התקשרו אלינו
התקשרו אלינו
חיפוש

עיצוב תאורה לחדר שינה

חדר שינה מספק אתגרים ייחודיים בתחומים רבים וביניהם גם עיצוב תאורה. אז אם כמו רבים אינכם ממש מכירים את אותם צרכים ומה מבדל את חדרי השינה, הגעתם למקום הנכון. כאן תקבלו גם מספר טיפים חשובים שימנעו מכם טעויות ויבטיחו עיצוב תאורה אופטימלי לחדר שינה.

צרכי התאורה בחדר שינה

חדר שינה משמש כמובן לא רק לשינה, ואם כך היה אז ניתן להסתפק בנקודת תאורה אחת בתקרה ואולי עוד תאורה קטנה ליד המיטה. כיום חדר שינה משמש צרכים רבים מעבר לשינה ומנוחה, כגון איפור, הלבשה, קריאה, עבודה, משחקים, צפייה בטלוויזיה ועוד. למעשה כיום חדר שינה הוא מקום רב תכליתי ולכן יש לחשוב מראש על כל הפעילויות החשובות מאחר ולרוב סוג תאורה אחד לא יספק מענה הולם לכולם. יתכן כי אתם חושבים שאפשר להתחיל בקטן ולהוסיף בעתיד לפי הצורך או התקציב, אך מניסיון, מה שלא מתכננים מראש, לרוב לא יקרה בעתיד. כלומר שהסיכוי שתיוותרו עם תאורה הלוקה בחסר עד השיפוץ הבא, מאחר ואם לא תכננתם נקודות תאורה, קווי חשמל, מתגים לפי הצורך וכדומה, ביצוע שינויים שכאלה לאחר השלמת בניה או שיפוץ יהיו קשים ויקרים הרבה יותר. כמובן תמיד ניתן להוסיף נקודות תאורת ניידות שיכולות להתחבר לשקעים קיימים בחדר אבל אלה יהיו גם פחות אפקטיביים וגם יגזלו מקום יקר בשטח החדר. באופן כללי ולא משנה באיזה חלל, תמיד יהיה צורך בסוגי תאורה שונים:
  • תאורה מרכזית להארה כללית של כל החלל
  • תאורה אזורית כמענה תאורה באזורים שונים של החלל, למשל אזור המיטה, אזור שולחן איפור, אזור הלבשה, אזור משחקים, אזור עבודה ועוד. 
  • תאורת הדגשה אשר באה להשלים את עיצוב התאורה עם הדגשה מדויקת על פריטים שונים בחלל כמו תמונה, רהיט, מתחת למיטה ועוד. 
עיקרון השילוב של סוגי התאורה הוא הבסיס עליו תעצבו את תאורת חדר השינה בצורה נכונה. כמובן שחשוב גם לא לשכוח את אופן השליטה על התאורה, בין אם מדובר במתג רגיל או דימר, מערכת בית חכם וכדומה. למשל הדלקה וכיבוי של תאורה מרכזית רק בכניסה לחלל החדר אינה תמיד מספקת ולא נוחה תפעולית. יש לחשוב לדוגמה על אפשרות כיבוי והדלקה גם מאזור המיטה. בסופו של דבר, אם אינכם מתמחים בתחום התאורה לחדר שינה, אל דאגה, פשוט ניתן לפנות למומחי התאורה באולם התצוגה ולהציג את הצרכים שלכם, רצוי גם תכנית של החלל והם ידאגו להציע לכם את הפתרונות הנכונים, בהתאם לתקציב ולצרכים שלכם לעיצוב תאורה מעולה לחדר השינה שלכם.

הבדלים בין חדר שינה הורים לחדר שינה ילדים ונוער

ההבדלים בין חדר שינה הורים, ילדים ונוער הם בעיקר פונקציה של שימוש, כלומר סביר כי בחדר שינה הורים לא תהיה פינת משחקים כמו בחדר שינה ילדים קטנים, ובחדר שינה של נוער לרוב יהיה מקום ללמוד, שולחן, כיסא, מחשב ועוד. לכן חשוב לברר את הצרכים של משתמשי כל חדר וחדר כך שניתן יהיה לתכנן את התאורה נכונה.
בנוסף ישנו היבט בטיחותי לא מבוטל שכדאי להכיר במיוחד בחדר שינה של ילדים ופעוטות. תאורה רגילה, כלומר נורות רגילות, נורות ליבון, הלוגן ודומיהם, פולטים חום רב אשר עשוי להוות סכנת כוויה במגע. לכן במידה ואתם בוחרים לעשות שימוש בסוגי תאורה כאלה, חשוב לוודא שהם לא יוכלו להגיע אליהם ושלא יהיו במרחק מגע. תאורת פלורסנט גם מכילה חומרים מסוכנים כמו כספית שיכולים להיפלט לחלל החדר עם שבירת הנורה ולסכן את בריאות הילדים. שבירת נורת ליבון או פלרוסנט גם תפזר רסיסי זכוכית בחלל החדר שיכולים לפצוע. במקום זאת, מומלץ יהיה לבחור בתאורת לד שאינה פולטת חום, לא מכילה חומרים מסוכנים לבריאות וכבונוס גם החסכונית ביותר. כך תשמרו על בריאות הילדים והנוער תוך חיסכון בעלויות תפעול תאורה.

עיצוב תאורה לחדר שינה - טיפים 

עיצוב תאורה לחדר שינה נעשה כאמור בהתאם לצרכים בחלל וגם בהתאם לצרכי עיצוב החלל. אור הוא חלק בלתי נפרד מכל עיצוב – הוא יכול להעצים או לבטל, יכול להבליט פריטים, להדגיש, לתת תחושה של גודל לחלל ועוד. אז כדי לעזור לכם עוד, הכנו עבורכם מספר טיפים:
  • איכות, חוזק וגוון האור: מכיוון שחדר השינה משלב מספר פעילויות, כדאי לבחור בתאורה שאינה קרה מדי ואינה חמה מדי. כמו כן, כדאי מאוד לוודא שזו תאורה שניתן לעמעם.
  • שליטה: מתגים רגילים הם תמיד אפשרות אך מומלץ הרבה יותר לבחור בדימרים כך שתוכלו גם לווסת את עוצמת התאורה לפי רצונכם, הרגשתם, וצורך שלכם. עם אפשרות וויסות של כל סוגי התאורה בחדר תוכלו לשלוט בה וליצור שילובי תאורה שונים שיתאימו לכל מצב רצוי.
  • תאורת הדגשה: מומלץ לחשוב ולבחור במספר פריטים בודדים להדגשה, כיוון שאם הכל מודגש (או שיש יותר מדי פריטים) אז אפקט ההדגשה מתבטל לחלוטין. בחרו להדגיש פריט חשוב בחדר כמו רהיט מיוחד, עציץ גדול, או פשוט מתחת למיטה לאפקט מרחף. 
  • לא להתפתות ללכת עם תאורה בסיסית. נכון שקיים תמיד פיתוי להסתפק במינימום, אבל תכנון תאורה מגוונת שמספקת מענה לצרכים שונים יכולה לשפר את חיי היום-יום שלכם מאוד.
  • לא להסס לבקש ייעוץ מקצועי: תכנון ועיצוב תאורה נכונה לחדר שינה דורש הבנה. לכן תמיד מומלץ, גם אם אתם חושבים שאתם יודעים מה צריך, להתייעץ עם מומחי תאורה שיוכלו לכוון אתכם ולמנוע מכם טעויות.
  • חשבו על העתיד: חדר פעוטות כיום ימלא צרכים ברורים, אך אם אתם מתכננים להישאר באותו הבית שנים רבות, הצרכים באותו חדר שינה ישתנו עם הפיכת הפעוט לילד ואחר כך לנער. השתדלו לתכנן מראש באופן מיטבי כדי שלא תצטרכו כל 4-5 שנים לשפץ את החדר.
  • בחרו טכנולוגיות תאורה מתקדמות: כיום עם עלויות חשמל המרקיעות שחקים, ועם רצון לשמור על איכות הסביבה, לבחור בטכנולוגיות מיושנות רק יגרמו לכם להוציא הרבה יותר כסף על התאורה שלכם. כיום טכנולוגיית התאורה המתקדמת ביותר היא תאורת לד, המאפשרת חיבור למערכות בית חכם, ניתנת לשליטה מלאה עם דימרים, חסכונית ובטוחה ביותר. ניתן לבחור בגוונים, עוצמות רבות ומגוונות שמתאימות לכל צורך בתאורה. 
 
למידע, ייעוץ והזמנות התקשרו אלינו: 1800-403040
או כתבו לנו: