ולא נראה לעין. מה שכן רואים זה האור המופק ממנו.

התשתית להתקנת תאורה שקועה

אין ספק שתאורה שקועה מעניקה מראה מרשים, אך היא דורשת גם הכנה מתאימה של תשתיות החשמל. לפני שמתחילים, חשוב להבין את צרכי התאורה שלכם, מה שיאפשר להכין תכנית תאורה מסודרת הכוללת מיקום של גופי התאורה, סוג גוף התאורה השקוע, עוצמת אור נדרשת, אופציות נוספות של התאורה (כגון אפשרות לעמעום התאורה) ועוד. על פי תכנית התאורה תוכלו להכין גם תכנית חשמל בהתאם ולהסביר לחשמלאי מה בדיוק אתם רוצים להשיג.
הכנת התשתית דורשת:
 • חיבורי חשמל המתאימים לגופי התאורה
 • הכנת חורים מתאימים להכלת גוף התאורה עצמו
להכנת התשתית יש להעזר באנשי מקצוע מוסמכים לעבודות חשמל.

ההבדל בין קיר גבס לקיר בטון

אחד הנושאים החשובים בקשר להתקנת תאורה שקועה הוא החומר ממנו בנויים הקיר או התקרה. האפשרויות ברוב המקרים הן: בטון, בלוקים או גבס.
קירות גבס הם בדרך כלל הכי פשוטים לתפעול עבור עבודה כזו, כיוון שמדובר בחומר דק ורך יחסית שמאחוריו ישנה תשתית אלומיניום אליה הוא צמוד. אין בעיה לחתוך בו חורים ולהעביר דרכו כבלי חשמל. תשמחו לדעת אגב שישנה סדרת פרופילי תאורה מיוחדים לגבס שנותנת מענה לפסי תאורה בגימור נקי ללא שוליים. באמצעות פס בליטה מיוחד ניתן למלא את הטיח או הגבס עד קו האפס. הפרופילים מגיעים עם ספוג פנימי כך שאפשר לבצע את כל העבודה, וכאשר מסיימים לעבוד, שולפים את הספוג כך שתעלת הלד נשארת נקיה. סדרה זו נקראת בלקו נרו - לחצו לפרטים.
כאשר מדובר בבטון, יש כבר צורך במכשור מיוחד לחציבה בו על מנת להרכיב את הגופים ולהעביר את הכבלים. קחו בחשבון שלא תמיד הדבר אפשרי, במיוחד אם מדובר בממ"ד או בעמודים וקירות תומכים. אגב, לא כל גוף תאורה שקוע מתאים לבטון ויש לברר זאת.
קירות בלוקים גם מאפשרים לבצע שיקוע גופי תאורה, אם כי מבחינת קושי עבודה, הם נמצאים באמצע בין הגבס לבטון.

התקנת תאורה שקועה במגוון חללים

תאורה שקועה יכולה להתאים למגוון רחב של חללים בבית או במשרד:
 • חדרי שינה
 • סלון
 • מטבח
 • מסדרון
 • חדר ישיבות
 • חדרי עובדים או חלל פתוח
לכל חדר וחלל יש אופי וצרכים משלו, וגופי תאורה שקועים יכולים לתת מענה לצרכים אלה בקלות.
תאורה שקועה היא פתרון מעולה למי שרוצה לשלב בין פונקציונאליות ואסתטיקה ברמה גבוהה. היא מאפשרת ליצור אווירה ייחודית בחלל ולהטמיע אלמנטים עיצוביים מרשימים. אמנם ההתקנה מעט מורכבת יותר מתאורה רגילה, אך התוצאה הסופית שווה את המאמץ.

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: