התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

גוף תאורה נסתר שנותן תאורה עוצמתית

גוף תאורה נסתר הוא בהחלט בחירה מעניינת למי שמחפש גופי תאורה שכלל אינם נראים בחלל, כלומר ניתן לראות רק את האור המופק מהם. לגוף תאורה נסתר יש יתרונות רבים שכדאי להכיר. כמו כן נספק מענה לשאלה שיכולה לעלות אצל רבים השוקלים לשלב גוף תאורה נסתר – האם הוא יכול לתת תאורה חזקה ומספקת. בנוסף ניתן לכם כמה רעיונות אפשריים לשילוב גוף תאורה נסתר בביתכם. המשיכו לקרוא והצטיידו בידע הדרוש לרכישת גוף תאורה נסתר לבית שלכם.

מה היתרונות של גוף תאורה נסתר

בעולם גופי התאורה, מוכרים סוגי גופים שונים כגון גופי תאורה צמודים, תלויים ושקועים. בנוסף לאלו, ישנם גם גופי תאורה נסתרים שהם תוספת מושלמת לקבלת תאורה שהגוף עצמו כלל לא נראה לעין כך שמתקבל עיצוב מינימליסטי, נקי, מודרני. הנה כמה יתרונות מובהקים של גופי תאורה נסתרים:
  • גוף התאורה משתלב בצורה חלקה בסביבה ובעיצוב של חללי הבית. את המראה הזה, שום גוף תאורה אחר לא יכול לספק. אז אם אתם מעוניינים בתאורה שלא תפריע לרצף העיצובי של החלל, גוף תאורה נסתר הוא התשובה האידיאלית.
  • איכות התאורה השונה והמיוחדת שהוא מספק. מאחר וגוף התאורה נסתר מהעין, בדרך כלל האור יוקרן ממנו אל קיר וממנו יוחזר לחלל בצורה נעימה ובלתי ישירה או מסנוורת. איכות התאורה של גוף תאורה נסתר מאפשר יצירת אפקטים מיוחדים ואף דרמטיים שתמיד מוסיפים עניין רב לעיצוב החלל.
  • לגוף תאורה נסתר יש גם יתרון בנושא בטיחות – מאחר והגוף מוסתר כולו, לא ניתן להיתקל בו, והסיכוי לפגוע בו בטעות לא קיים בעצם.
  • חיסכון בעלויות חשמל. אם קיימות אפשרויות שונות של נורות בגוף תאורה נסתר, כולן יהיו מבוססות על מתח חשמל נמוך של 24 וולט. בין סוגי הנורות בגוף תאורה נסתר, נורות לד מציעות את הפתרון הטוב ביותר. הן גם צורכות הרבה פחות חשמל מחלופות אחרות, מספקות איכות תאורה מעולה (ניתן לבחור בין גווני תאורה ועוצמות שונות), ניתן לחבר לעמעם (דימר) לשליטה מדויקת בעוצמת התאורה בכל רגע נתון ורצוי, ואף ניתן לחבר למערכת בית חכם לשליטה בכל תאורת הבית בקלות. כמו כן, ולא פחות חשוב, נורות לד בגוף תאורה נסתר, בעלות אורך חיים רב הרבה יותר מנורות אחרות. דבר שגם חוסך זמן ועלויות החלפה תדירה (במיוחד שגוף תאורה נסתר יהיה בעל גישה פחות נוחה מגוף תאורה רגיל להחלפת נורה). 

האם גוף תאורה נסתר יכול לתת תאורה עוצמתית

גוף תאורה נסתר יספק תאורה בעוצמה בהתאם לסוג הנורה שהוא מכיל וכן גם כמות ופיזור הגופים בהתאמה לחלל וצרכי התאורה. שימוש בנורת לד בגוף תאורה נסתר יאפשר לקבל תאורה עוצמתית עם פיזור אחיד בחלל. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא את המשטח עליו גוף התאורה הנסתר יקרין את האור. כלומר שצבע המשטח, הקיר, ומידת הברק משפיעים באופן ישיר על עוצמת התאורה המוחזרת. לדוגמה קיר צבוע בצבע שחור מט, יבלע חלק ניכר מהאור, לעומת קיר לבן שיחזיר את רוב האור לחלל. 
כמו כן חשוב להבין כי תאורה נכונה לא מושתתת על סוג תאורה אחד בלבד. כלומר שגוף תאורה נסתר יכול לשמש הן לתאורה כללית, הן לתאורה אזורית והן לתאורת הדגשה אבל הוא לא יכול למלא את כל התפקידים ביחד. תאורה נכונה ומוצלחת בבית תמיד תכלול שילוב של סוגי תאורה שונים בהתאם לחלל, לפעילות בחלל ולצרכים המיוחדים הנוספים. מומלץ להתייעץ עם מומחה תאורה לבחינת האפשרויות הנכונות שכוללות גוף תאורה נסתר. 

איפה אפשר לשלב גוף תאורה נסתר בבית

באופן כללי אין כל מניעה לשלב כגוף תאורה נסתר בכל חלל בבית, כל עוד קיימת אפשרות פיזית להתקנתו (הנמכת תקרה למשל). למרות שגוף תאורה נסתר יכול לספק תאורה חזקה בפני עצמו הוא יהיה פחות אפקטיבי במקומות בהן נדרשת תאורה ממוקדת יותר כמו מטבח, חדר עבודה, חניה וכדומה. אין זה אומר שלא ניתן להשתמש בגוף תאורה נסתר במקומות אלה, אלא שיהיה צורך בגופי תאורה נוספים שיוכלו לספק מיקוד מתאים לצרכים בחלל. הנה כמה דוגמאות של מקומות בהם אפשר ומומלץ להשתמש בגוף תאורה נסתר:
  • באזור הכניסה לבית לקבלת תאורה מזמינה. 
  • בסלון, חדר משפחה, בתקרה או קירות לתאורת אווירה מרכזית, להבלטת העיצוב של החלל, ואלמנטים שונים בארכיטקטורה ובעיצוב הפנים. 
  • בחדר שינה, גוף תאורה נסתר מספק את הרוגע הנכון ויהפוך את החדר למקום נעים לשהייה, ולשינה.
  • בחדר אמבטיה, גוף תאורה נסתר יכול להשרות אווירה ותחושה של ספא ביתי. 
  • במדרגות ניתן לשלב גוף תאורה נסתר להארה נעימה ופרקטית של גרם המדרגות. ניתן גם יהיה להשאיר את האור דולק בעוצמה נמוכה בלילה להכוונה ומניעת נפילות. 
גוף תאורה נסתר הוא פתרון אלגנטי ויעיל מאוד שיכול להשלים את העיצוב של כל חלל באופן מושלם.

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: