התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

מה עדיף - תאורה צהובה או תאורה לבנה

בבתים רבים בישראל, רבים הפכו אזורים שונים בביתם למשרד בעקבות משבר הקורונה, מה שהוביל לעלייה בצורך בפתרונות יעילים המתאימים לביצוע עבודה בסביבת ביתית. אחד האלמנטים החשובים ביותר לביצוע עבודה במשרד הביתי הוא התאורה. בחירת תאורה מתאימה למשרד הביתי עשויה להשפיע לטובה על הפעילות והפרודוקטיביות המקצועית והאישית של מי שעובד, וליצור סביבה נעימה ויעילה לעבודה.
במאמר זה, נתאר ונדון בסוגי תאורה השונים ובהשפעתם על סביבת המשרד הביתי. נדון בגווני התאורה המתאימים לצרכי המשתמשים, במידת ובטווח פרמטר הקלווין המתאימים למשרד הביתי, ובכלל ההמלצות לבחירת תאורה מתאימה.
מאמר זה עשוי לסייע למשתמשים בבחירת תאורה מתאימה למשרד הביתי שלהם ולקדם את הבריאות והנוחות שלהם תוך כדי עבודה.

תאורה צהובה ותאורה לבנה - רקע כללי

בשנים האחרונות, ניתן לראות שינוי גדול בעולם התאורה בהעדפה לתאורה יותר לבנה במקום תאורה צהובה. תאורה לבנה מספקת תאורה חזקה יותר ומאפשרת לאנשים לראות בצורה יותר ברורה ומדויקת. מצד שני, תאורה צהובה מספקת אווירה חמימה יותר ומקדמת הרגשת נוחות ושלווה בחלל המואר. במאמר זה, נבחן את ההבדלים בין תאורה צהובה לתאורה לבנה וניתן המלצות לבחירת גוון התאורה המתאים ביותר למשרד הביתי.

כיצד נמדד גוון התאורה 

כדי להבין את ההבדלים בין תאורה צהובה לתאורה לבנה, חשוב להבין איך מודדים את גוון התאורה. גוון התאורה מתקבל על ידי מדידת טמפרטורת הצבע של האור המצוינת באמצעות מספרי קלווין (Kelvin). מספר קלווין מציין את הטמפרטורה במעלות צלזיוס. ככל שמספר הקלווין גבוה יותר, כך התאורה יותר לבנה וקרה, וככל שהמספר נמוך יותר, כך התאורה יותר צהובה וחמה.
לדוגמה, גוון התאורה המומלץ למשרד הביתי הוא 4000 קלווין. עבור שאר הבית לרוב ממליצים על 3000 קלווין.

תאורה כחולה - מדוע היא מסוכנת לנו

כאשר מדובר על תאורה שנועדה למקומות עבודה, חשוב להיזהר מתאורה שהיא לבנה מדי (לבן קר) שבעצם מוגדרת כתאורה כחולה. תאורה זו מיועדת להאיר היטב בעיקר בלילה, אך גם ניתן למצוא אותה במפעלים, האנגרים, תאורת רחוב וכדומה. תאורה כחולה ניתן למצוא גם במסכי לד למיניהם. אמנם תאורה כחולה משפרת את הערנות (ולכן ניתן לראות אותה במקומות עבודה), אך היא עלולה לגרום, כאשר משתמשים בה לפרקי זמן ארוכים, לנזקים בריאותיים כגון פגיעה בעיניים, פגיעה באיכות השינה ועוד.

מהי התאורה המומלצת ביותר למשרד הביתי

כפי שאמרנו למעלה, גוון התאורה המומלץ למשרד הביתי הוא 4000 קלווין. תאורה טבעית מספקת תאורה מאוזנת שלא מייצרת עומס מעוות על העין, וכך יוצרת תנאי עבודה נוחים ובריאים. אם נרצה לקדם הרגשת נוחות ושלווה במשרד הביתי, נוכל להשתמש בתאורה מעט צהובה יותר בעלת גוון חם. נוכל גם להשתמש במנורות עם דימר שיאפשרו להתאים את עוצמת התאורה לצרכים הספציפיים של המשתמשים.

גוון התאורה - עניין של טעם והעדפה

כפי שהזכרנו למעלה, תאורה צהובה יוצרת אווירה חמימה ומפנקת, ונותנת למשתמשים הרגשה של נוחות ושלווה. תאורה לבנה, מצדה השני, יוצרת אווירה יותר קרירה וצלולה, שיכולה לסייע למשתמשים להתרכז במשימות ולהיות פרודוקטיביים יותר. בסופו של דבר, בחירת גוון התאורה היא עניין של טעם והעדפה, וכל אדם יבחר את הגוון המתאים לו ביותר.

ההמלצה שלנו - תאורה בגוון 4000 - הכי קרובה לגוון אור השמש - אור טבעי

בסופו של דבר, ההמלצה שלנו היא לבחור תאורה בגוון 4000, הכי קרובה לגוון אור השמש - אור טבעי. תאורה בגוון זה מתאימה למגוון סוגי משרדים, מספקת תאורה מאוזנת ובריאה לעיניים, ומשמשת כבסיס להפעלת עובדים בצורה נוחה ויעילה. יש לה את היתרונות של תאורה לבנה נעימה אך ללא החסרונות האפשריים של תאורה כחולה. חשוב לזכור כי הבחירה בגוון התאורה המתאים לצרכי המשתמש הוא חשוב לשיפור הנוחות והבריאות במשרד הביתי והוא עשוי לסייע בעבודה יעילה  ובאיכות גבוהה יותר.
כספקים מובילים של גופי תאורה מעוצבים בטכנולוגיית לד, אנו בבלקו לד, ממליצים לחשוב על כל הקריטריונים כאשר אתם בוחרים את גוון התאורה:
  • ייעוד החלל ואופי הפעילות בו – בישול, עבודה, שינה, מנוחה וכדומה
  • כיווני הדירה ותאורה טבעית – לאילו כיוונים הדירה פונה? כמה אור טבעי נכנס הביתה?
  • טעם אישי – באיזו תאורה יותר נעים לכם לשהות
עם התובנות הללו ותכנית הבית, אתם מוזמנים להגיע אלינו לאולם התצוגה ולקבל ייעוץ מקצועי מהנציגים המנוסים שלנו.

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: