התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

להוסיף תאורה למטבח בלי להחליף את המטבח

חוסר בתאורה מתאימה למטבח הוא נחלת הרבה בתים בישראל. נושא התאורה לא תמיד נמצא בראש המחשבות כאשר מתכננים ובוחרים מטבח או לחילופין נכנסים לדירה בה מטבח קיים, ולכן על מנת שבאמת תיהנו מהעשייה במטבח, חשוב שגם התאורה תקבל התייחסות.
 

למה חשוב שהמטבח יהיה מואר במיוחד

תאורה טובה במטבח היא חשובה מאוד – היא מאפשרת לכם לראות היטב את מה שאתם עושים, הכנות, בישולים, חיתוכים וכיו"ב כך שהחוויה הרבה יותר נעימה, פחות מעייפת וגם הרבה יותר בטוחה עם הפחתת הסיכון של תאונות מיותרות. כמו כן, מטבח הוא כמובן מקום בו מבשלים ועסוקים אך בלא מעט מקרים המטבח הוא גם חלק בלתי נפרד מהחלל הראשי של הבית, כך שהתאורה שלו חשובה מבחינת העיצוב הכללי גם. תאורה טובה במטבח חשובה גם בעת שמארחים, ואפילו תאפשר ביצוע פעילויות נוספות כגון אכילת ארוחות משפחתיות על האי, הכנת שיעורי בית, עבודה ועוד. 

איפה חשוב שתהיה תאורה במטבח

המטבח המודרני כולל מספר אזורים שונים כאשר כולם דורשים התייחסות. אך לפני שניגשים לאזורים השונים, קודם כל חשוב לדאוג לתאורה מרכזית טובה, כזו שתאיר בצורה מלאה כמה שיותר משטחי המטבח. ניתן לבחור בתאורה צמודת תקרה, או תלויה לשם כך למשל. מעבר לכך:
  • אזור משטח העבודה: מאחר והתאורה המרכזית מאירה מלמעלה ולרוב תהיה ממוקמת במרכז התקרה של המטבח, יכול להיווצר צל על משטח העבודה כאשר משתמשים בו, דבר שמפריע מאוד לביצוע פעולות שונות. הוספת תאורה מתחת לארונות העליונים שמאירה על המשטח תבטל את הצל ותאפשר עבודה קלה ובטוחה.
  • אזור הכיריים: גם שם חשוב לדאוג לתאורה על מנת שתוכלו לראות את הבישולים בצורה ברורה. מכיוון שלרוב אין ארונות מעל הכיריים, ניתן להתקין גוף תאורה צמוד תקרה.
  • אזור הדלפק או האי: אם קיים אי במטבח, או דלפק בו מכינים, אוכלים, לומדים ועוד, חשוב לדאוג לתאורה שתאפשר את ביצוע הפעולות השונות בצורה אופטימלית. 
  • מגירות וארונות: כאשר לא רואים טוב מה נמצא במגירות ובארונות, הדבר מקשה על התפעול. ניתן בקלות להוסיף תאורה בכל מקום שתרצו.
  • הדגשת פריטים שונים: תאורה טובה לא תהיה מושלמת ללא הדגשה על פריטי נוי, פריטים עיצוביים שונים, וכל דבר שאתם רוצים להבליט במטבח על ידי אור. תאורת הדגשת משלימה את העיצוב הכללי ומאפשרת את יצירת האווירה הרצויה ואפקטים שונים עם משחקים של אור וצל. אם יש לכם לדוגמה ויטרינה שתרצו להאיר את הפריטים בה, או לחילופין מדפים פתוחים – ניתן להאיר אותם וליהנות מהתוספת.

האם אפשר להוסיף תאורה למטבח בלי להחליף אותו

חוסר תאורה במטבח אינו הצדקה להחלפת המטבח כולו. ניתן להפוך מטבח שדורש שיפור בתאורה, למטבח פרקטי, בצורה קלה על ידי החלפת גופי תאורה קיימים לגופי תאורה נכונים יותר, והוספת תאורה במקומות החסרים. כמו כן ניתן במידת הצורך להוסיף נקודות תאורה במטבח על מנת לאפשר את התקנת הגופים הנוספים. 
ניתן גם בקלות להוסיף פסי לד בהדבקה במקומות שונים, מתחת לארונות העליונים, בתוך הארונות, במגירות, מתחת לארונות התחתונים להדגשה ועוד, מבלי שיהיה צורך בעבודות נגרות. 
הוספת תאורה היא פתרון נוח ויעיל כאשר נכנסים לדירה בה קיים מטבח חדש יחסית שאין צורך להחליפו, או כאשר מדובר בדירות שכורות בהן המטבח יותר ותיק ונדרש חיזוק בתחום התאורה.
 
חברת בלקו לד מציעה גופי תאורה מרכזיים, אזוריים וגם להדגשה, פסי לד וכודמה, שישדרגו את התאורה ואת העיצוב של המטבח שלכם עם תאורה איכותית, חסכונית ושיכולה להתאים לכל צורך ופעילות.
אנו מזמינים אתכם לייעוץ ללא עלות והתחייבות, פשוט מגיעים עם התוכנית של המטבח (או תמונות), מיקום נקודות תאורה קיימות, והיועצים המקצועיים של החברה ימליצו לכם על התאורה הנכונה שתשפר את איכות החיים שלכם במטבח, תוך העמקה והבלטת העיצוב והאסתטיקה של המטבח כך שתיהנו לבלות בו, בכל זמן. 

 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: