התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

תאורה מעוצבת למטבח: טכניקות, השראה וטיפים לשיפור כל מטבח

המטבח הוא לב הבית עבור רבים מאתנו. זהו המקום בו מתחיל היום עם כוס קפה ומסתיים עם ארוחת ערב משפחתית. בין אם אתם מבשלים או פשוט נהנים מהאווירה החמה של המטבח, אין ספק כי התאורה במטבח היא משמעותית הן לפונקציונאליות והן לאווירה של החלל. במאמר זה, נדבר על תאורה מעוצבת למטבח, טכניקות תאורה שונות, וטיפים שיעזרו לכם לשפר את התאורה במטבח ולהפוך אותו לפינה מושלמת עבורכם ועבור משפחתכם.

חשיבות התאורה במטבח

התאורה במטבח חשובה מכמה סיבות עיקריות:
 • תאורה טובה ואיכותית יכולה לספק אור חזק המשפר את הפונקציונליות של המטבח ומאפשרת לכם לראות בבירור את הפעולות שאתם מבצעים בו, כמו חיתוך, בישול, אפיה, הכנות וכדומה
 • התאורה משפיעה על האווירה של המטבח ויכולה ליצור אווירה חמה וקסומה, שמזמינה את כולם להתארח ולהשתתף באירוע הבישול או פשוט יוצרת מקום שנעים לאכול ולשהות בו
 • תאורה מעוצבת במטבח יכולה להשלים את המראה הכללי של החלל ולהוות פריט דקורטיבי שמדבר לטעם האישי שלכם

פונקציות התאורה במטבח

גופי התאורה המותקנים ברחבי המטבח ממלאים כמה פונקציות חשובות שעונות על הצרכים אותם הזכרנו קודם:
 • תאורת משטח עבודה: במטבח, חשוב לספק תאורה איכותית ישירות על גבי משטחי העבודה עבור פעולות ההכנות, החיתוכים והבישול עצמו. ניתן להשתמש בפסי לד או בתאורת קווית אחרת כדי להאיר היטב את האזורים האלו. זה יאפשר לכם לראות בבירור מה אתם עושים ולהפחית סיכון לפציעות ותאונות. חשוב למקם את התאורה ממש מעל המשטח על מנת שלא תהיה חסימה של האור על ידי מי שעובד במטבח ואז ייווצר צל על המשטח והמטרה תתפספס.
 • תאורת תקרה: תאורת תקרה מרכזית מספקת אור כללי לכל המטבח. לרוב כדאי יהיה לבחור בגופי תאורה מרכזיים אשר מייצרים אור מפוזר. תאורת תקרה טובה תאפשר לך לנוע בנוחות ולראות בבירור בכל חלקי המטבח.
 • תאורת אווירה: תאורת אווירה היא תאורה נוספת שמטרתה להוסיף למטבח נגיעה של ייחוד וסגנון. אלו יכולים להיות גופי תאורה קטנים כמו ספוטים שיאירו על נקודה מעניינת או תאורת קיר. 

טיפים לשיפור התאורה במטבח

אם אתם מעוניינים לבצע שינויים בתאורה במטבח שלכם, אנו ממליצים מאוד לתכנן אותם מראש, מבחינת מיקום נקודות התאורה, החשמל המתגים וכדומה. הנה כמה טיפים שתוכלו ליישם בקלות במטבח שלכם:
 • חשבו על אפשרויות ושילובים שונים: אפשר לבחור גופי תאורה שמשלבים פונקציונאליות עם עיצוב מרשים, או לחילופין לבחור גופי תאורה שיהיו פונקציונאליים מאוד אך הנוכחות שלהם תהיה בזכות האור שהם מפיצים ולאו דווקא בגלל העיצוב שלהם. כמובן שיש מגוון אפשרויות רחב ואפשר לקבל השראה ברחבי הרשת וגם באתר שלנו בקישור זה.
 • שילוב של כמה פונקציות תאורה: כפי שפרטנו מעלה, ישנן כמה פונקציות עיקריות שהתאורה ממלאת במטבח וכדאי לשלב ביניהן בהתאם לצרכים שלכם. תוכלו לשלב תאורת משטח עבודה, תאורת תקרה ותאורת אווירה. השילוב הזה יאפשר לכם ליצור מצבי תאורה שונים עבור כל צורך.
 • בחרו בטמפרטורת הצבע המתאימה: הטמפרטורה של צבע האור משפיעה על האווירה במטבח. אור חם יותר (2700-3000 קלווין) יכול ליצור אווירה נעימה וביתית, בעוד אור קריר יותר (3500-5000 קלווין)  יכול לספק תאורה טובה יותר למשימות בישול. 
 • שליטה על התאורה: התקנת מתגי עמעום יכולה לאפשר לכם לשלוט ברמת הבהירות של התאורה במטבח. זה יאפשר לכם לקבוע את עוצמת האור בהתאם לצורך שלכם. 
 • שימוש בתאורה חכמה: מערכות תאורה חכמה מאפשרות לשלוט בתאורה במטבח שלך באמצעות אפליקציות המותקנות על הטלפון הסלולרי או באמצעות תוכנות קוליות. תוכלו להתאים את רמת הבהירות, לשנות טמפרטורות צבע (אם גוף התאורה מתוכנן כך מראש כמובן), ואף להגדיר תסריטים שונים לזמנים שונים במהלך היום. זה יאפשר לך ליצור את האווירה המושלמת לכל מצב ולהפוך את המטבח שלך לפנינה טכנולוגית ומתקדמת.
 • שיקולים אקולוגיים: בחרו גופי תאורה חסכוניים באנרגיה, כמו נורות לד. הדבר יאפשר לכם לחסוך בהוצאות החשמל וגם לתמוך בסביבה הקיימת. אורך החיים של נורות לד נמשך זמן רב יותר מנורות אחרות, מה שחוסך בעלויות תחזוקה והחלפה בעתיד.
המטבח הוא חלל חשוב בבית, שהפונקציונליות שלו והאווירה מושפעים במידה רבה מהתאורה בחלל. תאורה מעוצבת למטבח תעזור לך ליהנות מחוויית בישול משופרת וליצור אווירה נעימה ומזמינה. כאשר אתם מתכננים את התאורה למטבח, חשוב לשלב מספר טכניקות תאורה שונות, לבחור בגופי תאורה שמשלבים פונקציונאליות ועיצוב, ולהתאים את טמפרטורת הצבע של האור לאווירה הרצויה ועוד.
בנוסף, שליטה על התאורה ושימוש במערכות תאורה חכמות יכולות להעניק לכם גמישות ויכולת ליצור את האווירה המושלמת לכל מצב. ואל תשכחו לשים לב לשיקולים אקולוגיים כמו חיסכון באנרגיה ואורך החיים של הנורות.
חברת בלקו לד היא חברה ישראלית המתמחה בייצור גופי תאורת לד מאלומיניום, באיכות ללא פשרות. החברה מספקת מוצרים מעולים המיועדים לבתים, דירות, משרדים, מסחר, תעשיה ועוד. בלקו לד מתמקדת בפיתוח וייצור גופי תאורה מתקדמים, יעילים וידידותיים לסביבה, המבוססים על טכנולוגיית הלד. חברת בלקו לד מעניקה חשיבה רבה לאיכות וליעילות האנרגטית, ולא מתפשרת על שירות לקוחות מצוין, כדי שהלקוחות יוכלו ליהנות מתאורה ברמה הגבוהה ביותר וממענה לכל עניין. 

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: